Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

SONY Alpha

zeloi (79)|5.10.2014 19:23
Zdravím. Jak je to prosím s objektivy pro přístroje Sony Alpha? Vím, že pro Canon či Nikon není problém i s náhradami, ale někde jsem četl, že pro Sony je to problém. Jsou prý hlavně drahé.... Jak to tedy je ? Díky moc.
Komo (840)|6.10.2014 10:49
Je to pravda. S kvalitnymi objektivmi za rozumnu cenu je tu trocha problem. Zalezi aj od tvojich narokov. Ak nie si maximalne narocny, tak sa nieco najde. Najlepsie su asi Zeisy, ale pre amatera neumerne drahe. Potom tu mame
Sony. Setak 16-50 nie je ziadny zazrak. Surove Rawy
vyzeraju brutalne.Ale ked sa trocha
vyzoomuje a pricloni , najlepsie na F8, zapnu sa korekcie a upravi sa to v editore,tak sa to da. Sel 18-55 je vraj trocha
lepsi. Podla mojho nazoru stoja za zmienku este tieto objektivy: Sel 20/2,8 Sel 35/1,8 Sel 50/1,8 . Kto chce
lacnejsiu alternativu tak Sigma ponuka za malo penazi vela
muziky : Sigma 19/2,8 30/2,8 60/2,8. Sigmu 19 mam a som spokojny. Kedze som chcel aj jeden svetelny objektiv s este univerzalnym ohniskom, kupil som aj Sel 35/1,8. Po vyskusani som ho ale vratil. Za tie peniaze som cakal viac.
Este co viem su k dispozicii nejake " rybie oka" od Samyangu, zoom od Tamronu. Najlacnejsi je Sel 55-210. Mne osobne chyba cenovo dostupny svetelny objektiv so sirsim ohniskom. 1000€ za Zeisa 24/1,8 je pre mna vela. Este je tu moznost pouzivat cez redukcie stare objektivy s manualnym ostrenim a clonou. Moze to vyjst lacno.
Komo (840)|6.10.2014 10:55
Pisem z mobilu a je to dost kostrbate. Doplnim: Najlacnejsi zoom je Sel 55-210. Objektivy Sel 16/2,8 a Sel 30 macro nie su dobre hodnotene. Sel 16 je vraj najhorsi E mount objektiv.
Komo (840)|6.10.2014 11:10
Pozeram, ty uz tu mas vela fotografii. Cim fotis a preco chces zmenu?
Sakini (1174)|6.10.2014 11:25
Mám neodbytný pocit že ho zajímá A bajonet, a ne E...
Komo (840)|6.10.2014 11:45
Cha, asi mas pravdu. Nechal jsem se ponekud unest.
Myslel som, ze problem objektivov sa tyka len E bajonetu. Tak teda aj s Ackom je to podobne?
zeloi (79)|6.10.2014 12:20
Díky za rady. Fotím UZ Panasonic Lumix DMC FZ200. Samozřejmě začínám pokukovat po nějaké zrcadlovce, takže sonduju co a jak. Viděl jsem slušnou bazarovou Sony Alpha a 500 se seťákem 18-55 tuším. Jenže jsem právě někde narazil na to, že dokoupení objektivů za rozumnou cenu pro Alphu je oproti Nikonu a Canonu cenově nesrovnatelné... tak právě nevím. Určitě jako amatér nechci investovat velké peníze do skel. Jinak mě smozřejmě lákají i MF skla... to bych asi taky chtěl zkusit :-)
Komo (840)|6.10.2014 12:35
Skutocne niet za co. Pretoze ja som pisal o E bajonete a ty potrebujes bajonet typu A.
Pavel Matějka (394)|6.10.2014 12:53
Na bajonet A se dají sehnat z druhé ruky skla Minolta a Konica-Minolta. Sice nebudou mít supermoderní vzhled, pohon AF bude obvykle z těla, ale mnohá z nich navrhovala Leica a teď jsou za pár šupů třeba na Paladixu.
S novými objektivy Sony je to stejné, jako pro bajonet E - jsou drahé a je dobré si předem zjistit zkušenosti s optickou kvalitou.
No a poslední možností je nákup nových skel od jiných výrobců - Sigma a Tamron mají většinu svých typů i ve verzi s A bajonetem. Jen tě oškubou na stabilizaci - dělají stabilizovaný objektiv pro Canon a Nikon a stejné sklo pod stejným typovým označením dělají i pro Sony, ale stabilizátor v něm už logicky není - ale cena je stejná.
zeloi (79)|6.10.2014 13:06
Díky... šlo mi o ty náhrady od Tamronu a Sigmy. Jestli nejsou přemrštěné cenově kvůli bajonetu. Co se týče stabilizace, tak Alpha má tuším stabilizaci v těle, tak by to nemělo vadit, že objektiv bude bez stabilizace, ne ?
Sakini (1174)|6.10.2014 13:46
Tamrony a Sigmy se ve verzi pro Sony cenově neliší, není třeba zoufat, a do deseti tisíc se najde dost možností. On v základním výběru ten A bajonet není tak moc rozdílný od hlavních hráčů, všechno potřebné se najde. Dražší jsou ty lepší objektivy, a to není u Nikonu a Canonu jinak - u každého se najde nějaká cenově vybočující výjimka, ale jinak je to všechno stejné. Z originálních Sony objektivů se dá spolehnout na pětatřicítku a padesátku, dostupnější pětaosmdesátku nenajdeš (i když jen 2.8), tele 55-300 je překvapivě solidní objektiv, jako univerzální seťák se dá zvolit Tamron 17-50/2.8, jako rychlé tele "velký" Tamron 70-300 - pro nadšeného amatéra není problém si pořídit základní sestavu. Plus Minoltí skla, pokud tele nemusí být rychlé tak legendární beercan 70-210/4 je opticky výborný. A jsou mezi nimi i legendární kusy, třeba 70-200/2.8 je hodně moderní a schopný kousek (i když vzácný).

A500 není špatný začátek, sice má menší hledáček a žádné video, ale schopný senzor a slušný autofokus, navíc umí fázové ostření při livewiev a HDR. Pro počáteční vnoření do problematiky dostatečný základ.
zeloi (79)|6.10.2014 14:34
díky moc.... Pořád nejsem rozhodnutý. Zrcadlo bych bral, ale pořád sonduju co a jak... jaký model, značku atd atd.... Ta A500 je za dobré peníze, ale původně jsem samozřejmě pošilhával po Canonu, potažmo Nikonu :-) No, musím to promyslet, abych pak nebyl sklamanej
Fryw (15)|6.10.2014 15:49
Není tomu tak. Já si koupil sony alfu právě kvuli ceně skel. Jsou sehnat v bazarech velice levná a přitom kvalitní skla od minolty. Koupil jsem například minoltu beercan 70-210/4 za 2500, minoltu 50mm f1,7 za 1800. Ta padesátka byla jako nová, až jsem se divil. Beercan nese známky používání. Oba jsou to kovové objektivy solidní konstrukce. Oba jsou naprosto v pořádku. Takových skel je víc - třeba 100-200/4,5 , big beercan 75-300 atd... Přehled skel na sony i s hodnocením je na http://www.dyxum.com/ . No a co se týče nových skel. Tak tam je to klasika jako u všech výrobců. Jsou skla levná a pak skla drahá :-) Sony taky nabízí sadu pevných skel na celkem příjemné peníze, jsou dobře hodnoceny ale jsou komplet plastové... Třetí výrobci (tamron, sigma, samyang atd...) výběr je prostě velký. Jen k tomu tamronu a sigmě...modely pro sony (a pentax) nemají stabilizaci a stojí totéž co modely se stabilizací pro C a N. Prostě výběr skel nebude žádným limitujícím faktorem. Tím limitem budou jen peníze... Dá se vybavit levně a celkem kvalitně. Záleží jaké jsou nároky a obsah peněženky.