Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

canon A590 x canon A1000

forzik (2)|21.5.2009 19:07
zdravim vsechny, kteri by me mohli poradit,

na leto odletam do spojenych statu a chtel jsem si tedy pred odletem poridit nejaky schopny kompakt. Po procitani timto forem jsem tedy vyselektoval dva kandidaty(canon A590 a A1000) a tak bych se chtel zeptat jak velky rozdil mezi nimi je. Cenove jsou dostupne asi oba stejne co jsem se dival na internetu, tedy spis by slo o funkce. Nejsem nijak vasnivy fotograf, spis zacatecnik a tedy bych od takoveho kompaktu pozadoval predevsim ostre fotografie bez barevneho sumu, co mozna nejlepsi nejlepsi podminky pro foceni za snizene viditelnosti, a v neposledni rade take kvalitu videa. Nejsem v oblasti fotoaparatu prilis zkuseny a tedy privitam kazdou radu popripade i jine navrhy v teto cenove kategorii.

dekuji vsem a preji hezky den
Milan Šurkala (3381)|21.5.2009 21:02
Ačkoli jde v podstatě o hodně podobné fotoaparáty, ber raději starší A590 IS. A1000 IS je nástupce modelu A590 IS, ale Canon prostě pokazil skoro všecko, co se dalo a z jednoho z nejlepších kompaktů na trhu udělal jen kompakt průměrný (A1000 IS rozhodně není špatný fotoaparát, ale ve srovnání s výborným A590 IS jde o propadák).
Problém A1000 IS je prvně absence manuálních režimů, které A590 IS měla (to by však tobě asi moc nevadilo). Rovněž přišel o manuální ostření a další ptákovinky. 10MPx snímač šumí trochu více než 8MPx u A590 IS, ale stále patří k tomu lepšímu ve třídě. Šum u A590 IS je navíc takový krásnější, má více anaogový charakter. Šílená je ergonomie tlačítek, zadní čtyřsměrný ovladač je v jedné rovině s tělem a ta tlačítka se opravdu hůře mačkají. Je tu sice trošku lepší makro, ale je zase moc náladové, takže lépe se stejně fotí s A590 IS. Oba fotoaparáty mají podprůměrný LCD displej. A1000 IS má velmi dobrou výdrž na AA baterie, A590 IS jen o trochu horší.
Pokud hodláš fotit zásadně na automatiku, pak i A1000 IS odvede dobrou službu pokud překousněš ten pitomý čtyřsměrný ovladač. Já osobně bych bez rozmýšlení okamžitě bral A590 IS.
forzik (2)|21.5.2009 23:22
dekuji mnohokrat za vycerpavajici odpoved-zitra objednavam..