Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Vule v bajonetu

kultus (1295)|8.7.2014 09:37
Chci se zeptat, uz od koupe mam v bajonetu na Sony NEX mensi radialni vuli, ale nejak jsem to neresil. Mozna se mi to jen zda, ale asi se trochu zvetsila, vuli pocituji jak na setaku tak na SEL55210 a na redukci na M42 je sice mensi, ale taky nejaka je. Kdyz jsem oddelal objektiv tak je uvnitr po obvodu trojice oblouku, ktere se trochu pohybuji (cca 0.5mm). Chci se zeptat jestli je to normalni nebo se to da vyreklamovat. Jde mi o to abych nebyl bez fotaku 2-3 tydny zbytecne a pak mi to vratili, ze je to v poradku.
Komo (840)|8.7.2014 09:51
Tiez som na to myslel, ci sa to casom moze nejako vybehat. Zatial ok. Myslim, ze vola by tam nemala byt. Nie taka, aby objektiv klzal dole iba vlastnou vahou.
kultus (1295)|8.7.2014 10:19
tak az takova vule tam neni :) ale citim ji pri zoomovani, muzu s objektivem malinko hybat do stran, nebo otacet kolem osi objektivu, nastesti ne axialne v ose objektivu - to uz by bylo opravdu spatne! axialne bajonet drzi. Kdyz se Komo podivas do tela NEXe, mas tam uvnitr tri cerne casti bajonetu a pod nima nejake napruzene dratky. Kdyz na ty cerne casti zatlacis prstem ve smeru kolmo na osu objektivu, pohnou se ti?
Komo (840)|8.7.2014 11:23
Nemam moznost to teraz vyskusat, ale tusim som to uz skusal a pohli sa. Tak ono to otacat a hybat do stran pojde asi vzdy, zalezi na sile, ktoru pouzijes. Posudit to takto cez web nejde. Ak to ale vadi aj pri praci so setakom, to by asi nemalo byt. Ja mam objektivy male, lahke, takze si to mozo nevsimnem. Ale ani pri nasadeni redukcie s 50- tkou som si nic nevsimol. Napadlo ma, ze mozno tie neoriginalne objektivy a redukcie mozu sposobit casom zvysenu volu. Sigma 19 mi isla zo zaciatku tuhsie, redukcia tusim tiez. Ale pri nasadeni origo 1650, alebo uz vrateneho 3518 som nic rusive nepozoroval.
kultus (1295)|8.7.2014 11:57
u mne prave redukce sedi nejlepe...zkus to pak jestli s tim hnes i s objektivem, mne se nezda ze by to melo takhle jezdit. Mozna neco napise nekdo jiny...
Komo (840)|8.7.2014 12:58
Je to tak. Sigma tam ide prijemne tuhsie, sedi ako pribita. Sel 1650 ide lahsie, ale tak isto drzi dobre, podla mna je to uplne ok.
kultus (1295)|8.7.2014 13:02
v tom pripade ho vezmu na prodejnu kde se zeptam prodavajiciho a muzu zkusit jiny kus nebo model s E-bajonetem. Jestli bude v poradku, hned ho necham na reklamaci...
rousini (738)|8.7.2014 14:18
Já mám malou radiální vůli jen na redukci M42. Ale je to až po zaskočení bajonetu, takže to přičítám menším segmentovým zubům redukce. Ostatní objektivy padnou jako peudel na hrnec.
Tak jak to popisuješ, by to nemělo ničemu vadit, ale chápu, že ta vůle navíc citelná při zoomování nebo ručním ostření je nepříjemná. Podle mě by bajonet a objektiv pro něj certifikovaný měly být bez vůle...
kultus (1295)|12.7.2014 09:41
Tak to je naprosto neuveritelne!!! Obchod, ve kterem jsem fotak kupoval mi prodal pouzite nebo jiz servisovane zbozi!!! Jak jsem ted koukal na bajonet vsiml jsem si, ze jeden z philips sroubku ma uz sedrene drazky od sroubovaku!!! Nechapu, ze jsem si toho nevsiml uz po koupi. Tak ted jsem tedy poradne na*ranej!!! Uz s tim ale zrejme nic neudelam. Nemohu dokazat, ze jsem to neudelal ja :/ S timhle obchodem koncim! Loni v lete jsem tam kupoval olympus XZ-10, den predtim jsem si ho byl zkusit a nacvakal par fotek. Dalsi den jsem si ho objednal a oni mi misto noveho nerozbaleneho kusu prodali ten z vylohy, pritom maji ve svych podminkach jasne napsane, ze pri prodeji vystaveneho zbozi musi dat slevu. Ve fotaku jsem nasel sve fotky, omylem jsem vyfotil sam sebe jak ziram do objektivu. Fotak byl v poradku a na to ze to maji v podminkach jsem prisel az po mesici, tak jsem se na to vykaslal, ale tohle!?! A ja idiot ten obchod jeste doporucuji :grr: :grr: :grr:
Komo (840)|12.7.2014 22:35
To je zrejme bezna prax vsade. Smutne, ze ani na udajne spolahlive obchody sa clovek nemoze spolahnut. Siel by som tam a vsetko im vytmavil. Mozno im ta hrozba negativnej reklamy,, ktoru im mozes urobit trebars recenziou na heureke, bude vadit a nieco si vydupes. Stratit uz nemozes nic. Koniec koncov, stale to mas v zaruke a ked tam ta vola je neprimerana, da sa to reklamovat.
V jednom vyhlasenom ceskom obchode som kupil drahsi cpl filter Hoya HD. Nalepka na plastovej krabicke bola otrhana, akoby to niekto uz otvaral. Filtru inak nebolo vobec nic, aspon ja som si nevsimol, ani prach , skrabance, alebo odtlacky prstov. Mailom som im to napisal, ked ma poziadali o zhodnotenie nakupu. Hned mi ponukli vymenu, ale vzhladom na vysku postovneho sa mi to samozrejme neoplatilo. Len kvoli krajsiemu obalu.
kultus (1295)|13.7.2014 08:27
Problem je, ze uz je to tak tristvrte roku co ho mam, tady uz nic nevymyslim jedine jim napsat. Jedna negativni recenze na heurece je zajimat nebude :)
Komo (840)|13.7.2014 09:15
[QUOTE=kultus;31953]Jedna negativni recenze na heurece je zajimat nebude [/QUOTE]
Ale ved ta oklamali. A dokonca dva krat.
A co ta vola? Uz si bol zistovat v obchode, ci je v norme?
kultus (1295)|13.7.2014 09:25
To sice ano, ale dokazat to uz nemuzu. Napsal jsem jim email, tak jsem zvedav jak se k tomu postavi. V obchode jsem jeste nebyl, ale ohlasy z for jsou, ze jim objektivy drzi poradne s temer nepostrehnutelnou vuli.