Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Kompakty: foták za původní sony P52

Neregistrovaný

Tazatel: martin

Znění dotazu: Ahoj,

měl jsem leta foták sony DSC-P52, 3MPx, 2x zoom. Jsem laik a nebaví mě něco nastavovat. Na tom sony jsem jen měnil "mráček" nebo "sluníčko" vše ostatní si to nastavilo samo a dělalo to pro mé potřeby hezké ostré fotky. Vyměnil jsem ho z důvodu malé výdrže tužkových baterek a malého zoomu za olympus SH-21, 14MPX, 12x zoom (necelé 3000kč), a po roce focení už to nemohu vydýchat a chci jiný. Dělá to neostré fotky (hrany budov), bud moc světlé fotky nebo zase tmavé a to měním "mráček" a "sluníčko" a ještě tu světelnost nebo co (většinou mezi -1,0 -0,7 -0,3 0,0 0,3 0,7 1,0) nebaví mě to a stejně fotky na prd. Jediný plus jsou hezké fullHD videa a větší zoom. Jinak fotky jednoznačně horší, srovnatelné s fotkama s mobilem 5MPx.

Mám dotaz, zda je to tím, že sony dělá hlavně ostré fotky a umí fotit lépe za denního světla? Mám jít zpět do sony? Hledal jsem že se dělá sony hx80 nebo vx200 (cena 4-5000kč) nebo zkusit za 7000 canon powershot S110-S120? sony rx100 1.gen za 10.000 už je pro mě drahé. Nejraději bych něco kolem 4000kč, nevím zda u fotáku za 7000 poznám rozdíl...

Z reakcí jsme vyčetl jediné, že asi to má mít 1/1,7 čip nebo co aby to lépe fotilo? Jo a ještě že čím menší F, tím lépe?? ten sh-21 má F3-F5,9, sony rx100 F1,8, tu beru za "vzor" čemu se přiblížit??

děkuji za rady, proč někde nenapíšou, tohle je foták pro blby co fotí pekně to si kup a je to, je padesát milionů fotáků a většinu v testu někdo zdrbne a kdo se v tom má vyznat?

Požadavky
    -hlavně OSTRÉ a NEROZMAZANÉ hezké fotky budov, přírody, lidí
    -abych tam nemusel půl dne něco nastavovat, nejlépe "auto" a fotit
    -fullHD video jako na olympusu
    -zoom jsem zjistil že 12x je zbytečnost, stačilo by alespon 5x

děkuji, je snažší vybrat auto než foták :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

No u fotaku za 7000,-...zalezi u jakeho, za ty prachy se da koupit i fotokvalitativni sr*cka Jestli fungujes na automat, logicky potrebujes neco co ma dobrou automatiku. Predpokladam, ze kompakt s vymennym objektivem nechces, priznam se ze nevim jak se u nich vyporada automatika s vlivem velkeho snimace (1", 4/3) na HO treba u krajin a pod. jestli se da spolehat na nastaveni automatiky podle automaticky vybrane sceny. Na automatiku jsem se sony NEX snad ani nefotil. Clonu jsem si nastavoval vzdy sam. Myslim si, ze by ti dobrou sluzbu udelal olympus XZ-2: 1/1,7" snimac, 4x zoom, svetelny a celkem kvalitni objektiv, vyklopny displej...cena 7-8K (myslim). Ma pry slusnou automatiku a diky svetelnemu objektivu ho lepe uzijes i za slabsiho svetla, pri portretech a snad te takovy pristroj prinuti si aspon neco o nastavenich precist k dosazeni lepsich a zajimavejsich fotek. Dalsi alternativy se tady probiraji porad dokola, olympus XZ-10 (levnejsi a mensi braska XZ-2), canon S120, nikon P330, fuji X10/20...podle preferenci. Nebo pak s vymennyma objektivama: canon 1 J2, olympus EPM2 ma vyborny vystup, ale zase trochu vetsi objektiv a externi blesk, uz to neni moc do kapsy...urcite by se kolem 7-8000,- nasel i nejaky od sony/samsungu se "zrcadlovkovyma" snimacema...ale taky to nejsou vyslovene drobci, velikost hodne naroste prave s nasazenym objektivem

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Sep 2014
    Fotografií
    8

Je jasné, že potrebuješ foťák s dobrou automatikou, ale z toho čo píšeš nie je jasné aký máš problém - dôvod rozmazaných fotiek može byť blbá automatika (príliš dlhý čas, nespoľahlivé ostrenie, vadná optika) alebo užívateľská chyba (zlé zaostrenie, pohyb fotoaparátu). Ak to myslíš vážne, skús sem hodiť nejaký príklad fotky, z ktorou si nespokojný a z toho by nám mohlo byť jasnejšie kde je problém a ako ho riešiť.

Inak čakať, že Ti poradíme foťák, ktorý sám nafotí skvelé fotky, je ako pýtať sa, ktoré auto Ťa samo odvezie, lebo nerád riadiš. Áno, sú autá, ktoré veci uľahčia (napr.automatická prevodovka), ale vždy to riadiš Ty. Takže čakať konzistentne dobré fotky možeš iba ak sa naučíš úplné základy - aspoň ako držať fotoaparát a ako ostriť.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2011

Já bych jen dodal, že pro srovnání bys musel ty fotky převést na 3Mpx a jestli to srovnáváš při zobrazení 1:1, tak budou fotky vždy neostrý.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Ahoj, řeším asi něco podobného, také chci foťák, který má dobrou automatiku, fotím ráda a hodně, ale nikdy jsem se nic nenaučila nastavit (možná tak jas :-). Měla jsem tři roky SONY Cybershot HX7V, ale odešla základní deska, tak už nechci do kompaktu tolik investovat (původně stál 7 a půl), chtěla bych něco do 6-ti tis.
    Přečetla jsem různé rady, recenze a vyšly mně tito favoriti:

Nikon Coolpix P330 White - horký favorit...ale v diskusi na něj dost zde nadávají, že dělá přepálené fotky a je pomalý - to i to SONY se mně už zdálo pomalé...
    Nikon Coolpix S9700 Red - už dražší a horší světelnost
    Canon PowerShot SX170 IS -??
    Olympus XZ-10 White - OLY jsem měla kdysi a v místnosti fotil blbě a za šera vůbec, tak nemám moc důvěru, ale uznávám, že je to dávno
    Nikon Coolpix L830 - špatně se mi drží a nevleze do kabelky ! a je na tužkáče, to nemusím

nepotřebuju extra zoom, to skoro nepoužívám, fotím hlavně na dovolených apod. u SONY se mi líbil širokoúhlý objektiv, ale není nutné a fotil dobře za šera i v noci, to bych moc chtěla! také plynulé panorama. co mě na SONY vadilo, že (a sorry za to laické vyjádření) domy a věže "padaly", taťka mně je vždy rovnal v PC :-)

byla bych moc ráda, kdybyste mi poradili. jo a na upravování fotek v pc nemám fakt čas a jsem na to i líná, radši budu dělat milion jiných věcí:-)

byla jsem už skoro rozhodnutá pro P330, ale kvůli zdejším reakcím váhám, na druhém místě je OLY, ale také nevím. co byste si koupili? nebo snad jiný? kamarádka mi doporučuje Samsung WB350F ....

děkuji za radu!!

pokud by to byla otázka tisícovky a bylo by něco kvalitnějšího, asi bych do toho šla, ale víc už , když to stějně vyrží tak málo....

ještě jednou díky!!!

Neregistrovaný

Ahoj všichni,

já tu původně napsal hrozně dlouhý "román" ale asi bych většinu naštval, co tu plácám, takže znova a stručně.

Porovnal jsme fotky sony P52 a olympus SH21, nakonec to je plus mínus podobné, tj. čím je člověk starší, tím více kvalitní fotky chce.

Nechci přesto nic štelovat, max. mráček a sluníčko, asi je pro mě cesta koupit nejlevnější foták s 1/1,7 snímačem a "F" do 2.0, pak mám zaručenou zvýšenou kvalitu fotek i když to budu mastit vše na auto ne? A nesmí to mít moc MPx a je to? :-)

Takže podle tohodle mi na czc.cz (třeba) to našlo:

canon powershot S200 (7500kč) plusy-10MPX, snímač 1/1,7, F 2,0 x mínusy-CCD
    nikon coolpix P340 (9000kč) plusy-12MPX, snímač 1/1,7, F 1,8, CMOS x mínusy-cena

NO a mám vítěze asi, dočetl jsem recenzi na digimánii na nikon coolpix P330 (cena od 5700kč)-12MPX, 1/1,7, CMOS, F 1,8, dělá prý nejlepší fotky, ale je hodně pomalý při focení, v menu atd.

CO vy na to?

Proč jste mi to hned nenapsali a byl klid ne? :-)

díky M.

Neregistrovaný

...tak koukám, že kolegyně nade mnou došla ke stejnému foťáku, tak dobrý...

A nebo si budeme všude kupovat haldy pohledů? :-))))

nikon coolpix P330 vzhledem k ceně do 6tis, je pro mě zajímavý, ale nědělá se nějaký nástupce sony hx7v, co já vím, tak byl poslední před rokem hx20v? ten taky v recenzi moc nezdrbali ne? Původně jsem o něm uvažoval, ale před rokem byl za 10tis myslím...

M.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Hx20v ma otresne fotky, uvazoval jsem o nem pred rokem a nakonec koupil XZ10, P330 je poradny slimak to fakt ne...zkousel jsem je vsechny, ne ze ne...ted bych si koupil za ty prachy asi XZ-2 mozna popremyslel nad fuji X10 jestli se da jeste sehnat. P330 dela moc odsumene a preostrene dotky na muj vkus, vypadaji jak z Samsungu S4 co jsem mel...snad se to tam da donastavit u olympusu to jde snizit

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Drz sa tych kriterii, ktore si si uz urcil: velkost cipu min. 1/1,7 , clona do F2 . Nad inym ani nepremyslaj. Este pripada do uvahy jediny s mensim cipom Xz 10. Zjednodusene povedane- pri dobrom svetle foti dobre vsetko. Chlieb sa
    zacne lamat so zhorsujucimi sa svetelnymi podmienkami. Tam sa ukaze prednost maleho F a vacsieho senzoru.
    Auto rezim ma nikdy nezaujimal, ale s kazdym si pravdepodobne polepsis. Potom pri rozhodovani by som este prihliadal aj na kvalitu videa a velkost pristroja. A potom je tu este jedna vec- niektore z tychto kompaktov umoznuju vytvarat na fotke zozostrene pozadie fotografovaneho objektu, napr. pri portretoch. To je podla mna slusna deviza.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Canon 120 vs 200. Cenovy rozdiel nie je velky. Radsej S 120-len namatkou: lepsi snimac, lepsie video(S200 nema FHD).

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2012
    Fotografií
    595

Podívej se na Panasonic LF1 28-200mm f2,0-5,9 a proti konkurenci výborné video které nezabere moc místa na kartě.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

a co canon SX 270? ten mně dnes radili v jednom obchodě místo toho nikona p330, pro který jsem už byla skoro rozhodnutá.
    canon nevypadal špatně a údajně dělá lepší fotky, jen to F nebylo moc dobré..co myslíte, škoda, že je takový výběr, už mě z toho bolí hlava ...:-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

To bych chtel ty fotky videt jak je SX270 lepsi nez P330...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Už jsem se v podstatě rozhodla pro p330, jen mě ještě nahlodává jedna myšlenka, a to že jsem zjistila, že nikon 1 J je v podstatě za stejnou cenu a je s výměnným objektivem a prý i lépe fotí. Doteď jsem o této variantě nepřemýšlela ,ale není lepší tato řada než P? s možnostmi do budoucna, když mě to bude bavit....myslím vícero nastavování.??

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    71

Tak urcite je to lepsi varianta do budoucna co se tyka rozsireni objektivu, filtru a pod. Ono ten 10Mpx snimac z nikonu 1 sice neni zadny zazrak co se tyce DR a sumu (kdyz vemu srovnani s 20Mpx snimacem v FZ1000), ale fotky dela pekne, automatika je taky slusna, navic ma nadprumerne videa i celkovou rychlost. Pro nekoho to bude mit mozna vetsi hodnotu nez 1/1,7" profikompakty. Subjektivne mi ale prijde horsi ergonomie jak pri drzeni v ruce (zadny grip na relativne velky a tezky kompakt), tak pro nejake nastavovani behem foceni (minimum ovladacich prvku). Muzu doporucit jedine, jit si ty kompakty vyzkouset, zrovna ty nikony 1 (rady S, J) maji snad vsude, to same olympusy XZ-2/10, nikon P330...Diky vyprodejovym cenam jsou ve vetsine velkych obchodu s elektronikou. Drzeni a osobni pocit kolikrat vyhraje nad nejakym malym rozdilem v TK fotek.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Kompakty: Foťák pro puberťačku na koncerty
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-11-2013, 07:48
  2. Kompakty: fotak nenacte pametovou kartu
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-07-2012, 11:41
  3. Kompakty: sony wx 5 vs sony wx7 s příslušenstvím ?
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 21-12-2011, 21:01
  4. Kompakty: PC nenajde foťák
    Poslední příspěvek: 20-06-2011, 18:58
  5. Kompakty: foťák na mimino
    Poslední příspěvek: 30-12-2010, 20:19