Strana 3 z 26 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 381

Téma: PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 ,alebo niečo iné?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

hmm kazdy mame jine oko a jinou toleranci ja koukal taky na dpreview a prislo mi to tak ze napr. FZ1000 ISO16000 <-> NEX5N (NEX6) ISO3200 je cca to same. Dalsi vec je, ze ty fotky jsou oproti NEXum se setakama z FZ1000 detailnejsi a proto neni nutne tolik doostrovat a tim zvyraznovat sum, artefakty a trepeni hran...samozrejme DR bude trochu mensi takze bude zalezet na scene co se bude muset vytahovat ze stinu nebo prepalu. Trochu horsi to asi bude, ale aspon se naucim nekoukat jen na ten per pixel sum/detail a radeji si uzivat mnohem lepsi ergonomii...skoda, ze uz neudelam srovnani urcite by to bylo zajimave pokoukani...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Sony RX10 a Panasonic FZ1000 sú skvelé strojky, na druhej strane bola by chyba si ich nejak idealizovať. Jednopalcové čipy spolu s pevne zabudovaným zoomom odvádzajú skvelú prácu, no ich limity prichádzajú veľmi skoro.
    Napríklad taký portrét - s nasadením sklom Canon EF 50mm 1.4 USM na Canone 7D s priclonením na f 2.0 vyšla fotka ako lusk. Obe mašinky sú vysoko univerzálne, dá sa fotiť i točiť takmer všetko, je ale potrebné počítať s priemernou kvalitou výstupu. Pre nadšenca vyžadujúceho max. kvalitu ostávajú stále zrkadlovky z najvyššej triedy APS-C, ideálne FF.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

tak kdyz srovnas FF s premiovym portretakem, jak ti asi dopadne i treba vyborne hodnocena D5100/D7100 s oblibenym 18-105? Mizerne ze, a kolik lidi takovou sestavu vesele pouziva. Takze poustet se do debat typu kdyz tam das tohle a tohle je zcela zbytecne! NEX jsem si kupoval kvuli mnohem lepsi kvalite nez maji bezne kompakty s 1/1,7" snimacem tehdy za tu samou cenu protoze nic lepsiho krome RX10 co stala pres 30K nebylo (mozna krome canonu G1X). no a kolik jsem mel nakonec objektivu? Setak + v posledni dobe teleobjektiv + na makro a portrety manualni FF 50/1.7 takze proc myslis, ze prechazim na takovyto univerzal? Nakonec bych stejne nejvice vyuzil treba tamron/SEL18-200mm + obcas ten portretak. Jenomze 18-200mm stoji tak 20K a vazi dobreho pul kila, k NEXovi mi to nejak nesedelo a na tech par "portretnich fotek" netere nebo pritelkyne tohle fakt nevyuziju a vic mi vyhovuje univerzalnost pri zachovani kvality a nejake prijatelne velikosti. A to mi zrovna tyhle masinky ikdyz za vetsi prachy nabizeji. Ta kvalita z tech 1" snimacu je dostatecna i na prezentaci na obri televizi natoz bezny tisk. A co se tyce HO videl jsem fotky z FZ1000, kde by mozna jen trenovane oko naslo znamky, ze to nebylo focelo z vetsiho snimace. Ono to chce si dat dokupy celek ne jen cast, formule taky neni jen o motoru...Jasne nebude to jako APS-C s rychlym sklem, ale NEX se setakem/teleobjektivem mi to nahradi. Co jsem zatim videl fotky z realneho zivota-recenzi tak bych byl s vetsinou z nich spokojen...

Registrace
    May 2011

kultus - citujem " Ta kvalita z tech 1" snimacu je dostatecna i na prezentaci na obri televizi natoz bezny tisk. " - ano, zhodujeme sa. Ty si použil termín dostatečná kvalita, ja som použil pojem priemerná kvalita, v podstate to isté.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

To je v pohode, vies co chces a stroj ti bude zrejme dobre sluzit. Akurat tu TV, aj ked obriu, by som pri posudzovani kvality fotky vobec nebral do uvahy. Ta prave dokaze nedostatky skor zakryt.

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Zrušeno
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Matějka: 15-08-2014 v 14:06 Důvod: Příspěvek vložen omylem

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Stejne zalezi na tom na co je kdo zvykly, takze je mi jasne ze APSC zrcadlo s poradnym objektivem by FZ1000 prevalcoval, ale otazka taky je k cemu by mi to bylo. Takze dostatecna je pro mne vyborna kvalita, kterou chci a hlavne VYUZIJI jinak bych si to nekupoval Az budu tisknout 2m platna tak to bude jina, ale to mne proste neceka... Ve fotce je ve vysledku nejdulezitejsi prezentace a jestli prezentuji na displeji notebooku (mam 17" fullHD) nebo na monitoru nebo na fullHD televizi tak nejaky ten jemny sum a mensi neostrosti stejne vysumi stejne jako pri tisku na bezne formaty fotek (15x10, 13x9) a na HO se da popracovat, staci to umet a trochu se s tim vyhrat...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Vcera jsem zakoupil FZ1000 tak bych se rad podelil o prvni prakticke zkusenosti. Prvni dojem je opravdu plastovy ale je pravda, ze vetsinu casu drzite fotak za gripy a kovovy objektiv, takze to neni co by vam kazilo radost z foceni. Co mne zarazilo je pomerne hlucny mechanizmus uvnitr objektivu, ktery vydava porad sustivy/vrcivy zvuk (neco jako voda v odpadu) tezko se to popisuje, budu si na to muset zvyknout. Rusi vicemene jen v opravdu tichem prostredi. V pondeli se pujdu podivat do prodejny jestli to maji i jine kusy, ale dle ohlasu z for je to zrejme normalni stav. Co se tyce kvality displeje a hledacku, displej je padradni, velky, jemny a kontrastni. Hledacek je krasne jemny akorat mi prijde az moc velky, resp. mi neco pred nim brani videt poradne az do rohu abych zkontroloval ostrost v rozich. Mozna vec zvyku, mozna to mam blbe nastaveno (mam prvni hledacek) ikdyz krome korekce dioptrie tam nic nastavit nejde...mozna mam blbe oci :-P Zpracovani je jinak vyborne, akorat roler by mohl byt mene hlucny a tuhy, snad pouzivanim povoli, ale zase ma opravdu poradnou aretaci. Bal jsem se ovladni, ale je to docela intuitivni a pro korekci casu/clony/korekce expozice nemusite sahat jinam. Menu je diky ohromnemu mnozstvi funkci a nastaveni opravdu rozsahle, ale prijde mi logictejsi nez na NEXovi. Diky az peti nastavitelnym funkcnim tlacitkam do nej po prizpusobeni skoro nemusim. Manualni ostreni je trochu pomalejsi diky pomalejsi odezve manualniho krouzku, ale da se na to zvyknout, holt cisty manual to neni. Na druhou stranu focus peaking a lupa jsou na jemnem hledacku/displeji vyborne pouzitelne. AF mi prijde dost rychly a presny, uvidime jak se osvedci pri foceni cerneho psiska. Co jsem jeste stihl vyzkouset, tak ovladani pres smartphone je snove! Kam se hrabe sony, ovladate skoro vsechny zakladni funkce: misto ostreni, zoom, expozici, clonu, blesk, velikost/kvalitu/pomer stran fotek, makro, mereni exp., WB, ISO...vse je rychle vcetne zoomu a parovani. Co se tyce kvality fotek, objektiv je opravdu kvalitni (v ramci moznosti zoomu), prekvapili mne jpegy, ktere jsou co se tyce detailu kvalitnejsi nez z NEXe, jsou prirozeneji doostrene a maji trochu vice sumu kvuli zachovani detailu (hlasi i recenze). Z RAWu se pak oproti jpegu neda o tolik moc detailu vytahnout, osobne preferuji vic jemneho sumu a detailu jak vyzehlene snimky. Sum se v 20Mpx fotce pri prohlizeni lehce zamaskuje...samozrejme si vse muzete uzpusobit, pro kazdy styl foceni jde nastavit jak sila odsumovani, tak doostrovani, kontrast a pod. Kvalita 1" senzoru je pri vyssich ISO oproti APS-C cca o 1EV horsi a ISO1600 (1") vypada zhruba jako ISO3200 (APS-C). Jasovy sum je ale jemnejsi. DR cipu je vyborny, bez primeho srovnani s NEXem, ale nevim jak hodnotit. Snimky mi prijdou lepe exponovane (na NEXovi se casto podexponovavalo) takze bylo nutne v LR vic tahat jako u FZ1000, u ktereho ale neni nutne toho tolik vytahovat diky lepsi expozici. Az bude cas uploadnu nejake RAWy i s jpegama. Malem bych zapomel, stabilizace mi subjektivne prijde o dost lepsi nez na NEXovi se setakem nebo tele...chce to vic casu na testovani. Nejvic mne desi si zvykat na jine clony, u NEXe jsem uz vedel kdy jak clonit...u 1" snimace to bude posunute...

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Co se týče toho "hluku", trochu se ho obávám. Sám s koupí FZ1000 počítám, ale tohle mě trochu odrazuje.
    Ve vedlejším topiku s RX10 dokonce někdo psal, že to vydává takový hluk, že je to slyšet i v nahrávaném videu, což mi přijde dost alarmující.
    Opravdu to tak je? Jestli můžeš, hoď sem schválně nějakou nahrávku videa.

Registrace
    May 2011

Panasonic FZ1000 je hybrid, mal by pre rodinné účely okrem fotiek poskytnúť i relatívne kvalitné video, včetne zvuku. Pokial je akustický ruch prístroja tak veľký, že dochádza k znehodnoteniu videozáznamu, je to špatne. Jediným východiskom je externý, úzkosmerový mikrofon. Kultus, má FZ1000 jack na ext. mikrofon ?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

mne spis zarazi jak vsude vychvaluji ty videa a pak tohle...neverim, ze si toho nikdo nevsiml! Nastesti pro mne video neni tak dulezite, v hlucnejsim prostredi to neni slyset, takze more, krajina kdyz bude foukat, hudba, koncerty, vystoupeni, rusnejsi ulice a pod. tam se to ztrati. Co jsem si vsiml, stejne vetsina lidi dava jako podmaz nejakou hudbu. V tichem to proste budu muset snest, za posledni rok jsem ale nenatocil krome dovolene v egypte ani jedno video z realneho zivota. Prinejhorsim se to zkusi odsumet v nejakem videoeditoru. Jestli chces cekat cekej, pro mne je dulezita fotografie a pocit z foceni a tam proste FZ1000 pro mne vyhrava, nekolikrat jsem srovnaval recenze s RX10, ale priznam se ze by mi lecos chybelo (lepsi hledacek, plne polohovatelny displej, lepsi uchop, vic konfigurovatelnych tlacitek a pod.), na druhou stranu magneziove telo odolne vuci neprizni, clonovy krouzek a ten displej by byli taky fajn. Proste je to otazka priorit...tady neco k problemu. Pry mel stejny problem i olympus OMD EM5, a castecne to spravili updatem

http://www.dpreview.com/forums/threa...-post-54140352

http://www.dpreview.com/forums/thread/3706417

A video (1:30):

http://www.youtube.com/watch?v=X--zaoqebNQ

a dalsi (5:50):

http://www.youtube.com/watch?v=7Pf828HwhKk

edit: jasne, mikrofon jde zapojit do 3,5mm jacku

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Hlucne to teda je , ale zit sa s tym da. Preco su ale tie videa s kackami a kalnou tecucou vodou take nekvalitne?

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Kdybych si zakladal prave na videu, jeste dnes dopoledne bych ho vracel...

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    631

Sleduji vaše příspěvky na foru o FZ1000,protože bych ji chtěl také vyměnit za můj G6 14-140mm.Byl jsem ve Fotolabu se na FZ podívat a něco nafotit a natočit video a měl jsem video asi 180s dlouhé a žádné rušivé zvuky jsem nepozoroval,v prodejně jsem byl sám,bylo tam dost ticho a vše se zdálo OK.Doma na tv mám Panasonic také bez rušivých zvuků nic jsem nepozoroval i zoom překvapivě tichý .

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Z toho co někteří popisují, je to jasně patrné ( i z těch videí, co posílal kultus), takže jestli se to tedy opravdu netýká jen některých kusů.

Strana 3 z 26 PrvníPrvní 1234513 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. FZ150 vs FZ1000
    Od prandur v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 10-08-2014, 17:45
  2. Panasonic TZ25 alebo Nikon S8200?
    Od Gabbe v sekci Kompakty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-10-2012, 17:40
  3. pentax x-5 alebo Panasonic LUMIX DMC-FZ48