Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

PowerDirector 11

kultus (1295)|21.10.2014 08:12
Zdravim zkousim tenhle program pro upravy videa z dovolene, hlavne teda prevod ze 4K na FHD rozliseni, nejaka dodatecna stabilizace, jemna uprava barev a expozice atp. Pri exportu (dle programu "produkci" :D ) mam na vyber z nekolika formatu jako MPEG2/4, H264/AVC, MKV a nejak si neumim vybrat. Zatim jsem exportocal do mkv protoze ho znam, ale jinak nevim, ktery konstantne pouzivat i do budoucna. Bylo by to na pousteni na TV a pocitaci takze klasika. Kdyby mel jinak nekdo tip na lepsi/intuitivnejsi SW pro upravy vyse zminene klidne piste. Dik
Begy_cz (537)|21.10.2014 08:49
MKV není ani tak formát jako spíš jen kontejner. Vpodstatě něco jak ZIP nebo RAR
rousini (738)|21.10.2014 08:58
Uživatesky velice příjemný soft je Xilisoft video converter. Já video netočím a pár dřívějších pokusů jsem konvertoval na *avi z důvodu jednoduché další editovatelnosti ve Virtualdubu.
metatron123 (166)|21.10.2014 10:22
Skus vsetky 3 kontajnery s rovnakym suborom a uvidis co z toho vydolujes (velkost, kvalita), porovnas a mas ;-) kazdemu vyhovuje ine
kultus (1295)|21.10.2014 11:08
HEH no jo no, spis mne slo o to vedet jake maji vyhody i do budoucna. To, ze je mkv kontejner vim :) uvedl jsem to jako jednu moznost toho programu. Je pravda, ze pod nim je napsano taky H264/AVC kompatibilni. Uz jen pri toceni do FHD mam na vyber MP4 nebo AVCHD. Zkusit to muzu vsechno jen se mi moc nechce, dost dlouho to trva a to ma prvni zkusebni klip jen 15s. Proto jsem chtel vedet na co se zamerit. Samozrejme davam 1920x1080/28Mbits, jeste musim zkusit jestli ma pri zdrojovem videu 25fps smysl nastavovat 50p, nezda se mi, ze by to bylo plynulejsi. Ale nejake snimky by si ze dvou sousednich mohl udelat ne ;) Skoda, ze to 4K neumi tech 50fps, pri horizontalnim prejizdeni scenou ty snimky chybi. Aspon, ze jsou ty videa tak detailni, radost koukat...
joeh (3352)|21.10.2014 22:32
Všetky pokusy so softwérovým navýšením fps skončili v mojom prípade miernou degradáciou zdrojového videa. Osobne - radšej originál 25p v 4k, ako dopočet softom. Moderné telky zvládajú prehrávanie 25p veľmi dobre, na počítači je to horšie z dôvodu obnovovacej frekvencie panelov, ktorá je 60 Hz. PowerDirector mi nesadol, asi ani tebe, keď hľadáš alternatívu - doporučujem vyskúšať trial verzie : Edius /vyspelý, kvalitný editor,
Magix /vcelku jednoduchý/ a Corel /stačí/. Názvy editorov uvádzam tak, aby ti prehliadač ponúkol stránky výrobcu.
kultus (1295)|22.10.2014 07:52
Jakoze na TV bude to 25p video plynulejsi? Zkusim doma, fotr ma 800Hz samsung kram, akorat mam obavu aby to vubec 4K stihalo...dik za alternativy az bude cas pozkousim...ted uz v PD vim co a jak, ale prijde mi sost pomaly i ty nahledy v realtime, ale mozna mam uz slabou sestavu na video...paradoxne se lepe upravuje 4K 25p nez FHD 50p...jinak nejlepsi bude asi opravdu ten H264 enkoder... joeh umi nektery z tech programu nejak srovnat expozici v jednom videu?
joeh (3352)|22.10.2014 09:11
Ano, na telke bude 25p plynulejšie, do akej miery sa to zlepší, závisí od konkrétnej TV. 4k obsah telka neprehrá. Editory, ktoré som uviedol umožňujú zmenu expo. Aby si dosiahol plynulejšie video i na počítači, otvor nastavenia grafickej karty a v nastavení monitora zmeň vertical na 50Hz. /ak je možnosť/.
Niektoré videosofty podporujú takz. proxy mod, to je riešenie pre menej výkonné PC. Funguje to tak, že na časovú os importuješ originál v plnom rozlíšení a ďalej pracuješ len so zmenšeným videom podľa nastavenia.
Záťaž na PC sa prejaví až v poslednom kroku - exporte.
kultus (1295)|22.10.2014 09:30
Je pravda, kdyz jsem u nasich tak TV vysilani, filmy...vsechno je tak nejak neprirozene plynule, jak jsem zvyklej cucet do NTB nebo obyc 100Hz plazme, tak jsem zvedav. Ono ten PD taky pracuje jen se smrsenym nahledem, i tak po aplikaci stabilizace + nejakych mensich zmen expozice a ostrosti je to sekane jak svin i na te nejnizsi nastavene kvalite zobrazeni nahledu. Na tu expozici to staci, na posouzeni ostrost vubec, je ale mozne, ze jsem tam nenasel nahled v plnem rozliseni :) Ono ten program fakt asi nebude tak jednoduchy ikdyz je hodne vysoce hodnocen a mozna ma vysokou kvalitu vystupu, ve vicero srovnanich predbeh i Adobe premiere nebo ten od Sony. A to jsou softy, ktere hodne lidi taky doporucuje. Priznam se, ze i s lightroomem jsem se rychleji sezil ;) No fotky jsou dulezitejsi tohle si fakt necham az bude vic casu se s tim hrat. Zatim dik joeh.