Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D7000 vs Pentax K-50

kecher (4)|7.10.2014 22:11
Zdravím,

rozhodl jsem se pro svoji první zrcadlovku. Dlouho jsem zůstával u kompaktu, ale už cítím, že by to chtělo změnu. Můj hlavní požadavek je alespoň trochu odolné tělo, neboť jsem věčně na cestách. Takže bych se nejradši vyhnul plastům pokud možno. Fotím především krajinu, architekturu a makro. Po přečtení různých recenzí, příspěvků jsem si našel dva favority. D7000 18-105 (uvažuji o bazarovém kousku) a Pentax K-50 v setu s 18-55 mm WR + 50-200 WR. I když by byly zřejmě vhodnější jiný objektivy.

Pro Pentax hraje určitě nižší cena a odolné objektivy (jsem si vědom, že je jejich nabídka omezená). O něco lehčí než D7000, což se při vícedenním cestování vždycky hodí. Na druhou stranu mám jistý obavy z výdrže baterie a nabídky příslušenství.

U Nikonu je lepší nabídka příslušenství a objektivů, výdrž baterie, 2 sloty na paměťovou kartu, větší počet ostřících bodů.

Oba dva jsem si zkusil a oba se mi drží dobře. U Nikonu jsem měl pocit, že se jedná o vyšší třídu, ale zdání může klamat. Celkově jsem hodně nerozhodnej, takže bych vás chtěl požádat o nějaký ten názor, který by mi výběr třeba o něco usnadnil. Celkově bych se chtěl dostat do 18 000 Kč. Díky moc
Antivir123 (81)|7.10.2014 22:16
a musí to být zrcadlovka? (K50 - pokud mužeš ještě sehnat K30 tak do ni jdi, je to kromě vzheldu a podpory (nativní) wifi karet to samy)
kecher (4)|7.10.2014 22:21
několikrát jsem měl od kamaráda půjčenou D7100 a dřívě i 5100 a docela mě to uchvátilo, takže spíš jo :) focení mě baví a kvalitou snímků se mi zrcadlovky líbí víc (srovnání s nějakým profikompaktem ale nemám), avšak určitě jsem otevřen všem návrhům :)
Antivir123 (81)|8.10.2014 15:34
Na srovnání např. http://www.pixel-peeper.com
kecher (4)|8.10.2014 18:14
skvělá stránka, jenže mi výběr mi to zrovna neusnadnilo :D hodil by se mi nějaký další názor, případně zkušenost s objektivy pro Pentax (to je pro mě asi největší strašák)
Antivir123 (81)|8.10.2014 19:16
NA co a za kolik chceš? :) (počkal bych chvilku na 16-85 DC WR) ( I nikon..d90 by mohla stačit s právě 16-85 - je taky utěsněný;) )

ad: Pentax objektivy.

http://www.pentaxforums.com/lensreviews/

udělej si průměr a budeš vědět na čem jseš. popř. http://slrgear.com
kecher (4)|9.10.2014 20:26
16-85 DC WR vypadá fakt zajímavě :) myslim si, že by se mi zamlouval nejlíp :) otázka kolik bude stát. Ono celkově bych se chtěl vejít do 20k se vším všudy. Zatím mi nejlíp vychází sehnat K-30 a k tomu 18-135mm WR, ale i to už je daleko za čárou co jsem si předsevzal (z původních 18k). Další varianta je tu bazarovka Nikon D7000 + 18-105 mm VR za cca +- 18 tisíc. Těch je nabízeno stále dost. Pentaxů z druhé ruky je v porovnání s Nikonem minimum.
Virtus (19)|9.10.2014 22:14
Tyhle porovnání jsou dobré, ale vždycky jde o to kdo fotí a jak s danou technikou dovede zacházet. Takže to vypovídací hodnotu valnou nemá. Za sebe bych z výše uvedených variant koupil bazarový Nikon. A to z důvodů dostupnosti příslušenství z druhé ruky.
Antivir123 (81)|10.10.2014 14:45
nebo novy D90. Pořád je to pěkne fungující..
Begy_cz (537)|10.10.2014 15:03
nová D7000 a 18-105 se prodává kolem 21600 - takže bazarová za 18 imho nemá smysl.
Antivir123 (81)|10.10.2014 15:04
a objektivní testy (DPreview a spol..) neexistuji...

---------- Doplněno v 15:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:04 ----------

jj. to už radši tu D90
RayeR (50)|30.1.2015 02:43
Tak co, jak ses rozhodl?
Za sebe muzu rict, ze po cca 1,5 roce s K-30 spokojenost, tedy po tom, co sem vymenil ten rozmazany setak 18-55 za 17-70 SDM. K uplnemu stesti mi uz chybi jen naky sirokac treba 10-20mm, ale pokud se v bazaru neco takovyho objevi, tak dost draho.
S vydrzi baterek neni problem, kdybych jel nekam dyl mimo civilizaci, tak vemu do rezervy ten drzak na 4x AA naladovany nabijecima aku.
Jinak myslim, ze K-3 se taky dost povedla. Kdybych vybiral ted, tak jdu do ni.
kubusf (49)|30.1.2015 13:11
ahoj
dokonce jsem předevčírem ve Fotolabu viděl Nikon 7000 za 19k... Zřejmě reakce na ukončení výroby a konec vánoc.
Já bral bazarovou a jsem spokojený. Jen to makro bez vyklápěcího LCD je trošku potíž...ale řešil jsem to doplňkovým LCD se spouští. Namontuje se to do sáněk na blesk a je to... :-)
Rellik (1136)|30.1.2015 20:15
Prvotní investici měj dejme tomu na cca těch 20k, ale počítej s tím, že pokud tě to chytne, tak ta částka velmi rychle poroste... Já se chtěl taky původně držet v určité hranici a během 2 roků v tom mám už téměř 100k...
Jinak co se damotných fotoaparátů týká, tak bych šel asi spíš do nikonu (teď neřeším, že ho sám mám). Má větší nabídku objektivů za slušné ceny. U toho pentaxu je sice taky pěkný výběr, ale už za větší peníze, pokud by se srovnávaly podobné produkty (aspoň mi to tak teda přijde). Dají se sice používat objektivy jiných výrobců (sigma, tamron, tokina...), ale některé nemusí správně spolupracovat s tělem fotoaparátu. Chce to jít přímo do obchodu, vyzkoušet a pak teprv případně koupit. Z bazarovek bych vřele mohl doporučit nikon D90 + nikkor 18-105. Ten jsem taky měl a s tímto objektivem podával slušné výkony. Nafotil jsem s ním několik různých oslav... Na hromadě fór se dočtěch něco o velikosti buferu. Tyto příspěvky ignoruj, pokud nechceš chodit fotit sport a pálit hromady fotek v pár sekundách. Navíc na to bys potřeboval objektiv alespoň za cenu dvou těch tvých rozpočtů ;) Velikost buferu bych řekl, že pro běžného uživatele není vůbec podstatná (myslím zejména tedy rychlost sekvenčního snímání)... Když se posunu o kousek dál, a to konkrétně u D7000, tak mi nedávno jeden prodejce fototechniky, kde pravidelně nakupuji, říkal že u těch D7000 měli hromadu reklamací kvůli špatnému ostření. Takže tady by to chtělo u případné koupi tohoto přístroje dobře všechno vyzkoušet na různých ohniscích!

Pro další rozšíření bych mohl vřele doporučit objektiv Sigma 17-50 F2,8 EX HSM, Tamron 70-300 F4-5,6 Di VC USD. Z pevných pak Nikkor 35mm, případně Nikkor 50mm. Záleží na co bude fotoaparát nejvíce využíván... ;)
RayeR (50)|30.1.2015 23:19
O tom D7000 sem tehda taky uvazoval, ale odradilo me docela casty reseni problemu s front/back fokusem (na pentaxu lze seridit v normalne pristupnym menu), naky problemy se zamastovanim snimace od oleje (snad ze zaverky) a taky otresne zkusenosti uzivatelu s ceskym Nikon servisem. Ale tak kdyz vse funguje jak ma, tak je urcite taky dobrej. Nejsem zas tak zapalenej nadsenec, ze bych investoval nekolikanasobky do dalsiho prislusenstvi. Na staryho Canona 350D sem si poridil jen 1 dalsi objektiv, takze me zmena nijak moc netrapila, na pentax sem koupil 3 objektivy, dohromady asi za 13k a krom toho ultrasirokace, kdyby se nahodou neco naskytlo, nic dalsiho neplanuju...
Rellik (1136)|31.1.2015 08:11
[QUOTE=RayeR;36470]O tom D7000 sem tehda taky uvazoval, ale odradilo me docela casty reseni problemu s front/back fokusem (na pentaxu lze seridit v normalne pristupnym menu[/QUOTE] Myslím, že na D7000 je taky možné seřídit FF a BF přímo v menu. Aspoň na D7100 to je. Nicméně to asi není řešení, jelikož se dají najít komentáře uživatelů, kteří si to takto seřídili dejme tomu na začátku ohniska a zbytek se rozhodil. Šlo to prý seřídit jen v určitém rozmezí zoomu objektivu. Zajímavé je, že po odeslání do servisu to pak bylo dobré v celém rozsahu...
Antivir123 (81)|1.2.2015 17:03
ONa je to tak trochu loterie..v servisu udělají asi fyzicke serizeni AF
RayeR (50)|4.2.2015 00:39
[QUOTE=Rellik;36471]Myslím, že na D7000 je taky možné seřídit FF a BF přímo v menu. Aspoň na D7100 to je. Nicméně to asi není řešení, jelikož se dají najít komentáře uživatelů, kteří si to takto seřídili dejme tomu na začátku ohniska a zbytek se rozhodil. Šlo to prý seřídit jen v určitém rozmezí zoomu objektivu. Zajímavé je, že po odeslání do servisu to pak bylo dobré v celém rozsahu...[/QUOTE]

Jj, to verim, ze to neni jen tak. Treba tu svou 17-70 IF SDM sem nijak korigovat nemusel, ostatni objektivy trochu jo a taky vim, ze sem u nekeryho musel delat trochu kompromis. Taky u tech objektivu se sroubem se castejc stava ze pri stejny vzdalenosti pokazdy zaostri jinak, zatim co SDM je o dost presnejsi.
Cetl sem tehda vlakno nakyho nestastnika, co si takle s Nikon servisem prehazoval fotak jak brambor nekolik mesicu nez mu to nak seridili (nekteri dokonce jezdili radsi do servisu ve Vidni), to by me teda nebavilo...
Dan7 (411)|4.2.2015 19:39
Nikon D7000 taky má jemné doladění AF jak píše Rellik, ale nikdy jsem to nezkoušel. Myslím, že by se to spíš hodilo pro pevná skla, která mají nízkou světelnost a hladinu ostrosti. Tak by to ohnisko nevadilo.