Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Reklamace - jednoduchá záležitost, fraška či utrpení?

Petr S. (328)|29.5.2009 08:03
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Reklamace - jednoduchá záležitost, fraška či utrpení?

Asi snad každému se někdy stalo, že by jejich fotoaparát či jiné zařízení začalo nějakým způsobem zlobit a on tak byl nucen přistoupit k reklamačnímu řízení. O co přesně právě ve vašem případě šlo? A co prodejci - dodrželi vždy své závazky, nebo se jim nechtělo? Ať už jsou vaše zkušenosti s reklamacemi jakékoliv - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Busy . (0)|29.5.2009 09:16
Moj starucky osemrocny Olympus C-2 stale slape ako hodinky, reklamovat som ho nastatie nikdy nemusel :)
dkas (154)|29.5.2009 09:17
Jednou jsem si zasvinil matnici ve foťáku a tak jsem si ji potřeboval nechat vyměnit, protože se skrz to nedalo dobře koukat. Inu, vydal jsem se do jednoho nejmenovaného pražského vyhlášeného obchodu se kterým právě končí Expertiáda a zavítal jsem do servisu. Foťák vlastním Canon a oni jsou autorizovaný servis tuším pro Nikon. Ale myslel jsem si, že mi minimálně poradí. Musím říct, že mě překvapila velká, ale opravdu velká neochota personálu a v podstatě jediné, co mi řekli, že oni Canon nedělají, ale ani mi neporadili, kde je autorizovaný servis. Naštěstí existuje internet a tak jsem si našel firmu AWH a hupky šupky k nim. AWH musím naopak velmi pochválit svým přístupem, pán se dovnitř podíval, hned řekl co a jak a já jim foťák nechal. Po několika dnech přišel e-mail, že si můžu foťák vyzvednout (protože jsem chybu způsobil vlastní neopatrností, tak oprava sice nebyla extra levná, ale zase jsem o tom věděl dopředu). Tolik tedy moje chabé zkušenosti se servisy...
Filcka (300)|29.5.2009 12:10
[QUOTE=dkas;2441]Jednou jsem si zasvinil matnici ve foťáku a tak jsem si ji potřeboval nechat vyměnit, protože se skrz to nedalo dobře koukat. Inu, vydal jsem se do jednoho nejmenovaného pražského vyhlášeného obchodu se kterým právě končí Expertiáda a zavítal jsem do servisu. Foťák vlastním Canon a oni jsou autorizovaný servis tuším pro Nikon. Ale myslel jsem si, že mi minimálně poradí. Musím říct, že mě překvapila velká, ale opravdu velká neochota personálu a v podstatě jediné, co mi řekli, že oni Canon nedělají, ale ani mi neporadili, kde je autorizovaný servis. Naštěstí existuje internet a tak jsem si našel firmu AWH a hupky šupky k nim. AWH musím naopak velmi pochválit svým přístupem, pán se dovnitř podíval, hned řekl co a jak a já jim foťák nechal. Po několika dnech přišel e-mail, že si můžu foťák vyzvednout (protože jsem chybu způsobil vlastní neopatrností, tak oprava sice nebyla extra levná, ale zase jsem o tom věděl dopředu). Tolik tedy moje chabé zkušenosti se servisy...[/QUOTE]

No jo, když ty přijdeš s Hondou do sevisu Infinity a ještě se divíš... :D :D :D
Milan Šurkala (3381)|29.5.2009 12:55
[QUOTE=dkas;2441]Jednou jsem si zasvinil matnici ve foťáku a tak jsem si ji potřeboval nechat vyměnit, protože se skrz to nedalo dobře koukat. Inu, vydal jsem se do jednoho nejmenovaného pražského vyhlášeného obchodu se kterým právě končí Expertiáda a zavítal jsem do servisu. Foťák vlastním Canon a oni jsou autorizovaný servis tuším pro Nikon. Ale myslel jsem si, že mi minimálně poradí. Musím říct, že mě překvapila velká, ale opravdu velká neochota personálu a v podstatě jediné, co mi řekli, že oni Canon nedělají, ale ani mi neporadili, kde je autorizovaný servis. Naštěstí existuje internet a tak jsem si našel firmu AWH a hupky šupky k nim. AWH musím naopak velmi pochválit svým přístupem, pán se dovnitř podíval, hned řekl co a jak a já jim foťák nechal. Po několika dnech přišel e-mail, že si můžu foťák vyzvednout (protože jsem chybu způsobil vlastní neopatrností, tak oprava sice nebyla extra levná, ale zase jsem o tom věděl dopředu). Tolik tedy moje chabé zkušenosti se servisy...[/QUOTE]

Ani se nedivím, že ti moc nepomohli, když jsi přišel do Nikonu s Canonem. Poradit servis by ale mohli (to snad ví, který to je i pro konkurenční značky).

Já měl zatím docela dobré zkušenosti s reklamacemi, jen to čekání mohlo být v několika případech kratší. Co se týče fotografické techniky, reklamoval jsem jen Panasonic FZ7, u kterého se zasekával zoom. Začalo to blbnout zhruba po 1,5 roce, těsně před skončením záruční doby už to bylo podstatně horší, a tak jsem to poslal na adresu do Prahy (poprvé v životě jsem to posílal na adresu na faktuře a nepodíval jsem se na net, jaká je správná adresa). Firma se nicméně jako naschvál přestěhovala do Olomouce, takže začal frmol. Kde je balík? Nemá ho někdo jiný? Nakonec se zjistilo, že Česká pošta je dostatečně inteligentní na to, aby balík za 8000Kč dala někomu cizímu na stejné adrese, takže jim ležel na poště.
Začaly telefonáty na poštu a do prodejny, nakonec se to domluvilo tak, že pošta přepošle balík do Olomouce, prodejce to přijme a zaplatí toto poštovné, navíc přijmou fotoaparát do reklamace, ačkoli už bylo po záruční době (v den uplynutí záruční doby byl balíček právě přeposílán). Fotoaparát nechali opravit a dokonce jsem ani neplatil poštovné Olomouc-Havířov, na kterém jsem se s nimi dohodnul. Takže spokojenost jak s poštou, tak i s firmou. A přitom jsem to celé zadrbal já :-)
dkas (154)|29.5.2009 14:57
[QUOTE=Filcka;2446]No jo, když ty přijdeš s Hondou do sevisu Infinity a ještě se divíš... :D :D :D[/QUOTE]

[QUOTE=Milan Šurkala;2447]Ani se nedivím, že ti moc nepomohli, když jsi přišel do Nikonu s Canonem. Poradit servis by ale mohli (to snad ví, který to je i pro konkurenční značky).[/QUOTE]

Prostě jsem volil servis Foto Škoda, kde tenkrát nic nepsali o tom, co se tam servisuje. Navíc to nebyla záruka...
ihermanek (0)|29.5.2009 15:18
Já si koupil jako svůj první digitál Canon PS-S1, a co čert nechtěl tyto a S2 měly vadné snímací čipy -po 2 až 3 letech se na snímači objevily rýhy. Jak když to dělají schválně, vydrží záruční dobu a konec. Naštěstí je Canon dost seriózní, aby si dělal ostudu a snímače zdarma vyměňoval i po záruce. A protože mě všechno dlouho trvá, než se k něčemu rozhoupu, tak jsem reklamoval (přes AWH) až v době, kdy už jim zásoby nových snímačů došly, a místo S1 mi dali S5. Ze 3MPix jsem měl najednou 8Mpix a na další 2 roky záruku. Tak jsem se stal canonistou (zakoupil jsem zrcadlovku a pomalu si pořizuju objektivy) a na Canon nedám dopustit.
Dobré světlo všem;)
FotoZemek (77)|29.5.2009 20:29
Nemám problémy,
problémy způsobuje neadekvátní chování. Jestliže se před někoho postavím s utvělou myšlenkou že je to blb a teď mu to nmatřu, většinou to natře on mi.
Filcka (300)|29.5.2009 20:39
[QUOTE=FotoZemek;2455]Nemám problémy,
problémy způsobuje neadekvátní chování. Jestliže se před někoho postavím s utvělou myšlenkou že je to blb a teď mu to nmatřu, většinou to natře on mi.[/QUOTE]

Jo, sice to sem nepatří, ale úplně nejlepší je jít do krámu plného bouchaček reklamovat kvéra... :D :D :D... a pak 20 minut řvát po majiteli obchodu (stejně jsem měl pravdu) :D :D :D
Karlos5573 (269)|30.5.2009 00:08
Krom výměny závěrky můj Canon nebyl nikdy opravován/servisován. Takže zatím v pohodě.
Petr S. (328)|30.5.2009 21:51
Jo, to můj Panasonic zatím také ne. Nicméně mám různé zkušenosti s reklamacemi počítačové techniky, kdy se mi jednou stalo, že reklamovaný flashdisk ke mě už tak nějak nedorazil, protože ten prodejce zrovna zkrachoval... :mad:
Karlos5573 (269)|30.5.2009 22:37
[QUOTE=Petr S.;2466]Jo, to můj Panasonic zatím také ne. Nicméně mám různé zkušenosti s reklamacemi počítačové techniky, kdy se mi jednou stalo, že reklamovaný flashdisk ke mě už tak nějak nedorazil, protože ten prodejce zrovna zkrachoval... :mad:[/QUOTE]

Kdysi jsem kupoval pc (rodiče) a stál 22 tisíc. Už nevím co to bylo po roce se pokazila deska šel na reklamaci ... No po 2 týdnech volali z obchodu ať si dojdem pro neopravené pc protože se prodejna ruší a jak nedojdem další den tak už tam ani ten pc nebude ....
Petr S. (328)|31.5.2009 09:52
To vám dali aspoň příležitost si to zboží vzít, já neměl ani to :D Navíc to nebyla moje flashka :hmm
Karlos5573 (269)|31.5.2009 10:02
[QUOTE=Petr S.;2471]To vám dali aspoň příležitost si to zboží vzít, já neměl ani to :D Navíc to nebyla moje flashka :hmm[/QUOTE]

Jo akorát oprava v jiném obchodě pak stála 9 000kč :-D