Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Statistiky majitelů a hodnocení foťáků

IvanGS (128)|28.8.2014 09:43
Tuhle jsem četl zahraniční test jednoho foťáku a na konci byla jednoduchá statistika - "Mám ho", "Chci ho" a "Nezajímá mne". Nejvíc bylo těch, kteří ho měli nebo chtěli, ale pak jsem si uvědomil, že to není vypovídající, protože ti, kdo se o foťák nezajímají, si test ani nevyhledají a tudíž se do statistiky nedostanou. Tak mne napadla podobná statistika na odborných stránkách - podle kategorií by byly v řádcích pod sebou jednotlivé foťáky a vedle nich např. jednoduché: "Mám ho: 22x, Chci ho: 54x, Nechci ho: 85x". Kliknout by se dalo na název foťáku a přešlo by se do popisu a recenzí, popř. např. na "Mám ho:", čímž by se provedlo hlasování a nebo by se přešlo na seznam majitelů, což by zájemcům o foťák umožnilo lépe se dostat k praktickým zkušenostem.
Možná taková statistika existuje, já ji nenašel a tak ji dávám do "placu" jako námět, snad se majitel fóra neurazí...:-)
jardysa (55)|28.8.2014 12:15
No dobrá statistika je na http://www.olegkikin.com/shutterlife/ není to sice co jsi hledal, ale jsou tam docela zajímavé údaje o životnosti fotoaparátů (respektive jejich závěrek) a i shrnutí testů objektivů.
kultus (1295)|28.8.2014 13:09
Popravde nevim k cemu by to bylo. Vetsina lidi ma jeden-dva fotaky, ktere pouzivaji a nemaji potrebu porad kupovat neco noveho. Navic, nevim jestli sis vsiml, ale navstevnost tady toho fora neni tak velka, coz je v nekterych ohledech jen dobre. Nevim ani kolik lidi co tady cte clanky by hlasovalo a nakolik by to bylo vubec vypovidajici. Dpreview je jeden ze svetove nejznamejsich/nejctenejsich servru o digitalni fotografii a ani tam to pro mne nema moc vypovidajici hodnotu. Co mne po tom jestli ho nekdo chce nebo nechce, jestli je fotak oblibeny nebo ne :) Jestli mi vyhovuje pro me osobni potreby tak ho nemusi koupit nikdo a budu spokojen...co muze byt zajimave, tak procentualni hodnoceni v recenzich a i to jen ORIENTACNE!!! Protoze ma kazdy jine potreby...ale mozna te jen nechapu ;)
Kissofdark (95)|28.8.2014 14:51
No jo, jenže to by nemuselo být objektivní.

Je skupina fotografů, kteří mají foťák X let a vytáhnou ho 1x ročně na dovču a napíšou o něm, že jim naprosto vyhovuje. Pak příjde zkušenější a náročnější fotograf, který by nechtěl předešlý fotoaparát ani zadarmo.