Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 34

Téma: Olympus Stylus XZ-10 vs Nikon Coolpix P330

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Já bych asi vzal XZ-10. Není to špatný foťák a když ti budou vadit jeho limity (jakože náročnějšímu vadit časem budou) a budeš chtít lepší kvalitu - vice detailů, nějakou práci s hloubkou ostrosti, tak stejně půjdeš mimo kompakty... A v tomto případě ti zase nebude vyhovovat tělo jinak výborné E-PM2. Nikon1 má tělo stejně mizerné (neergonomické).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od sblasko Zobrazit příspěvek
    A co takto srycek google, neporadi? Mne ponukol na otazku: how to remove chromatic aberration toto: a mnoho dalsich links.
    no to by mne mohlo takhle se s tim patlat! Bych chtel videt jak by takhle odstranovala CA z hlavniho motivu kde by toho bylo vice a ostre a vic by zalezelo na kvalite odstraneni. Tahkhle bych to delal jedine v nouzi, napada mne pripad kde uz se s CA odstranuje i barva z celeho obrazku, napr. obloha...ale to je jedno i zoner nebo LR maji pro odstraneni CA vlastni nastroje. Urcite jsou i spec.probgramy pro odstraneni CA. V LR se mi CA odstranovala mnohem lepe.

Ale k veci, k EPM2 je blesk v baleni! Akorat je trochu ozrutnejsi nez u NEXu...co jsem se koukal na fotky z nikonu 1 J2 pri vyssim ISO zalezelo od sceny nekde byly fotky koukatelne i pri ISO1600 jinde to bylo uz i pri ISO800 na hrane. Olympus XZ-10 umi schopne jeste ISO400 u ISO800 uz je to velka bida...zase kouknout recenze a srovnani ISO, co ja vim co ses ochoten tolerovat. Pak uz jen dle tabulek zpocitat kolik ti vyjde cas u toho ktereho fotaku...spousta lidi si vystaci jen se setakem proc ne neni nejhorsi...za pekneho pocasi a dobreho svetla udela lepsi fotky, treba uz jen DR udela rozdil a ten zadnym sklem ani svetelnosti nenahradis...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

E-PM2 pro někoho nemastný neslaný být může. Všechny ty kompakty s menším snímačem ale hravě trumfne v obrazové kvalitě. Pak je tedy otázka, co člověk vlastně chce.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    E-PM2 pro někoho nemastný neslaný být může. Všechny ty kompakty s menším snímačem ale hravě trumfne v obrazové kvalitě. Pak je tedy otázka, co člověk vlastně chce.
    Jasně správná otázka.
    - Kompakt vše v jednom s ústupky s ohledem na velikost a nepotřebnost dalšího příslušenství
    - Něco jiného, kde už moc ústupků, resp. takových, které jsou pro mě zásadní dělat nechci a to je hodně individuální. Psal jsem za sebe

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od golem187 Zobrazit příspěvek
    Ale poradil by,len som si myslel že sa to nastavuje vo foťáku,ale v tom mi strejda google neporadil.
    sblasko;Ďakujem
    Ve fotaku? pak jedine vyuzivat ohniska a clonu kde sa nevyskytuje nebo je minoritna (recenze p. Šurkaly napovi). Ja jsem tu CA ale do ted nesledoval, fotky robim 10x15cm, pre vacsi rozmer sa PP nevyhnem. Nebo to nekdo citi jinak?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    no to by mne mohlo takhle se s tim patlat! ....V LR se mi CA odstranovala mnohem lepe.
    No vidis, to je tym ze ten postup z linku jsem len skopiroval a nepreveril. Hlavne ja PP nerobim, a tak nevim posudit zda ten postup je OK / lahky.
    Omluvam sa za desinformaci.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2012

Citace Původně odesláno od rousini Zobrazit příspěvek
    Já bych asi vzal XZ-10. .....Nikon1 má tělo stejně mizerné (neergonomické).
    Ja bych taky uprednostnil XZ-10, hoci to video a jeho stabilizacia,noooo. Ted mne napadlo, ze na Nikon 1 bych skusil nalepit ten predni grip z RX100 (mozna by sadol, mozna by sa musel kus upravit, ale v obchode sa to da vzdy vyskusat).

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Predal som staré auto,tak som sa pevne rozhodol že si kúpim nejaký poriadny foťák do 1000€.
    Len teraz neviem či zrkadlovku alebo kompakt s vym. objektívmi,chem kúpiť za tie peniaze to nalepšie čo sa dá

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

To uz je i na mne moc!

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Nejlepší je relativní pojem. Mnoho fotoaparátů ke v něčem nejlepší, proto se vyrábějí různé modely. Nezapomeň taky, že za objektivy je nutné zaplatit víc než za tělo...

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    To uz je i na mne moc!
    Prečo?,nechápem

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Protože tazatel vlastně neví na co se chce zeptat, co potřebuje, jaké má peníze. Den ze dne se otázka mění, a to je pak opravdu ztracený čas. Takoví lidé jsou, a nenadával bych jim, ale takoví nepotřebují žádnou radu, ale spíš zkušenost, aby otevřeli oči, a přestali vymejšlet hovadiny.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no asi tak jestli poradne hochu nevis co potrebujes, je lepsi se na necem zacit ucit. To je ale tezke takhle radit, pro tebe bude asi nejlepsi nejaky profikompakt v cenove hranici tak kolem 10-12000,- napr. canon G16, sony RX100, panasonic LX7, fuji X20 a pod. Delaji vyborne fotky, naucis se na nich zaklady-nebudou te ze zacatku nijak omezovat a pak si treba koupis nakou lepsi zrcadlovku/bezzrcadlo...dat tedka bez zkusenosti 1000E budou IMHO vyhozene penize. Jestli se pak treba za rok dva rozhodnes pro zrcdlovku, muzes si ten kmpakt nechat na aplikace kde se ti nebude chtit zrcadlovku tahat a pod.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Zacinas, takze este asi poriadne nevies co chces.Ty ani nevies, ci a do akej miery ta fotenie chyti. Zacni vylucovacou metodou. Bude sa ti chciet vlacit vsade zrkablovku , aj ked len s jednym objektivom?

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

V podstate máte pravdu že vlastne ani neviem aký foťák chcem,ale s určitosťou viem že chcem kvalitný foťák. Hodne všetci ospevujú tento,vraj sa hravo vyrovná zrkadlovkám http://digitalne-fotoaparaty.heureka...t-dsc-rx100ii/

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-10-2014, 23:07
  2. Fotoaparáty s EVF: Olympus Stylus 1
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-08-2014, 16:00
  3. Akumulátory a baterie: Nikon Coolpix P330
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5