Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Co vás ovlivňuje při nákupu fotoaparátu, kamery a příslušenství na internetu?

Petr S. (328)|17.5.2009 18:04
Co vás ovlivňuje při nákupu fotoaparátu, kamery a příslušenství na internetu?

  • Cena
  • Rychlost doručení
  • Vzhled webových stránek
  • Prodejní web a kamenná prodejna
  • Nenakupuji na internetu, dávám přednost osobní návštěvě prodejce
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Filcka (300)|17.5.2009 20:16
Poslední nákupy jsem řešil objednáním přes internet+osobním vyzvednutí zboží přímo v kamenné prodejně/skladu příslušného i-netového obchodu. Jednak se tím ušetří na poštovném, druhak mám jistotu, že mě poštou nedojde cihla. Navíc jsem objevil obchod, který dodrží co slíbí a jde s cenou ještě níž než nejlevnější konkurence, takže naprostá pohoda...
komin (48)|17.5.2009 20:56
[QUOTE=Filcka;2139]Poslední nákupy jsem řešil objednáním přes internet+osobním vyzvednutí zboží přímo v kamenné prodejně/skladu příslušného i-netového obchodu. Jednak se tím ušetří na poštovném, druhak mám jistotu, že mě poštou nedojde cihla. Navíc jsem objevil obchod, který dodrží co slíbí a jde s cenou ještě níž než nejlevnější konkurence, takže naprostá pohoda...[/QUOTE]

....a prozradíš ten super obchod? :-)))
Filcka (300)|17.5.2009 22:10
[QUOTE=komin;2143]....a prozradíš ten super obchod? :-)))[/QUOTE]

Já nevím, byla by to nepovolená reklama :D :D :D. S cenou mě vyhověli, ale nemám zatím u nich zkušenosti s reklamacema - klep, klep, klep... - což taky hraje dost zásadní roli při hodnocení toho kterého obchodu...

(pošlu ti soukromou zprávu :D)
dkas (154)|18.5.2009 11:29
U mě hraje roli jednak cena a pak taky spolehlivost obchodu. Mám výhodu, že nakupuju u distributorů v práci, takže tak :)
HimiX (187)|18.5.2009 12:02
Takze po bodech:
Cena samozrejme cim je niz tim lepe :-)

Rychlost expedice, pokud to nekdo nema skladem tak si to u nej nekoupim, fakt nebudu na spotrebni zbozi cekat mesic. Kdyz uz by se jednalo o dodani postou/kuryrem tak dodaci lhuta maximalne 3 pracovni dny. Jsem zvyklej z ebaye, ze zbozi pres pul sveta mi dojde maximalne do tydne, opravdu nechapu cz eshopy, kteri jsou schopni neco z Plzne do Prahy posilat i tri tydny. S dopravou souvisi i cena, zbozi v eshopu je sice o neco levnejsi /ovsem tato vyhoda se uz hodne setrela, sleva je vetsinou smesna/, ale pri pripocteni dobirky/kuryra se casto dostanu na horsi cenu nez v kam. obchode. Tim vic je pro me prioritni moznost osobniho odberu.

Vzhled je dulezity, na tom treba urcite trati mironet a naopak vydelava treba kasa nebo czc.

Kamenná prodejna je pro mě nutnost, musím to přece někde vyzvednout.
Petr S. (328)|22.5.2009 17:38
[QUOTE=Filcka;2139]Jednak se tím ušetří na poštovném, druhak mám jistotu, že mě poštou nedojde cihla.[/QUOTE]

Stalo se vám někdy něco takového? Máte podobné zkušenosti? Já musím zaklepat, že naštěstí ne, a to i docela dost nakupuji (většinou ale ne na klasickém obchodě, ale na Aukru).
Filcka (300)|22.5.2009 20:20
[QUOTE=Petr S.;2278]Stalo se vám někdy něco takového? Máte podobné zkušenosti? Já musím zaklepat, že naštěstí ne, a to i docela dost nakupuji (většinou ale ne na klasickém obchodě, ale na Aukru).[/QUOTE]

Stalo se mi, že mně Česká Pošta naklepla rám kola, který jsem koupil přes i-net ... a to dokáže celkem :mad::runaway:cry (mám na jazyku samá neslušná slova :D )
Pokud musím, využiju raději služeb jiného dopravce než ČP, protože jejich heslo je "Dnes podáte, zítra hledáte".
Když kupuju něco z druhé ruky, tak nikdy ne poštou zajíce v pytli. Na Aukru se mi vyloženě příčí týpkové, kteří chtějí platbu předem na účet i u takových věcí jako je třeba kytara :stupid, které bez vyzkoušení není radno brát... :stupid
Pro jedno raritní "sekáčové" sklo jsem si zajel až na Slovensko :D :D :D
FotoZemek (77)|24.5.2009 08:51
cena,cena,cena
Když sem se rozhod, že koupím zrcadlo tak sem šel na Mendlák prohlíd co je v cenách do 20.000,- a co za to. Koupil sem DablKit a byloto. Firmy neřeším, de mi o fotku. A tu udělám aj SMENOU
huky (19)|27.5.2009 09:15
Poslední nákupy jsem řešil objednáním přes internet+osobním vyzvednutí zboží přímo v kamenné prodejně/skladu příslušného i-netového obchodu. Jednak se tím ušetří na poštovném, druhak mám jistotu, že mě poštou nedojde cihla. Navíc jsem objevil obchod, který dodrží co slíbí a jde s cenou ještě níž než nejlevnější konkurence, takže naprostá pohoda...

Řeším to stejnym způsobem.Mám svůj oblibený obchod a jsem u nich spokojeny.Co slíbí dodrřží!!! :D
HimiX (187)|27.5.2009 11:45
mimochodem vcera psal na lupu pan, kterej zakladal vlstavu a presne tam resi jak je osobni odber dneska hrozne dulezitej stejne jako veci skladem a ze oni to podcelnili atd.. atd...