Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: Nakup filtru

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

V čem byl ten rozdíl Virtus? Zatím jsem bohužel nikdy tak kvalitní filtry jako Hoya HD, Kenko PRO1D nebo Marumi DG nezkoušel. Jo přesně jak píše Virtus. Pokud nemáš drahou techniku a nechceš úplné maximum, tak to Kenko je pro začátek dobrá střední volba. Pokud by tě omezovala světelnost, tak jsem doporučoval světelnější polarizační filtry Hoya HRT.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak dneska jsem byl s tim levnym filtrem venku, i presto ze je to sunt tak polarizacni efekt mne zajima a da se s tim vyhrat. Rozhodne ale nechci byt omezovan tim, ze nejde pouzit na dlouha ohniska, ani tim ze ubira az 1EV. Rozhodl jsem se proto pro koupi lepsiho tak do tech 1500,- a abych ho nemusel moc casto sundavat. Chci se tedy zeptat, muzu pocitat s tim, ze ty hoya filtry nemrsi kresbu a ostrost na delsi ohn.vzdalenosti? Kolik svetla bere treba ten HRT nebo Pro1? Samozrejme si je pujdu vyzkouset...jedu za tyden do Londyna tak kdyz bude nejaka zajimava cena koupim tam, u filtru to asi nebude problem...pocetl jsem si toho dost o padelcich hlavne u Hoya filtru a z ebay proto kupovat nebudu...to kenko bych si koupil spis Pro1 a to uz oproti hoya neni takovy rozdil. B&W uz jsou o dost drazsi...mozna bych jeste popremyslel nad marumi DHG, v testu dopadl dost dobre...

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Myslím, že nejlepší ubírají něco přes 1EV (Hoya HD, Marumi DHG - udává se v průměru Hoya HD 1,2 a Marumi 1,7) a normální 1,5 až 3 EV. Hoya HRT bude tak 1 až 2 EV. Hoya PRO1 taky tak 1,5 EV. Takže se stejně sundávají. To není krycí UV filtr.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Aha myslel jsem, ze na tom budou lip nez ty levne cinske...jeste kdyz se tim nekteri tak chlubi. Ono za pekneho pocasi to vubec nevadi, horsi to bude v lese a atp. Na druhou stranu se da vysoka ztrata svetelnosti pouzit treba misto/v kombinaci s ND filtrem...

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Oni jsou na tom líp, ale zase ne o tolik. Světelnost u polarizačního filtru není jak píšeš asi priorita. Za pěkného počasí na mraky to není stejně problém ani u tmavších filtrů. Za horšího okolo západu pak samozřejmě stativ. Ono někdy se právě v nouzi používá polarizační filtr i jako taková náhražka ND filtru, když není ND filtr a je potřeba prodloužit čas co to jde.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No jestli ma cinan -1EV tak lepsi nejsou mozna az ty o dost drazsi ;-) samozrejme to muze mit na svedomi kvalitnejsi polarizacni skla, ale to uz je o necem jinem...v galerii mam dve fotky z lesa kde jsem mel polarizak misto ND a diky vysoke clone to jen tak tak stacilo ikdyz bylo dost slunicka takze uz zkusenost mam. No uvidime chce to postudovat recenze a pak si to vyzkouset, casu je dost...

Nováček Avatar uživatele miissanek
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    50

Před rokem jsem pořídil skoro nový polarizák Hoya na Aukru za 900, původní cena prý 1400. Jsem s ním naprosto spokojenej a skoro ho už ani nesundávám, protože s sebou stejně pořád tahám stativ. Za slunečního dne malý úbytek světla nevadí, spíše naopak. A jak tu uvedli další přispívatelé, v mnohých případech polarizák může suplovat ND filtr při focení tekoucí vody (též viz moje galerie). Polarizační efekt mi u Hoyi přijde velmi výrazný a nějakou optickou ztrátu při jeho použití jsem nezaznamenal. Samozřejmě jsem neměl možnost porovnat jej s dražšími modely BW a dalších.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

@Dan7: Právě v menším úbytku světla v mnohem větší míře polarizace a prakticky bez úbytku kvality. Na teleti 300mm používám HoyaHD. Ono číňan ubere třeba jen 1EV, ale polarizuje mnohem méně a kvalita snímku velmi trpí. Hoya mi na třístovce vezme cca 1,1-1,2EV efekt je jaký má být a bez degradace kvality snímku.
    @Kultus: Nevím na jaký průměr ho chceš,a le vezmu-li střední cestu někde na 67mm, tak za 1500,- Kč to taky nemusí být žádná sláva. Buď bude hodně polarizovat a nesnižovat kvalitu, pak dojde k velkému úbytku světelnosti a nebo si udrží kvalitu a světelnost, ale polarizační efekt bude menší. A nebo se rozhodneš ještě pro dražší a už to bude lepší ve vech třeh parametrech. Ono taky mi přišlo, že Kenko Pro1D bylo bezchybné na obloze nebo ve vodě, ale na plechy ten efekt byl divný - nedovedu to nějak popsat. Ostatně jestli si je vyzkoušíš tak uvidíš sám, co Tobě nejvíc vyhovuje.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Dik za reakce, vanoce se blizi takze budu mit sponzora. Zatim se rozhoduji mezi Hoya HRT a Hoya Pro1 na 62mm, oba za zhruba stejnou cenu 1200-1300,- pozaduji hlavne pekny polar.efekt-spis silnejsi, aby nebyl problem s kresbou na prep. 400mm. Ubytek svetla uz neresim, kdyz ho nemuzu mit na fotaku porad tak je to jedno, fotim do RAWu takze ani mensi posuny barev neni problem...ted uz jen vybrat, ktery z nich. Nekde se daji sehnat i levneji, ale tem obchodum neverim a vubec bych se nedivil, kdyby prodavali fake z ebaye.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Nejake zkusenosti s VF foto filtry? pro 62mm by mne vysel stejne jako hoya HD...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak jsem nakonec objednal CPLko VFfoto PS II 62mm, az zitra dorazi dam vedet jak si povede. Mel by byt nekde na urovni tech lepsich Hoya filtru, ale s teplejsim nadechem nez maji obvykle Hoya CPL. Tohle ale nehralo pri vyberu roli, focenim do RAWu se ty mensi posuny srovnaji jedna-dve. Srovnavali ho s Hoya Super HMC...

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Kvalita filtrů
    Od General01 v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-03-2014, 11:58
  2. Čištění filtru
    Od Germoe v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 15:32
  3. pomoc s výběrem filtru