Strana 1 z 26 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 381

Téma: PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 ,alebo niečo iné?

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Dobry den
    Uz zhruba mesiac vyberam fotoaparat ktory sa kvalitou fotiek vyrovna DSLR. DSLR/CSC nechcem hlavne z dovodu ze sa chcem vyhnut financne narocnej discipline akou je nakup roznych skiel.
    Profi kompakt by bola relativne tiez moznost,ale nakolko pri potulkach prirodou sa zijde aj zoom tak tato moznost asi tiez odpada.Do oka mi padol FZ1000,zda sa mi ako najlepsia volba pre moje potreby.Fotoaparatom chcem fotit rodinu,oslavy,ale aj prirodne scenerie na rodinnych potulkach,kvalitne video je tiez ziadana vlastnost .Chcem tiez aby fotil dobre aj v interieri,ako aj vonku za horsieho svetla.Ak by ste mi nahodou vedeli poradit nejaku lepsiu variantu do 650€(tolko by ma totiz stala FZ1000 pri nakupe cez CZ e-shop) ,budem Vam nesmierne vdacny.
    THX
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Jo, to asi hledáš něco podobné jako já
    DSLR jsem spíše vyloučil, kvůli výměně objektivů a většinu těch kvalitních kompaktů zase omezuje nízký zoom.
    Takže se zdá, že v současnosti pomalu jediná volba se slušnou kvalitou výstupu a dostatečným zoomem (pořád ale určitě nemůže člověk čekat kvalitu dobré zrcadlovky s dobrým objektivem že...) je právě FZ1000.
    Případně ještě asi možnost počkat na nějaké nové kousky od jiných výrobců do této perspektivní začínající kategorie (ultrazoom s 1" snímačem), kam patří zatím vlastně jen Panasonic FZ1000 a Sony RX10.
    Každopadně minimálně od toho FZ1000 určitě nečekej nějaké užasné fotky, co se týče focení v interierech za horšího světla.. ten výkon fotáku prostě není až tak dobrý, aby se rovnal například zrcadlovkám a je tam pořád vidět na vyšší ISO velký šum. Stačí se podívat třeba na DPreview.com, tam máš testovací fotky na různá ISO, docela si z toho člověk udělá představu.

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od prandur Zobrazit příspěvek
    co se týče focení v interierech za horšího světla..
    Trochu si to vytrhol z kontextu,pisal som ze chcem aby fotil dobre v interieri a aj vonku za horsielo svetla(nie v interieri za horsieho svetla),ale to neva,s toho sa nestriela.
    Je mi jasne ze sa FZ1000 neda porovnavat z drahymi DSLR s este drahsimi sklami,ale myslim ze zo zakladnymi DSLR kludne.Neviem ci som fotoignorant alebo nemam vkus,ale vsetky fotky(DPReview,flickr...) co som mal moznost vydiet sa mi fakt pacili

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Citace Původně odesláno od prandur Zobrazit příspěvek
    Každopadně minimálně od toho FZ1000 určitě nečekej nějaké užasné fotky, co se týče focení v interierech za horšího světla.. ten výkon fotáku prostě není až tak dobrý, aby se rovnal například zrcadlovkám a je tam pořád vidět na vyšší ISO velký šum. Stačí se podívat třeba na DPreview.com, tam máš testovací fotky na různá ISO, docela si z toho člověk udělá představu.
    no to uz trochu zavadis. vykon na vyssi ISO je horsi cca o 1EV oproti sony NEX rade s 16Mpx APS-C, ktery ma treba i D5100/D7000. Takze muze mit diky nizsimu pouzitemu ISO na sirokem konci pri F2.8 zhruba stejne sumu jako nejaky canikon s obj.18-135mm/18-105mm (f3,5-5,6) Podle mne bude mit TZ1000 i lepsi stabilizaci, takze se i prizoomovanim a mirnym zhorsenim clony muze udrzet delsi cas a opet ISO podrzet niz a ty vysledky muzou byt vyrovnanejsi. Samozrejme pri pohybujicich se predmetech uz bude zalezet na expoz.casu a tam se vyssimu ISo asi nevyhnes. Neni to ale takova katastrofa. Sam jsem byl prekvapen jak se "pouze" 1" snimac drzi na vyssim ISO. Navic focenim do RAWu se da sum slusne kontrolovat i pri zachovani detailu. Stahl jsem si RAWy a doma si je podle sve zvyklosti upravoval co se z toho da vytahnout...Takze zase tak jednoznacne to neni a vetsi rozdil bude hlavne pri pouziti zrcadlovky/bezzrcatka s lepsimi svetelnymi objektivy. To uz se ale pak podivej kolik svetelne teleobjektivy s f2.8 stoji...samozrejme je treba zvazit nejen mnozstvi svetla, ale taky HO kde mensi snimac proste nestaci. Lepe je na tom RX10 kde muzes fotit v celem rozsahu na f2.8 a tam uz je na delsim konci rozdil mnohem vetsi takze nemusis jit s ISO tak nahoru a pak se da vyhrat i s tou HO, dani za to je polovicni ohn.rozsah, coz nekomu muze/nemusi vadit.

odkud vis kolik bude stat TZ1000 v ceskych eshopech

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od kultus Zobrazit příspěvek
    odkud vis kolik bude stat TZ1000 v ceskych eshopech
    PANASONIC Lumix DMC-FZ1000 ,nie TZ1000
    http://digitalni-fotoaparaty.heureka...ix-dmc-fz1000/

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Aha nevim proc ale heureka mi to pod nejdrazsima kompaktama vubec nevyhodila, podle jmena jsem to nehledal...

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

No myslel jsem to tak, že proti zrcadlovkám (i těm levným jako třeba Canon 100D) s dobrým objektivem to moc srovnávat na fotkách za šera nejde a to si myslim je fakt, alespoň podle toho co si můžes najít na DPreview. Tam ty zrcadlovky jsou testovaný na té porovnávací scéně třeba s nějakým pevným objetivem se světelností 1,4 a tudíž na vyšší ISO s tím i levná zrcadlovka jasně uteče tomu ultrazoomu...
    Ale to je ono, protože například zrcadlovka s průměrným teleskopickým objektivem s širokým rozsahem už takový zázrak nebude. A já i autor topicu právě pevný objektiv nechceme.
    Nechci dělat nějakého experta, tím nejsem ani náhodou, ale takhle to z toho vidím, jestli to tak není, tak se omlouvám.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Srovnavej srovnatelne, takze si vem RX10 nebo si kup zrcadlo/bezzrcadlo s o hodne drazsim objektivem s konstantni svetelnosti f2,8. A i FZ1000 bude mit se svym f2.8-4 objektivem oproti bezne konkurenci naskok cca 1EV i vic coz srovna hendikep mensiho snimace. Porad se ale bavime len o expozici a mnozstvi svetla, co se tyce HO bude na tom do urcite ohn.vzdalenosti RX10 i FZ1000 hur nez zrcadla se setakem, k tomu slouzi ekvivalentni clona, mrkni na dpreview. Takhle to zase vidim ja.

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Oooops,kruci fix!.Zle som prepocital kurz,nevychadza to 650 ale cez 800€ (hoodne cez moj rozpocet). Na Slovensku ho ani ziadny seriozny predajca nema v ponuke.
    V tom pripade si mozem dovolit len Panasonic Lumix DMC-FZ200, o FZ1000 mozem akurat tak snivat

Nováček
    Registrace
    Jun 2012

Tak jestli je aspoň přibližně tak dobrý jako předchozí FZ150, který vlastním, tak se jedna o dobrý přístroj, co fotí velice solidně (za ty peníze). Sice se mi zběžně podle dpreview zdá, že má FZ200 o kousek horší výsledky na stejné ISO, ale zase má podle specifikací výhodu v konstantní světelnosti oproti 150ce.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

no tech 150E bych zvazil, ted jsem si dal velkou porci fotek z recenzi a musim rict, ze tak krasne detailni a ostre fotky uz z jpegu a pri 100% prohlizeni jsem uz dlouho nevidel. Samozrejme nekoukam na recenze FF s premiovyma sklama, ale na 1" UZ kompakt fakt parada...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Přesně tak. Pokud nemáš moc peněz, tak to nekupuješ na půl roku. Ten stroj Tě bude provázet roky, a ta kvalita se časem svým způsobem vyplatí a zaplatí. Pokud dáváš navíc 150 Eur, asi bych to taky udělal....

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Je pravda ze FZ1000 sa mi dostal dost pod kozu,ale moj financny rozpocet sa od vcera dost obmedzil(dcera mi tak dlho hucala do hlavy az ma ukecala na novy mobil). Teraz uz zostava pre moju "hracku" max. 400€,prehodnotil som svoje poziadavky a myslim ze som ochotny vzdat sa zoomu a kupit CSC. V mojom momentalnom cenovom limite ma dost oslovil Olympus E-PL5,paci sa mi jeho obrazova kvalita ktora sa da dosiahnut aj so setovym objektivom.
    Tu ho predavaju double kit
    http://www.datart.sk/Digitalny-fotoa..._campaign=feed
    Co poviete,stoji E-PL5 za uvahu?

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Otázkou je, zda nebude lepší chvilu počkat a došetřit, než teď kupovat něco, co vlastně ani tak moc nechceš? Pak si jen budeš furt racionalizovat svou volbu a hledat, v čem je E-PL5 lepší, aby ti to nebylo líto...

Nováček
    Registrace
    Aug 2014

Citace Původně odesláno od Milan Šurkala Zobrazit příspěvek
    Otázkou je, zda nebude lepší chvilu počkat a došetřit...
    Aj takto by sa to dalo,ale v konecnom dosledku sa mozem dostat do bludneho kruhu ktory nebude mat koniec. Priklad; budem setrit napr. dva-tri mesiace na FZ1000,medzi tym sa moze dostat do predaja nieco este lepsie,ale bude dajme tomu drahsi o 150€,tak a teraz nastava ta patova situacia(bludny kruh) preco este nedosetrit tych 150? a nekupit to najlepsie?,atd. atd... .
    Ja by som chcel za tu cenu to najlepsie co sa da kupit teraz,nie travit cas setrenim a sledovanim ci nahodou nevyslo nieco nove,lepsie. Okrem toho som bez aparatu,a dovolenka predomnou,preto by som chcel kupit nieco co je v dosahu. Momentalne sa rozhodujem medzi FZ200 a E-PL5 ,uzivatelske recenzie a okrem toho aj Vase recenzie na tieto fotoaparaty su viac nez pozitivne

Strana 1 z 26 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. FZ150 vs FZ1000
    Od prandur v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 10-08-2014, 17:45
  2. Panasonic TZ25 alebo Nikon S8200?
    Od Gabbe v sekci Kompakty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 28-10-2012, 17:40
  3. pentax x-5 alebo Panasonic LUMIX DMC-FZ48