Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Photoshop - jiné barevné podání při uložení do jpg

Baader (36)|9.8.2014 11:25
Ahoj, mám problém s barevným podáním při uložení fotky do jpg ve Photoshopu. Když si otevřu raw ve Photoshopu, vyvolám jej a začnu posléze upravovat, tak vidím úplně jiné barevné podání, než když pak výslednou fotografii uložím do jpg. Neví někdo, co jak nastavit, aby byla uložená fotografie totožná s fotografií zobrazenou ve Photoshopu? Díky moc za radu.


Ukázka barevného podání:

[spoiler]Barevné podání ve Photoshop:


Barevné podání po exportu do jpg:
[/spoiler]
Pavel Matějka (394)|9.8.2014 17:35
Nastav všude, kde to jde, barevný prostor sRGB.
Begy_cz (537)|9.8.2014 18:02
ono taky jpg a RAW mají jiný barevný rozsah - vždy dojde k lehkému posunutí.
Baader (36)|9.8.2014 18:26
Tak toto mi zrovna lehké posunutí nepřijde a navíc, jak pak tedy můžeš upravovat fotku, když ji pak uložíš do jpg a má jiné barvy? Není to nesmysl?
Jinak kde nastavím ten barevný prostor?
kultus (1295)|9.8.2014 18:54
je to nesmysl, ted jsem to zkousel a to co jsem videl v LR (upraveny RAW) vpravo jsem videl i vlevo v XNview (exportovany jpeg)...zkontroluj nastaveni exportu a presetu jestli nemas pri exportu neco z uprav vypnute, v PS nedelam jen LR...
bedo. (70)|12.8.2014 17:24
Nezmysel to nie je - pokiaľ uložíš JPG v inom farebnom priestore, ako máš nastavený systém a správa farieb nie je nastavená korektne, tak výsledkom budú farebné posuny (typicky - systémová správa farieb nie je nastavená a teda systém beží v "skoro sRGB" a použije sa obrázok v AdobeRGB).