Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic FX35

Petula00 (4)|18.5.2009 13:26
Zdravím.Protože jsem byl spokojen s kompaktem Panasonic DMC LS2 tak chci opět nějaký vyšší model.FX35 ka vyhovuje mému zadání co se týká širokopásmového objektivu(spodní hranice)tak msvětelností i opt.zomem(i když 5ti by byl lepší).
Obavu mám ale o nízkou hodnotu horní hranice zomu 100mm.Zda to není větší hendikep oproti ostatním parametrům.V čem budu hlavně touto hodnotou omezen?
Milan Šurkala (3381)|18.5.2009 16:07
100 mm je ještě trochu méně než je obvyklé u klasických kompaktů s 3x zoomem (35-105 mm), ostatně sem právě patří LS2. Osobně si myslím, že širší ohnisko bude mnohem užitečnější než to dlouhé. Když tak, je tu FX37, ale příplatek 1500 Kč za dalších 25 mm navíc mi přijde moc vysoký. Prostě na výraznější přibližování zapomeňte, na to tu jsou ultrazoomy. Delší ohnisko pak nabídne až TZ8, ale ta je zhruba za 8000 Kč, což je téměř dvojnásobek vaší původní ceny (ale 25-300 mm je super).
Prostě počítejte s tím, že ve srovnání s LS2 přiblíží stejně, ale může fotit mnohem více širokoúhlé fotografie. Nevýhodou novějšího FX35 je také trochu horší světelnost.