Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Úprava fotek v tabletu

Baji14 (54)|27.8.2014 18:51
Ahoj,
jaké byste doporučili aplikace na úpravu fotek v tabletu?
prandur (44)|27.8.2014 19:14
Nevím no, ale osobně zastávám názor, že smysluplně nelze na tabletu dělat naprostou většínu produktivních činností, včetně úpravy fotek :)
Ano, třeba nedávno vyšel i Lightroom mobile pro IPad (na Android není) a ten se přiznám, že nevím co všechno umí a jak dobře, ale nečekal bych od toho mnoho, spíš takovou nutnost maximálně na třídění fotek v katalogu.
Jinak jsou samozřejmě i aplikace jako Photoshop mobile a další jemu podobné, ale všechny mají ten samý problém - na Androidu nikdy nejde získat produktivita jako na stolním stroji. Tablet je malý, špatně tam lze dělat jakékoliv věci co vyžadují přesnost, a když už, tak to trvá mnohonásobně déle... a i pokud se tam připojí externě myš, tak se nic moc nezlepší. Všeobecně spíše na práci je to k vzteku :D (a to mám jinak tablety celkem rád, ale měly by se používat k tomu, kam patří, tudíž ke konzumaci různého mediálního obsahu, tam jsou použitelné).
jardysa (55)|27.8.2014 22:17
osobně tablet na tyto činnosti nepoužívám, kamarád zkoušel RAW Vision a docela si to chválil. jinak je fantastický rozbor tabletu pro fotografa na http://www.sulasula.com/tablet-pro-fotografy-prirody/
prandur (44)|28.8.2014 16:53
To od pana Bambouska je myšleno víceméně pouze jako cestovní nástroj a náhrada za plnohodnotný počítač/notebook na cestách (víceméně jenom třídění fotek atd.), ne jako plnohodnotný nástroj na úpravu fotek. Jako takový poslouží na cestách celkem obstojně, sám mohu doporučit, nicméně na opravdovou práci - úpravu fotek atd. naprosto nikoliv.
kultus (1295)|28.8.2014 17:39
jake chces delat upravy? co mas za tablet? Uz uprava na notebooku bez kvalitnejsiho panelu je tak na hrane...proto zvazuji koupi monitoru. Na tabletu bych to videl tak na upravy pro FB a internet.galerie. Ze bych si troufl zalohovat jen fotky upravene na mobilu/tabletu, to bych si asi netroufl...ale tak kazdy ma na to svuj nazor. Problem tabletu vidim v nekvalitnich panelech u levnejsich i nekterych drazsich pristrojich a evidentne nedostatek poradneho SW, pritom vykon uz na to maji i ty levnejsi (ne vsechny)...asi se to jeste nerozjelo, zrejme to tak zhave nebude...

Jinak cetl jsem ten clanek vyse. Priznam se, ze jsem o tabletu uvazoval uz nekolikrat, ale evidentne bych ho nevyuzil. Na telefonu s 5,2" IPS fullHD displejem je radost neco delat a strcim ho do temer jakekoliv kapsy a nemusim se tahat s dalsi brasnou/pouzdrem. Mam tam Sygic, Sun surveyor, ovladac fotaku pres Wifi, ctecku knih i pdf a staci mi to i do vlaku. Ty 10" uz asi maji vetsi smysl nez 7", ktere jsou akorat moc velke a maji maly displej, ale abych vytahoval tablet nekde v prirode, asi ne...fotka se da pohodlne na klik zkontrolovat i v telefonu a po skonceni prace jde hned do kapsy...nekdo namitne, ze do telefonu nestrcim SD kartu, ale kdyz uz bych to potreboval mame Wifi + NFC nebo treba ctecku SD karet do microUSB. V terenu stejne prohlizim fotky spis ve fotaku a hned mazu.
prandur (44)|28.8.2014 19:26
Tak já to třeba dělám tak, že i když sebou nemám nic jiného než mobil (který alespoň umí microSD, bez podpory karet bych nebral), tak ho pořád můžu využít. Ve foťáku totiž používám microSD s redukcí a pak není problém samotnou micro kartu strčit do telefonu a je vše rychlejší než kopírování přes wifi.
jardysa (55)|28.8.2014 20:20
to máš pravdu, cestovní nástroj, ale v případě nouze... Je ale pravda jak píše Kultus je rychlejší fotky prohlídnout ve foťáku a co nestojí za nic hned mazat. Jinak si myslím totéž, používat zařízení k tomu účelu ke kterému je určeno.
kultus (1295)|28.8.2014 21:20
na druhou stranu pokud je fotek hodne a ceka me jeste foceni je dobre baterii fotaku setrit, hlavne kdyz neni nahradni. Takze v tomto pripade idealne ctecku SD karet do mobilu (tabletu jestli nekdo chce :D )
Begy_cz (537)|28.8.2014 23:00
Nějak tomu nerozumím. Nemám sebemeněí důvod prznit fotky na místě přístrojem s prachmizerným výkonem, ještě hrůzostrašnějším ovládáním a diskutabilním zobrazením. Kopírování fotek taky neřeším, než sebou tahat další krám, mám v pouzdře dvě záložní 4Gb karty. Karta dnes stojí vyloženě pakatel a vztekat se s přehazováním karet mezi zařízeními atd... no.. nevidím v tom prostě nic smysluplnýho
jardysa (55)|29.8.2014 08:27
se dvěma kartama máš pravdu, je to mnohem lepší řešení (včetně náhradního zdroje). Je také pravda že na smysluplnou práci s fotkou tablet není.
prandur (44)|29.8.2014 08:53
2x 4GB karty? Sakra... vždyť to mi kolikrát stačí na jeden-dva dny, když jsem někde :D Když je co fotit a fotí se do rawu + sem tam nějaké FullHD video s 50f progressive, tak to lítá :D
jardysa (55)|29.8.2014 09:06
taky si myslím že se uklikl ve velikosti :) ty čtverky jsou fakt malé, 2x 16GB je takový kompromis na kratší dovolenou (s promazáním nepovedených ;) )
kultus (1295)|29.8.2014 10:45
Male? Asi jak pro koho, sice mam pro jistotu taky 32GB, ale ne kazdy chodi a cvaka jako by to bylo zadara ;) jsou lidi co si kazde foto rozmysli jak u starych filmu...to beru :) dneska jsou ale opravdu ty karty tak levne, ze se nova pod 8-16GB nevyplati kupovat. Nekdo spis oceni rychlejsi karty...kdyz se ale ma vyuzit stara 4GB proc ne...
Begy_cz (537)|29.8.2014 11:21
ne neukliknul. V těle mám 8Gb a ještě se mě nestalo abych jí zaplnil (v rawech cca 544 fotek)
Pokud dokáže někdo nasekat třeba i během dovolený přes 500 fotek, tak je mě ho upřímě líto. Ale i kdyby... fakt by mě zajímalo kolikrát si kdo prohlídne 500 fotek z dovolený...
jardysa (55)|29.8.2014 11:21
no je fakt že filmy učily myslet co stojí za zmáčknutí spouště ;) To využití starších karet jasně, přece je člověk nevyhodí, ale když srovnám rychlosti nových a starých, tak raději novou rychlejší. (mám stále staré Kingstony 8GB/133x a nedám na ně dopustit, ale na rychlejší věci 16GB/600x a je to poznat).
jardysa (55)|29.8.2014 11:26
No 500 fotek z dovolené taky nemám ;), kdo by to prohlížel. Ale podařilo se mi zaplnit i tu šestnáctku :D no ale po přebrání v PC toho zase tak moc nezbylo...
kultus (1295)|29.8.2014 11:37
[QUOTE=Begy_cz;33194]ne neukliknul. V těle mám 8Gb a ještě se mě nestalo abych jí zaplnil (v rawech cca 544 fotek)
Pokud dokáže někdo nasekat třeba i během dovolený přes 500 fotek, tak je mě ho upřímě líto. Ale i kdyby... fakt by mě zajímalo kolikrát si kdo prohlídne 500 fotek z dovolený...[/QUOTE]

Nechapu proc hned nekoho litovat kdyz ma jiny styl foceni. Ja jsem nikdy na film nefotil, jsem dite digitalniho sveta, tak proc se omezovat. Kdyz si nejsem jist nebo jsou narocnejsi sceny a je treba experimentovat, radeji mam vic fotek, ktere pak v klidu doma proberu. A proberu je klidne i na dovci kdyz vim, ze je moznost jeste neco dofotit. Kdyz jsem byl jedno odpoledne fotit makro, prinesl jsem 200 fotek za par hodin a zbylo z nich tak deset. Ne vzdy je vse pod kontrolou a ja nejsem zadny profik...tohle je uz ale zbytecna diskuze kazdy at si foti jak chce...
prandur (44)|29.8.2014 12:08
Tak jak se to vezme, ono jasně, něco jiného je chodit někam se stativem a celý den čekat na "perfektní fotku" a něco jiného například to, že člověk někam cestuje a u toho chce i fotit. I když je to pro možná pro profesionální fotografy nepředstavitelné, tak dnes je jasná výhoda toho mít vyšší kapacitu a občas nasekat víc fotek než je při prvním pohledu potřeba. Osobně raději kolikrát něco vyfotím vícekrát (třeba různě) a až později z nich vyberu tu nejlepší, jelikož když je člověk třeba na druhé straně zeměkoule a počítá s tím, že se na stejná místa už dost možná nikdy znovu nepodívá, chápe tohle z uživatelkého hlediska asi trošku jinak, než profesionální fotograf (a i ti určitě kolikrát nafotí kvanta fotek ze stejného důvodu) ... opravdu raději vyfotím něco vícekrát, s tím že se mi nestane to, abych doma při prohlížení na monitoru zjistil, že se mi například vecpalo do záběru něco, co jsem nechtěl, nebo se mi prostě daná fotka jednoduše nepovedla uplně nejlíp. A to ani nemluvím o těch videích, na ty prostě člověk dnes v dobré kvalitě potřebuje slušnou velikost a ne šetřit každý megabyte..
jardysa (55)|29.8.2014 12:19
Máš pravdu, řeším to stejně, z více fotek se dá vybrat pár, ale z jedné nebo dvou nemusíš vybrat nic. Ale stejně jsme utekli od původního tématu tabletu a fotek.:)