Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Adaptér na manuálne sklá Nex-Minolta MD.

Komo (840)|30.7.2014 08:44
Kupil som tento adapter a vyskusal s nim styri minoltacke skla. Ked zaostrim na nekonecno pootocenim ostriaceho kruzka do krajnej polohy(nadoraz), snimok je uz neostry. Zaostrenie sa docieli kusok pred touto krajnou polohou. Znamena to, ze redukcia ma nespravnu sirku? Alebo je to normalne?
kultus (1295)|30.7.2014 09:14
tak rekl bych, ze spravnou delku nema kdyz to nehraje ze ;) ale to je ten lepsi pripad, problem by byl kdyby si nebyl schopny na nekonecno zaostrit vubec. Ja mel dve ruzne redukce, vymenil jsem navzajem ty vyndavaci krouzky a na jedne redukci pak neslo vubec zaostrit na nekonecno... Ted nevim jak to je, ale mozna kdybys ji vysunul a zaaretoval mohl by sis to donastavit. Ja v tom nevidim problem, stejne beru stupnici na objektivu jen orientacne, mame prece lupu s focus peakingem takze kouknu a vidim jak jsem zaostril...
Komo (840)|30.7.2014 10:02
Ja v tom trocha problem vidim. Namiesto bezstarostneho pootocenia kruzka nadoraz budem musiet pracnejsie ostrit aj na nekonecno. Mozno prave toto je rozdiel medzi lacnymi a drahymi redukciami predavanymi na ebay.
kultus (1295)|30.7.2014 11:54
mozna, ale za tu stovku je mi to putna ;) zrovna kdyz fotim na nekonecno mam dost casu i na to doostreni...