Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Nikon D3100 vs. Canon EOS 1100 D

Neregistrovaný (0)|17.10.2014 14:12
Tazatel: Tomáš

Znění dotazu: Ahoj všem,

potřebuji poradit ohledně výběru zrcadlovky. Chtěl bych si pořídit nejlépe použitou zrcadlovku nyní váhám mezi těmito modely od Nikona D3100 a od Canonu EOS 1100D. Můžete mi poradit v čem se tyto fotoaparáty liší? Do teď mám Canon SX150IS. Plánuji fotit hlavně krajinu občas i nějaký ten portrét. Cenově bych se rád vešel do cca 8 000,- což jsem koukal po aukru i bazarech a je to docela i reálné i v setu s objektivem. Jen pořád nevím na jaký z nich vybrat, pokud by vás napadl jiný přístroj sem s ním. Děkuji za odpovědi a vaše názory.

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon D3100 a Canon EOS 1100 D
Rellik (1136)|17.10.2014 14:59
EOS 1100D - nebrat - je to plastová hračka pro mimina. Ten nikon je na tom minimálně o třídu líp... Jen objektiv vyber pokud možno jakýkoliv jiný než 18-55mm - ten nestojí za moc. O tom Canonu snad nemá cenu ani mluvit - jak samotné tělo, tak i objektiv bych řekl, že za moc nestojí. Canon zaspal u čipů a jejich základní objektivy taky nejsou nic moc. U nikonu jsou lepší čipy a krom zníněné 18-55 (i tak to není nejhorší) má i lepší základní objektivy. Zejména pak 18-105mm.. Takže asi tak no... ;)