Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Stativ do začátků

Občasný diskutér Avatar uživatele Baji14
    Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Sháním stativ, nějaký lehčí. Největší problém je ale ten, že jsem vozíčkář. Jsem bohužel na vozíku trvale. Ovšem pohyblivost ruk a celého těla je v pohodě, jen ty nohy nefungují. Tak nevím, jak by se mi se stativem pracovalo.
    Předem děkuji za rady.

PS: na Panasonic FZ50
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Ahoj.
    Já si myslím, že jediným jistým omezením bude asi maximální potřebná výška, která ani není omezením, protože slušný stativ se dá vždy složit na menší, jinak není proč ani jak dělat nějaké výjímky. Je to to samé, jako když student chce dobrý produkt (tady třeba foťák). Fakt jestli studuje, nebo kolik má peněz nijak neovlivní fyziku, ani kvalitu jakéhokoli přístroje, a tady to vidím stejně. Neboj se k tomu přistupovat jako ke standartní situaci. A v takové mile rád doporučím nižší modely stativů Triopo. Za svou cenu jednoznačně největší robustnost, pevnost, a s trochou štěstí by mohlo jít sehnat za malé peníze nějaký výběhový malý model z karbonu, nebo aspoň titan-hliník, a ani standartní hořčík-hliník není vůbec špatný. Sám mám tu poslední situaci, a stále je to velmi dobré a pevné proti dražším modelům Vanguard, Manfrotto a podobně. Jejich modely jsou vesměs slušně obšlehnuté Gitzo, což je už vyšší třída za nemalé peníze.

S hmotností stativu se to má tak, že čím lehčí, tím méně fotoaparát stabilizuje. Pro dobrou stabilizaci je nejlepší, když je všecko těžké. Fotoaparát, stativ, hlava, a ještě za stativ pověsit fotobrašnu nebo pytel s pískem :-)
    Pokud tolik možností není, tak alespoň aby ten stativ něco vážil, což jde dost proti té potřebě nízké váhy. Ale pořád lepší lehký stativ, než žádný.
    No, nebudu do toho dále rýpat, za mě bych doporučil toto: http://www.daganet.cz/triopo/381-sta...o-mx-1128.html
    Bral jsem od nich větší model MX-1327, a bez mrknutí oka bych ho koupil kdykoli znovu. Super produkt, a není důvod si myslet, že menší model bude nějak zajímavě horší....
    Možná se proti stativům za 700 v elektře může zdát drahý, ale až ho dostaneš do ruky, pochopíš o co jde. Nevyplatí se šetřit poslední kačku.
    Kdybys na to měl peněz víc, tak se dá koupit ještě lehčí karbonovej z novější řady, váží ještě o půl kila méně, ale to nějak postrádá smysl, kvůli tomu co už jsem psal. Tuším, že začátečník si asi nebude chtít koupit stativ za 3000+...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

+ hlavu.

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

To Triopo se mi celkem líbí i ta cena je přijatelná. Ale jakou hlavu k tomu?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

nedavno jsem shanel stativ, nechal si poradit a koupil sadu triopo MT128+NB-1S. Pevny, dobre zpracovany. Nohy lze pretocit a fotit prakticky ze zeme (dolu hlavou). Za ty prachy dobra volba a spokojenost. Co jsem v krame zkousel stativy manfrotto, velbon, vangard a pod. kolem 2000,- to triopo mi prisel lepsi...Kdybych nepozadoval co nejmensi transportni delku koupil bych o par centi delsi triopo C-258+KJ-2 za cca 1700,-

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Ten Triopo C-258+KJ-2 by byl pro mě cenově vyhovující. A ta transportní výška je celkem v pohodě.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

jo jasne, ja chtel mensi aby se mi vesel do meho obyc.batohu sbaleny ma jen 44cm takze oproti 52cm u C258 to pro mne uz melo vahu si priplatit navic ma uz lepsi hlavu...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Za danou cenu není vesměs co řešit. Tady ho mají levněji: http://www.daganet.cz/triopo/396-sta...kj-2-sada.html - bral jsem od nich dvakrát, a věřím jim....
    Jestli to má být nějak lepší, musí to být zákonitě o dost dražší, o tom žádná....

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Zalezi kde bude lepsi cena s dovozem, ale zase Megapixel je i v Ostrave myslim. Ja kdyz budu i stativ tak hodim fotak a stativ do batohu, ktery povesim na vozik a jdu.

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Tak me napadlo ze pro praci se stativem z voziku bude lepsi monopod, co na to rikate?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Na něco ano, na něco nikoli. Zapomeň, že bys s monopodem udržel několikavteřinovou expozici s fotoaparátem ve výšce hlavy, nebo ještě výš. Stejně tak makro a velmi nízké focení (do 60cm výšky) skoro nikdy nejde udržet, pokud si nelehneš, a někdy ani pak ne. Některé stativy (snad i něco od Triopo) se dají použít zároveň jako monopody. Tož ještě na to kouknem, jestli něco nevymyslíme :-)

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Tak ted uz opravdu nevim. Monopod? Triopo? Zkusim se po necem podivat, kdyztak nahodte nejake tipy co by jeste slo.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    1

Ja mam tento a docela se mi zamlouval, na bezne foceni mi to staci

http://www.alza.cz/stativ-traveller-...ro-d522324.htm

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Je to takhle: tripod potřebuješ dozajista, monopod by se pak hodil také.
    Zjistil jsem, že monopod jde udělat z řady stativů Triopo ME a MT-XXXC a MT-XXXXC - kde je podstatné to písmenko C. Samozřejmě, stativy s takovou funkcí už jsou trochu dražší. Nejlevnější asi zde:
    http://www.daganet.cz/triopo/1059-st...e-3228x8c.html

Registrace
    Jul 2014
    Fotografií
    2

Byl by vyhovující. Ale za takovou cenu si to dovolit nemůžu. Max do 1500,-. Víc fakt nedám, jelikož to mám ze svých našetřených peněz a nechci utratit vše.

---------- Doplněno v 09:49 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:48 ----------

Citace Původně odesláno od Dzany80 Zobrazit příspěvek
    Ja mam tento a docela se mi zamlouval, na bezne foceni mi to staci

http://www.alza.cz/stativ-traveller-...ro-d522324.htm

Dobrá cena, ale je bytelný?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Stativ Beike BK-777
    Od hard_core v sekci Stativy
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 25-09-2014, 09:00
  2. příslušenství do začátku ke Canonu 500D