Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

DSLR na natáčení 1080p 30-60fps do 13K

S.RealD (1)|2.9.2014 10:54
Zdravím,
mám dotaz, chci dělat poloprofesionální videoklipy, už sem ledacos udělal s GoPro ovšem, GoPro nemá objektiv a má tzv. neustálé rybí oko i na režim wide to není rovné to zorné pole. Proto bych chtěl poprosit o pomoc s výběrem zrcadlovky co by uměla Full HD (1080p) na aspoň 30FPS když by bylo 40 až 60 tak by to bylo výborné kvůli zpomalovacím plynulým záběrům. Cena do aspoň 13K

Přiznám se že se tolik nevyznám, a koukal jsem zde na srovnání
http://snapsort.com/explore/lowest-pric ... fps-movies
je Nikon D3300 špatná volba??? Fakt nevím a sem na váškách. Chci aby to umělo i v noci točit a nezrnilo to v obraze toho co natočím nebo aspon fakt minimalne.

Dále druhý dotaz nerozumím vůbec objektivům, jde mi hlavně o natáčení, focení vůbec, jen příležitostně. Objektiv nějaký aby mi stačil na hezké točení a optické přiblížení stačí jen třeba na 20metrů. Děkuji moc
joeh (3352)|2.9.2014 22:48
- musíš konkrétnejšie špecifikovat požiadavky na výrobu plánovaných klipov. Aspon charakter - zámysel. Bude to šport/dokument/práca v štúdiu ? Je vyžadovaný autofokus/stabilizácia ? Co znamená točit v noci - svit mesiaca/slabé umelé svetlo ?
Sakini (1174)|3.9.2014 08:02
Pokud ti opravdu naprosto převážně jde o video, zapomeň na veškeré klasické zrcadlovky a koukni na Sony A58. Video možnosti oproti zrcadlovkám Canon a Nikon bez konkurence, hlavně díky aktuální ceně deset tisíc s objektivem. FullHD 50i, manuální kontrola parametrů, vstup pro externí mikrofon, co víc za ty peníze chtít. Co se videa týče bude to lepší řešení než levné zrcadlovky, a nějakou tu fotku to taky dobře zvládne. Co se objektivu týče, tak můžeš začít se seťákem a pak uvidíš, zrovna u Sony se to dá řešit i starými manuálními objektivy Minolta nebo nějakým laciným univerzálním objektivem s velkým rozsahem (obrazová kvalita na fotky většinou nic moc, ale na video naprosto v pohodě). Tamron 18-200 se dá koupit do pěti tisíc nový, a to už je dost univerzální rozsah.
rousini (738)|3.9.2014 14:10
Optické přiblížení na 20m:
a) stodolu přibližovat netřeba
b) mravence přiblížit nelze

Co bude obsahem poloprofi klipů, ukaž něco z GoPro ať máme představu o záměrech...