Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: Nakup filtru

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Kde nakoupit levne a kvalitni filtry? (polarizacni, prechodovy, a ND).

Co byste popr. doporucili?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Levne a kvalitni? To zaujima aj mna.Bojim sa ale, ze je to utopia.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Filtru je plno. Na tomto foru jsem nasel par prispevku, kteri psali, ze nevidi rozdily mezi levnejsimi a drahymi filtry a ze pouzivaji na amaterske foceni levnejsi. Ale co je kvalitni a dostacuji za rozumnou cenu, tak nevim. Tuto odpoved cekam od vas

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

vim jenom jak nakoupit levne a nekvalitne zalezi jake mas pozadavky na kvalitu a tu "levnost". Ja koupil levny polarizak za kilo na ebayi a na to obcasne foceni s nim jsem spokojen, kdybych ale zkusil hoyu nebo B&W a pod mozna bych cucel...takhle mne to ale netrapi mel jsem i levny ND2 a taky zadne posuny barev nebo viditelna ztrata kvality...nekdo pise, ze hama je to same co cinan za stovku, jiny doporucuji marumi jako kompromis mezi vykonem a cenou.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Pozri si nejake testy na optyczne pl.
    Ja mam len polarizak Hoya hd. Ale rozhodovat sa este raz, tak mozno ziadny filter ani nechcem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Tzn, ze ti ten polarizak Hoya staci?

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

A já jelikož tyto filtry moc nepoužívám, tak pro takovéto občasné focení nemá smysl kupovat filtry za tisíce. Polarizáky i přechodáky používám levné (cca 100-150,-kč/ks). Jediný filtr, který mám nasazený stále je UV B+W F-PRO za necelé 2000,-kč. Srovnával jsem kdysi ty značkové filtry s neznačkovými a kolikrát ten neznačkový podal lepší výsledek jak ten značkový. Takže myslím, že u značkového filtru se platí pouze za nápis (značku) na obroučce a krabičku. Sklíčko bude víceméně stejné....

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Dobre a kde tedy kupovat ty neznackove?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

No já si teď ze srandy koupil polarizák filtr za 80 Kč na eBay a světe div se, polarizuje :-) Barevně mi přijde, že táhne do žluta, ale uvidím, až to někdy srovnám s B+W za 1600, který by se někde doma měl taky válet.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

mne ty barevne posuny prijdou tak nicotne, ze focenim do RAWu a naslednou upravou o ne poradne nezavadim. Kde jsem zrejme slapl vedle byla koupe levneho variabilniho filtru Pangashi (nebo tak nejak), ktery dela nejake divne rozmazane fotky i na stativu, spatny detail, silny X-efekt pri jen trochu vyssim nastavenem ND a posunuta stupnice je jen tresnicka na dortu, ikdyz to nema nejaky zasadny vyznam...filtr je celkove k nicemu, uz vyssi clona s difrakci udela stejny detail jako nizka clona s filtrem...asi se na to vyprdnu spoctu si kolik EV potrebuji jit dolu a koupim nejaky ND8 nebo 16. Minule jsem fotil za sluneho dne v lese tekouci vodu jen s tim levnym polarizakem a ikdyz jsem musel jit vys s clonou nakonec vysli z RAWu docela slusne fotky...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

tak ja ten muj levny CPL srovnaval 1:1 a zadny rozdil s a bez jsem nevidel...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Prosim o nazory, zda mate zkusenosti.

http://www.filtry-kenko.cz/produkty/...olarizacni.htm

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Podobný Kenko jsem jeden měl a byl bez problémů. Dobře se s ním pracovalo a fungoval tak jak PLR má. Hodnotil bych ho líp než mé ostatní levnější filtry od Fomei nebo Hamy. Barvy to mělo normální a spíš chladnější proti filtru Hoya HRT. Ten je můj oblíbený, protože je víc propustný na světlo a taky víc táhne barvy do teplejších tónů. To mám radši. Tak se můžeš ještě zkusit podívat na filtry Hoya HRT. Teď používám normální polarizační filtr Hoya a není to proti Hoya HRT zatím ono.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no rekl bych, ze na Hoyu mit asi prostredky mit nebude kdyz se pta na kenko ja koupil klasiku Citiwide za 200,- od cinana tak premyslim, jestli nechci investovat do Hoya nebo B&W jestli ma smysl neco jako kenko a pod. Na citiwide mi vadi jen to, ze je od cca 100mm neostry, proste zdvojene hrany nebo jak bych to popsal. Na druhou stranu kolikrat pouzivam polarizak u takovych ohn.vzdalenostech? vetsinou ho mam na krajinky a tam jsem spis siroky a ubytek detailu je neznatelny...zvlastni.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kvalita filtrů
    Od General01 v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-03-2014, 11:58
  2. Čištění filtru
    Od Germoe v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-08-2013, 15:32
  3. pomoc s výběrem filtru