Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Bezzrcadlovka pro focení na blog

Neregistrovaný (0)|1.10.2014 08:26
Tazatel: Gabi182

Znění dotazu: Ahoj,

chci si založit foodblog a sháním foto výbavu. Nejraději bych bezzrcadlovku kolem 11 tisíc, zaujaly mě např. Fujifilm X-A1 nebo Samsung NX300 se setovými objektivy. Kromě fotek jídla/pracovního postupu bych ho také chtěla využít na běžné účely (oslavy, výlety).

Díky za rady.
crashpc (541)|1.10.2014 09:44
Ahoj. Na konkrétní návrhy produktů takové informace asi nebudou stačit. Jelikož fotografie pro webové použití nejsou potřeba velké, zvládne to jakýkoli přístroj, když se použije dobrá technika focení. Stejnou práci jako X-A1 v tomto případě nabídnou levnější modely Olympus (E-PM2) a Canon (EOS M), při zachování všech kvalit. Musí tam být nějaký důležitější důvod, než jen focení jídla, a na takové důvody se musíme zaměřit.
Rychlost přístroje, velikost a hmotnost, dostupné objektivy a příslušenství - a jejich cena, nebo cokoli jiného.
Komo (840)|1.10.2014 10:49
Nestacil by na to aj kompakt? Planujes dokupovat dalsie objektivy?
kultus (1295)|1.10.2014 13:03
No to by mne taky zajimalo. Spousta lidi si koupi CSC se setakem a u toho zustane. Na web a mensi tisky v pohode staci profikompakt. Tak se zamysli jestli se ti bude chtit neco dokupovat a v praxi a na akcich sebou tahat nekolik objektivu a menit je. Ja sam jsem koupil sony NEX se setakem, dokoupil manual na portrety, teleobjektiv a pak to vsechno vymenil za UZ s 1" snimacem a podobnou TK - samozrejme mimo HO v portretni tvorbe nebo detailech/makru (da se castecne dohnat tvorivejsim focenim a vetsim snazenim). A duvod? Nechtelo se mi tahat ty objektivy a menit je...a hlavne ted v egypte se mi to potvrdilo. Takze zamyslet se jeste, muzes neco usetrit na extra prislusenstvi...jinak samsung ma levnejsi objektivy ale celkem kvalitni, fuji je mi sympatictejsi, ale ty objektivy jsou drazsi. Mrkni jeste na 4/3 CSC, na panasonic a olympus je spousta objektivu daji se levne poshanet i na bazaru, pritom nove snimace v olympusech maji kvalitu temer jako starsi APS-C od sony, ktere byli dost slusne. Takze jestli CSC tak s ohledem k celkovemu systemu a objektivum...
DouglasDr (1)|2.12.2014 07:46
Ahoj. Po jedinečných modelů výrobků, tento druh údaje se pravděpodobně nemusí být dostačující. Vzhledem k tomu, že fotografie určené pro internetové zaměstnávají jsou nezbytné podstatné řídit idea jakékoliv jednotky, když platil velkou technikou focení.Identický kariéra, protože X-A1 v těchto případech jsou schopni nabídnout více nákladově efektivní modely Olympus (E-PM2), jakož i pravidla (EOS M), při zachování všech atributů. Tam by měla být stále významný účel než jen vyfocení potraviny, stejně jako určené pro tento druh příčin musíme zaměřit.
Skutečná rychlost v jednotce, skutečný rozměr, stejně jako živé hmotnosti dostupné čočky, stejně jako příslušenství - stejně jako jejich vlastní náklady, stejně jako cokoliv jiného.
kultus (1295)|2.12.2014 08:04
A hele crashpc ma robotickeho dvojnika :-D
crashpc (541)|2.12.2014 19:15
Asi mu "rošlapu" výbavičku. Krást copyright, to se nedělá :-)