Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

stativ SLIK nebo Triopo

Brejby (3)|1.10.2014 18:21
Dobry den, prosim Vas mohl by mi nekdo poradit jaky stativ jsi mam koupit. Mam dva adepty a neumim se rozhodnout SLIK Pro 340 DX, Stativ Triopo GT-3128 + NB-1S kit nebo Stativ Triopo MT-128 + NB-1S kit. Poradi mi nekdo prosim po pripade jiny typ. Dekuji moc
crashpc (541)|1.10.2014 23:41
Záleží, jakou hlavu na to pro svou práci opravdu potřebuješ. To se časem může projevit jako totálně fatální rozhodnutí. Jinak za mě obecně Triopo MT-128 + NB-1S kit.
kultus (1295)|2.10.2014 15:46
Ja koupil triopo MT-128 + NB-1S a jsem zatim spokojeny. Je pevny, s relativne malou transportni delkou, na to co potrebuji mi staci. Fungoval dobre s NEX+55-210mm a funguje dobre i s FZ1000. Kdybych nechtel co nejmensi transportni velikost pri zachovani max.vysky a pevnosti, klidne bych vzal ten zakladni stativ a k nemu lepsi hlavu treba i tu NS-1SAkorat bych popremyslel jestli bych si znovu kupoval hlavu s rychloupinaci destickou, umisteni slotu pro SD kartu mi neumoznuje ji vytahovat s fotakem na stativu. Na moji praci ji ani nepotrebuji. Dokoupil jsem si na ebay za dvacku adapter 1/4" female - 1/4" male. Jeste nedorazil, tak uvidim jestli bude mit vliv na stabilitu sestavy, snad ne. Za to mi umozni doma vytahovat kartu ikdyz bude fotak na stativu, venku to potrebovat nebudu.

Crash ma pravdu, chce to si ujasnit na co to potrebujes, na video ta kulova moc vhodna neni, za to se da v pohode pouzit na panoramata.

Co dulezite nepises, pro jaky fotak to bude? Cim vetsi, tim by mela byt i hlava vetsi a pevnejsi. Prece nebudu doporucovat stejny stativ pro mensi CSC a pro zrcadlovku.

Jeste mi neda se nezeptat, pro chces tento karbonovy stativ triopo? Ted koukam, ze je stejne velky a tezky jak ten muj a je o 1300,- drazsi! Je ten karbon pevnejsi jak horcik.slitina? Bude tam rozdil odpovidajici cene?
Brejby (3)|2.10.2014 16:05
Na foceni krajiny a sem tam nejake panorama. Jinak dekuji za rady.