Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do 350 Eur (max. 400)

webster9 (32)|1.9.2014 19:30
Ahojte,

Som tu nový, a preto by som si chcel dať poradiť aký kompakt by so msi mal kúpiť pokiaľ chcem fotiť:

1, Určitý pohyb - ľudí v chodzi, športové podujatia - futbal, cyklistika, deti pri bláznení sa.
2, Krajinky - tam snáď všetko.

Mám rád experimentovanie som ochotný pre záber si pomaly lahnúť aj cez mláku na lúke, pokiaľ viem, že záber bude pekný. Ocením aj rýchle zaostrovanie a taktiež aj rýchlosť v menu.
Mal som Samsung WB650, ktorý si rodičia vzali a preto hĺadám náhradu.
Fotil som aj telefónom Note 2, cez všelijaké "filtre" a podobne. Baví ma to avšak do zrkadlovky ísť nechcem nakoľko tam musím dokupovať objektívy,ktoré už sú cenovo inde.

Nevadí mi ani keď kompakt bude väčší.
Moje zatial vyhladnute:

http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/olympus-xz-2/

http://www.nay.sk/olympus-pen-e-pl5-ez-m1442-ii-r-ez-m4015-r-dzk-silver/d-334911/?gclid=Cj0KEQjwspCgBRCiwOjBxeCcm-kBEiQAooz6t__PiP4fVV5q_0FtQPwRS1D21rK5Yq6GB3D-vAIkGAsaAj9J8P8HAQ

kľudne mi poradte aj iný,
Tieto dva olympusy su voči sebe kvalitou ako?

ďakujem za odpovede a rady
Komo (840)|1.9.2014 22:28
E pl5 je fajn, ale tam tak isto budes musiet dokupovat objektivy, respektive k tym dvom v sete by to chcelo este aspon jeden poriadny, svetelny objektiv, aby si vyuzil potencial tohoto fotacika. Xz 2 tiez nie je zly. Ale za 400 by som ja bral Sony RX100.
webster9 (32)|2.9.2014 07:08
[QUOTE=Komo;33286]E pl5 je fajn, ale tam tak isto budes musiet dokupovat objektivy, respektive k tym dvom v sete by to chcelo este aspon jeden poriadny, svetelny objektiv, aby si vyuzil potencial tohoto fotacika. Xz 2 tiez nie je zly. Ale za 400 by som ja bral Sony RX100.[/QUOTE]

V com je ten sony lepsi voci olympusu prosim vas?
Ďakujem za odpoveď
Komo (840)|2.9.2014 07:34
Ktoremu Olympusu?
webster9 (32)|2.9.2014 07:57
Pardon, E-pl5, na sony ma odradzuje ten blesk, ktory vraj nieje moc dobre vyriešený. Na olympuse zase ze musí byť externý.

Mne asi nikto nevyhovie :-)
Pavel Matějka (394)|2.9.2014 08:20
K Olympusu je malý externí blesk přiložen v balení.
webster9 (32)|2.9.2014 08:27
hej, to viem , stále však sa neviem rozhodnúť. Ale asi pravdepodobne zakotvím pri tom olympuse. predsa en ak ma to veľmi chytí môžem dokúpiť objektív, čo pri sony nie.
Komo (840)|2.9.2014 09:37
To s tym bleskom u RX je mytus kolujuci po nete. Aspon ja som zatial nenarazil na majitela, ktoremu by sa odlomil, alebo inak mechanicky poskodil.
RX a Epl5 su rozdielne kategorie pristrojov. Sony je kompakt, vsetko v jednom, asi kvalitny, ked si ho kupuju aj profici ako zalozne cvakatko.
Epl5 je tiez pomerne maly, ale s objektivom uz ho do vrecka nedas. Ma vyborny snimac, ktory konkuruje APSC. Jeho potencial ale vyuzijes naplno len s nejakym kvalitnym svetelnym objektivom. Vtedy urobis lepsie fotky ako so Sony. Moj nazor: ak neplanujes dokupovat objektivy, RX bude lepsia volba. Ak si ochotny investovat do systemu a dokupovat vybavu, hrat sa s tym, menit objektivy atd. , tak Epl5 bude zasa spravna volba. Za malo penazi (myslim len fotak) dostanes vela muziky, lebo vsetky CSC Oly maju ten isty snimac ako ich vlajkova lod. Aj ten najlacnejsi Epm 2 foti prakticky rovnako. Ma len strohejsie ovladanie a nevyklopny displej.
webster9 (32)|2.9.2014 09:54
Asi pojdem do toho Sony, a možno o rok o dva kúpim niečo iné, ktovie. ďakujem za radu