Strana 2 z 26 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 381

Téma: PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 ,alebo niečo iné?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

E-pl5 v dvojsete je iste vynikajuca volba, nehovoriac o moznostiach vymennych skiel, stabilizovanom 4/3 snimaci atd. Za cenu 400e sa tazko hlada konkurencia. Nie je to UZ, ale iste dobra volba za tu cenu. Sup do obchodu a "osahat" si ho ;-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    631

Jenom s Olympusem neudela slusne video tam je to bida at kompakt nebo csc .

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Na domace video je to vraj uz pouzitelne a dostacujuce, povedali fotografi.....

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Bol som si E-PL5 osahat v predajni,predavac mi dokonca povedal ze pl5 sa kvalitou cipu a nasledne vyslednymi fotkami hravo vyrovna aj DSLR strejdnej triedy(aj s touto myslienkou som sa totiz pohraval). Oponoval som mu ze su to len obchodne kecy,len aby ho predal,dusoval sa ze sa foteniu a predaju venuje uz dlho a ze nema vo zvyku ani dovod chvalit nieco o com by nebol presvedceny o kvalite(skoro sa urazil).
    No mozno nieco na tom bude,lebo keby mi chcel nieco vnutit a za kazdu cenu predat tak by mi vychvaloval drahsie Nikony D5200/5100/3200+18-105mm(po ktorych som pokukoval),ale on ma odhovoril

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no zalezi co je pro nej stredni trida, nekdo ani Nikon D7100 nepovazuje za vyssi tridu a EPl5 se mu urcite nevyrovna. Ale EPL5 ma novy 16Mpx cip, ktery je opravdu velice dobry, dokonce se skoro vyrovna APS-C cipu v NEXech. Neni to ale jen o cipu, jak je na tom objektiv nevim, bude to nejaky prumer. Chybu s nim urcite neudelas...na ty videa bych se ale podival spis na ty panasonicy nebo neco od sony...ale tak posoudit kvalitu z youtube umis i sam ze...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Pokud jde o kvalitu senzoru, tak ten 4/3" čip v E-PL5 překoná APS-C senzory Canonu (18MPx verze určitě, nevím jak ty 20MPx) a postavil bych ho někde na úroveň 20MPx APS-C senzoru od Samsungu. Ten patří ve své třídě k mírnému podprůměru. S tím "hravě vyrovná" střední třídě bych byl opatrný, ale dle mých zkušeností je to opravdu hodně dobrý senzor a vyrovná se tomu slabšímu v APS-C třídě.

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

No s tou strednou triedou som to "pohnojil" ja,predajca myslel E-PL5+14-42mm + 40-150mm v porovnani s Nikonmi D5200/5100/3200+18-105mm(a to je skor nizsia trieda DSLR)

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Milan: Řeknu to takto: Docela žasnu, kam to s MFT snímači dotáhli. Kdyby ale byly opravdu ve všech aspektech lepší, tak už jeden takový fotoaparát mám. Měl jsem ty těla v ruce, a.... nemám ho. Zase jsem sáhl po Canoním 18Mpx APS-C, protože v systému spolu se skly je to pořád o kousek dál. Nejnovější MFT jistě může vyhrát v benchmarkovém testu na dynamický rozsah. Na šum běžné fotografie po processingu už ne, na rozlišení už tuplem ne (podle testovacích scén spíš naopak). Pak je tu ta věc se skly. Ekvivalentní sklo u MFT velmi často stojí víc.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od crashpc Zobrazit příspěvek
    Milan: Řeknu to takto: Docela žasnu, kam to s MFT snímači dotáhli. Kdyby ale byly opravdu ve všech aspektech lepší, tak už jeden takový fotoaparát mám. Měl jsem ty těla v ruce, a.... nemám ho. Zase jsem sáhl po Canoním 18Mpx APS-C, protože v systému spolu se skly je to pořád o kousek dál. Nejnovější MFT jistě může vyhrát v benchmarkovém testu na dynamický rozsah. Na šum běžné fotografie po processingu už ne, na rozlišení už tuplem ne (podle testovacích scén spíš naopak). Pak je tu ta věc se skly. Ekvivalentní sklo u MFT velmi často stojí víc.
    Pozor, bavíme se tu jen a pouze o výkonu senzoru, ne o celém systému a ceně objektivů. Ten snímač překoná 18MPx Canon skoro ve všem, ale ne, že by ho rozdrtil na prach. Nevím, v čem to upravuješ ty, ale mně přijde lepší jak v DR, tak i trochu v šumu. A pozor, nebavím se tu o výkonu v nějakém benchmarku, jen o mém pozorování z testů. Rozlišení má trochu vyšší Canon, to je fakt a zde samozřejmě bude záležet na skle, celkově mi ale ten MFT čip přijde "v průměru" lepší.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jenže samotný snímač nikdo snad ještě nikde neotestoval. Vždy se fotí na nějaké sklo, a zákazník také musí koupit nějaké sklo. Jak tedy zjistíme opravdové vlastnosti? On možná Olympus v šumu horší není, ale na daném objektivu je potřeba o dost víc doostřit, a pak je vidět šum a artefakty z ostření. Takže těžko soudit. Já zas nenašel jedinou fotku, kde by MFT v šumu a rozlišení vyhrálo. A pokud se nějaká mašina vymyká tomuto standardu, což je možné, šeredně to odskáče v jiném parametru, aneb nic není zadarmo.
    Velmi dobře dopadl test na DPR pro OM-D E-M1, jenže to je stroj za dost nemalé peníze.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

takze NEX je pryc tak uz jen se rozhodnout jestli sony RX10 nebo FZ1000 krome dpreview nenasel nekdo zajimave srovnani? Myslim mimo srovnani parametru to si umim udelat aj sam

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Senzor horsi asi o 1,5 EV.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Ne ze bych se na to ptal ale spis bych rekl tak o 1EV co se tyce senzoru (co jsem odkoukal z recenzi i primych srovnani) a co se tyce optiky, tak je FZ1000 oproti setaku 18-55mm (f3.5-5.6) i 55-210mm (F4.5-6.3) o cca 0.5-1EV lepsi - zalezi na jakem ohnisku. HO sice na zacatku nebude na portrety a tak zadne extra baajo, ale na delsich ohn.vzdalenostech to bude i tak slusne. Videl jsem krasne portrety a nejaky hendikep mensiho senzoru jsem nevidel, naopak diky kvalitnimu objektivu mi prijdou snimky lepsi-detailnejsi nez na NEXovi se setakem (teleobjektivem). Diky mensi HO se nebude muset tolik clonit pri architekture a krajinarstve a tam to bude jeste vic nez 1EV. Nemluve o delsim a sirsim ohn.rozsahu...v dotazu jsem myslel ale na srovnani RX10 vs. TZ1000

Jinak jsem si stahl RAWy, ktere si doupravil a byl jsem opravdu prekvapen jak pouzitelne jsou fotky i na ISO3200 a pro bezny tisk do 15x10 i ISO12800!, samozrejme zalezi na mnozstvi svetla, ale i tak je sum hodne jemny a i pri zachovani detailu v 20Mpx fotce nerusi ani pri tisku na A4, vetsi format jsem nezkousel...bez primeho srovnani si tady ale muzeme psat co chceme jedine co jsem nasel je na dpreview...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Jak může být čip ve FZ1000 o 1,5 EV horší, když je to ten samý? A nebo opravdu není?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Myslel som oproti Nexu. A co som pozeral na dpreview tak to tych 1,5 EV je. Najlepsie je to vidiet na Raw pri slabom svetle. Tieto UZ su isto vyborne masinky, ale pri mojom foteni by mi ten slabsi cip vadil. Ale je pravda, ze ked clovek foti len setakom, tak je ten hendikep mensi.

Strana 2 z 26 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. FZ150 vs FZ1000
    Od prandur v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 10-08-2014, 17:45
  2. Panasonic TZ25 alebo Nikon S8200?
    Od Gabbe v sekci Kompakty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-10-2012, 17:40
  3. pentax x-5 alebo Panasonic LUMIX DMC-FZ48