Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 42 z 42

Téma: Stativ do začátků

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Obdivuji tvoje nadseni
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Ty to jistě zvládneš, jen si nejsem jistej, jak to zvládne ten stativ :-) Ale tak když je zadarmo, tak lepší než žádnej. Darovanému (půjčenému) koni....

Občasný diskutér Avatar uživatele Baji14
    Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Ano mé nadšení je velké. Třeba zjistí, že mi stativ nevyhovuje a budu fotit jen z ruky. To se může taky stát.
    Vy asi všichni tady máte zrcátka a ultrazoomy s výměnnými objektivy a já tu trapasím s foťákem z roku 07 s pevným objektivem..

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

To není nic trapného, a mimojiné také fotím na pevné sklo...

Občasný diskutér Avatar uživatele Baji14
    Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Jaký máš foťák?

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Nechci zakládat nové vlákno, tak to napíši zde.
    Chci se zeptat jestli mi udrží tento stativ http://www.alza.cz/stativ-traveller-...ro-d522324.htm ultrazoomku Panasonic LUMIX DMC-FZ45E-K i pro svislé focení, nebo je potřeba se poohlídnout po něčem jiném. Fotoaparát má zhruba 0.5Kg Jsem pouhý amatér-fotograf, tak nechci nic drahého, ale uvítal bych možnost focení makro snímky.
    Doporučte mi nějaký levnější stativ k Panasonic LUMIX DMC-FZ45E-K

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak levnejsi stativ ti urcite nedoporucim, sam jsem takhle vybiral a nakonec koupil za 2800,- ale kdyz uz bych mel dat takove prachy jako ty za stativ urcite bych se podival po zbozi od Triopo, myslim, ze uz za 1500,- se da koupit nejlevnejsi stativ triopo se zakladni kulovou hlavou...

hmm tak neda http://www.megapixel.cz/triopo-c-258-kj-2-kit

Ale muzes zkusit http://www.megapixel.cz/triopo-c-158 + dokoupit nejakou hlavu. Porad to bude pouzitelnejsi nez ta hama IMHO. Ty triopo jsou za ty prachy dost slusne a pevne stativy. Radeji priplatit par stovek pokud nejsi v nouzi, nez pak nadavat na levnejsi kousek. Tim nechci rict, ze se mozna neco koupit neda, ale ja pro sve potreby nenasel...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

No na Panasonic LUMIX DMC by mohla ta Hama stačit, ne? Pokud neplánuješ do budoucna nějaké těžké váhy foťáků. Sám taky používám na radu uživatelů digimanie (díky Kultus ) ten Triopo 258, ale pro full-frame zrcadlovku. Zatím drží po půl roce používání dobře a spokojenost. Je s ním velice rychlá manipulace.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No rado se stalo u stativu ale nejde jen o nosnost, cim lehci fotak tim sice nizsi potrebna nosnost, ale tim je sestava lehci a jsou vetsi naroky na celkovou stabilitu stativu. Pak muze uz klidne kupovat podle heureky beze srandy bez se mrknout do obchodu s fototechnikou abys to videl a vyzkousel, mozna na to sam prijdes az uvidis ty rozdily.

Jinak nejlevnejsi stativ co jsem mel byl asi za $10 z ciny ne nepodobny tem nejlevnejsim hamam a pod. do 500-700,-. Krome nosne konstrukce a sroubku vsechno z plastu, spatne se to uvolnovalo (zakousle do sebe), nastavovalo. Po dotazeni byl stred fotky uplne jinde...na zacatek to stacilo, ale koupit aspon poradnou hlavu. To je fakt rozdil jak blazen, az te to zacne se stativem vic bavit a budes s nim vic fotit, zacne te to sr*t a stejne koupis drazsi. Nerikam, ze mas kupovat hned za 5K, ale do tech dvou tisic to neni zase takova zatez a dobry stativ ti vydrzi na hodne dlouhou dobu. Ale tak zase tahle drazsi hama mozna zase takovy kram nebude...triopo je ale jen o 500-600,- drazsi zalezi, ve kterem obchode.

Jeste posledni vec nevim jak moc to souvisi s udavanou (vetsinou premrstenou) nosnosti, ale zamysli se jak ho budes chtit pouzivat. Rad fotim makro nebo potucky v lese, ale to jak maji ten stativ s fotakem kolko dolu (nejmensi zatizeni) jsem nikdy nefotil. Ted si predstav, ze ta hlava musi udrzet ten 0,5kg fotak i treba dolu hlavou a navic zboku (navysku) nebo sesikma jak budes v terenu potrebovat...takze urcite se bez na nej nekam podivat jak je to cele pevne. Abys pak nedopadl tak, ze budes fotit a cele se ti to bude postupne vracet do kolme polohy

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

No to máš pravdu, asi bych za tu Hamu jen vyhodil prachy do větru. Ten Triopo C-258 + KJ-2 kit se mi líbí, asi do toho zainvestuji více a koupím ho. Jen ještě musím najít v Ostravě prodejnu kde ho mají, abych si ho mohl prohlédnout důkladněji.
    Děkuji za radu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ale tak se na tu Hamu bez aspon nekam podivat, mozna bude dobra, neco vydrzi a usetris, chce to zkusit. Jinak v Ostrave je megapixel.cz, jestli tam toho budou mit aspon zpola tolik jako v Brne tak aspon neco uvidis a vyzkousis-i jine znacky treba koupis uplne neco jineho. Klidne obehni i datart nebo EW (mrkni na jejich eshopy kde co maji skladem) tohle je jedina vyhoda tehle obchodu, kdyz mas stesti na vybrane zbozi muzes si ho vyzkouset...

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Dík za tip, kouknu do toho megapixel v OV, prohlídnu si to a osahám, to bude nejlepší. Z te Hamy mám obavy i když by třeba byla pevná, přece jen je ta kulová hlava z plastu a jak bude kvalitní ten plast zjistím až po delším používání, tak raději dám na vaše rady zkušených a půjdu asi do toho Triopo C 258, i když ještě jsem na megapixel.cz objevil toto http://www.megapixel.cz/velbon-ex-888 mají to v akci za solidní cenu, akorát tam zase není možnost otočení střední nohy na focemí makro. No zajdu tam a uvidím.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Stativ Beike BK-777
    Od hard_core v sekci Stativy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 25-09-2014, 08:00
  2. příslušenství do začátku ke Canonu 500D
    Od Draken v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-07-2014, 12:42
  3. Zrcadlovka do začátku