Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon 1 J2 vs Olympus E-PL3 vs Canon PowerShot SX280 HS vs Nikon CoolPix P330

xando (3)|4.7.2014 14:20
Zdravím, už máte asi plné zuby toho, radit lidem, který fotoaparát si vybrat :D, ale ocením nějaká doporučení. Chci si koupit menší fotoaparát (běžně používám zrcadlovku Nikon D5100) na rekreačnější focení. Samozřejmě nečekám žádné extrémně povedené fotografie, ale měly by mít slušnou úroveň, kromě toho je pro mě důležité kvalitní Full HD video (nejlépe i možnost 60fps, ale vysloveně na tom netrvám) s dobrým zvukem (opět jsem si vědom toho, že bez mikrofonu to nebude žádná sláva, ale snad se mezi mými favority najde takový, který zvládne to, že bude lidem na video rozumět) a další nutností je automatické zaostřování během natáčení videa, které zvládne i trošku rychlejší pohyby (ne vysloveně sport, ale nerad bych, aby člověk popošel a místo něj byla na videu barevná šmouha). Na základě diskusí a recenzí jsem vybral tyto favority Nikon 1 J2, Olympus E-PL3, Canon PowerShot SX280 HS, Nikon CoolPix 330 (u něj jsou prý ale zrovna problémy s pomalým ostřením). Samozřejmě, pokud máte jiný typ, rád si ho přečtu. Požadavky jsou tedy - slušné fotky, nejlépe focení do RAW (není vysloveně nutné, ale byl bych rád), kvalitní FullHD video s dobrým automatickým ostřením a rád bych se vešel do 6 tisíc. Mým favoritem je zatím Nikon 1 J2.

Díky moc za rady.
Sakini (1174)|4.7.2014 14:49
Tak to je favoritem zcela správně, hlavně video požadavky splňuje jako jediný beze zbytku, a i ten zvuk na vestavěný mikrofon ujde. A fotit taky umí, jako druý příruční foťák určitě dostatečně. Myslím že ani nemusíš moc hledat.
xando (3)|4.7.2014 15:51
Tak díky za potvrzení, už jsem si ho objednal. Dá se sehnat za slušnou cenu kolem 5 300,--, růžový dokonce za Kč 4 790,--, ale na takovou barvu nemám odvahu :D.
crashpc (541)|4.7.2014 16:17
Slušná volba. Malý stroj a na video do kapsy opravdu paráda.
xando (3)|4.7.2014 16:30
Tak to jsem rád, už mi to pročítání recenzí, diskusí atd., lezlo skoro ušima :D.
veronikak (8)|2.10.2014 00:07
jak jsi spokojen??