Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotokniha

IvanGS (128)|9.9.2014 14:26
Od přítelkyně jsem dostal k narozkám fotoknihu zachycující společné akce během 1887 dní od našeho seznámení do těchto narozenin (motorky, auta, lodě...). Nevím, kolik stála, zato vím, proč přítelkyně strávila tolik nocí v pracovně. Formát A3, několik set fotografií z mnoha desítek akcí, amatérsky upravených příslušným programem, většinou focených obyčejným kompaktem, což je často vidět, na druhou stranu dokážou i tak vrátit se zpět v čase a ponořit do tehdejší atmosféry, prožitků i emocí. Nemá to chybu, je to účinnější - i trvalejší - než stovky fotek v počítači a určitě v tom budeme pokračovat, pro mne je výzvou zapracovat na technické i kompoziční kvalitě fotek.
Kniha2.jpg Kniha1.jpg
metatron123 (166)|9.9.2014 23:43
Wau... gratulujem, krasny darcek.
Kissofdark (95)|10.9.2014 08:49
Také dávám nejraději fotoknihy (pokud obdarovaný vše potřebné má). Taky si je vytvářím z každé dovolené - je to levnější než tisk fotek+album a méně pracnější než to třídit, zasouvat a popisovat:)

A řekla bych, že to vypadá i lépe, protože si s tím můžete pohrát - každá knížka může vypadat jinak:)
Rellik (1136)|10.9.2014 18:09
[QUOTE=Kissofdark;33459] je to levnější než tisk fotek+album[/QUOTE] no nevím jestli je to levnější než dávat fotky na papír... Já si teda nedovedu představit, že bych dával třeba jen 100 fotek z dovolené do knihy - ta cena u tohoto množství musí být šílená. Takhle mi to i s albem přijde na nějakých 400,-kč Co jsem zkoušel teď CEWE fotoknihu, tak u 200 fotek mi to už napočítalo 1690,-kč. Kdybych to dával do alba, tak to mám za cca 700,-Kč... Jasné u domácího tisku by to bylo asi dražší, ale když nechám dělat fotky v labu, tak jedna fotka vyjde na necelé 3,-kč...

Jinak jako dárek je to supr... Už jsem pár tech knih dělal pro zákazníky... Je to o něčem jiném než to album... Ovšem pro vlastní potřebu upřednostňuji album a jednotlivé fotky... :)
Kissofdark (95)|11.9.2014 10:17
ale zas eu fotoknihy se dají dát různě velké fotky - já si dělám A4 a nacpu do ní přes 700 fotek a platím okolo 1050,-. Co jsem dřív kupovala album, tak mě přišlo na 300,- + 700 fotek na (+-1400,-).

A málokdy si u sklenky vína prohlížíme klasické album-když řeknu, že mám třeba z Egypta fotoknihu, tak ji chce každý vidět a prohlíží si ji fakt se zájmem (protože každá stránka je jiná, dá se tam dát popis nebo něco vtipného) Když řeknu, že mám fotky z Egypta v albu, tak si je sice dotyčný prohlédne, ale po několika stránkách mi ho vrátí s slovy: ,,vypadá, že tam bylo pěkně:))
IvanGS (128)|11.9.2014 14:51
Do knihy není třeba dávat 200 fotek z dovolené, ta moje zachycuje 5 let akcí, od jednodenních až po dovolené a když se dá práce s velikostí, výřezy, popisky, podkladem, rozmístěním apod., dokáže 5-15 fotek vystihnout atmosféru lépe než tisíc fotek. Často jsem na fotky z akcí koukal v televizi, ale z větších akcí přítelkyně tiskne fotokoláž na zeď a uvědomil jsem si, že na fotky z těchhle akcí už na televizi nekoukám - i tak málo umí navodit tehdejší atmosféru a vybavit zážitky. A návštěva 200 fotek přežije ze slušnosti zatímco fotoknihu prolistuje se zájmem. Hodlám dělat fotoknihy ne z každé akce, ale třeba za rok a bude to myslím zajímavější než album nebo televize. Fotky v elektronické podobě samozřejmě uchováme, jsou tam i videoklipy a za dlouhých zimních večerů se hodí...
Kissofdark (95)|12.9.2014 08:51
Také mám hromadu fotek v laptopu, ale zjistila jsem, že si radši prohlídnu hotovou knihu než abych klikala na PC:)