Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Výběr fotoaparátu pro laboratoř

Neregistrovaný (0)|6.11.2014 22:22
Tazatel: Jiří

Znění dotazu: Dobrý den, sháním fotoaparát určený pro laboratorní fotografii: focení vad, drobných součástek atd. Přístroj by měl mít výborné makro a měl by dobře komunikovat s počítačem (ovládání přímo z počítače). Můžete mi prosím doporučit nějaké přístroje? Děkuji. Jiří Šedivý
kultus (1295)|7.11.2014 07:42
Ty jo docela specificke urceni. A cena? Jake by mel umet funkce pri ovladani z PC? Videl jsem nejaky jednoduchy program pro ovladani panasonicu lumix pres WIFI, umi makra. Na bezne ovladani staci smartphone, taky pres WIFI. Zkusil bych google...
crashpc (541)|7.11.2014 18:28
Dobrý den. Můžete nějak konkretizovat velikost součástek a potřebu detailů?
Jde o elektroniku? SMT komponenty, focení komponentů a vadných spojů?
To ovládání z PC při kontrolovaném řešení není tolik potřeba. Obvykle se na to nepoužívá klasický fotoaparát, ale mikroskop s fullHD kamerou. To má mnohem větší sílu, nicméně plno běžných kompaktů dokáže fotit dostatečně dobře, když se k tomu vyrobí kvalitní přisvětlení. Já na to nedávno kupoval nějakého levného Ixuse, a také to jde velmi slušně.
crashpc (541)|8.11.2014 10:35
Tak jasně. Otázka možností, kvality a ceny...
Jiří Šedivý (0)|11.11.2014 10:03
Dobrý den, děkuji za tipy.
V laboratoři již máme dva kvalitní mikroskopy s kamerou. Přesto užijeme i fotoaparát, který poskytuje zase jiné možnosti a také v případě potřeby i mobilitu.
Velikosti součástek se pohybují od milimetru (tištěné spoje) až po cca. 40 cm (největší výrobky).
Cenově bych to viděl od 10 do 20 tisíc Kč.
Do budoucna bych měl představu, že bychom měli v laboratoři fotokoutek s vhodným stativem a světelnými sondami pro nasvícení. Fotilo by se přímo přes monitor počítače (asi tak, jak to mají na úřadech, kde vydávají občanky a pasy), čímž by se ušetřil čas neustálým připojováním fotoaparátu k počítači přes USB. Takže pokud byste měl někdo tip na dodavatele takovéhoto vybavení, tak to uvítám také.
Rellik (1136)|11.11.2014 19:43
No pokud je rozpočet "celkem" velký a našlo by se i jiné využití, tak bych asi volil nějakou zrcadlovku od nikonu + nějaký makro objektiv. Program na ovládání fotoaparátu z PC nabízí přímo nikon - http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/software/camera-control-pro-2 A nejsem si jistý, ale myslím, že i nějaký základní program je přímo na CD u samotného fotoaparátu.
Já sic nefotím nějaké extra makro a ani k tomu nemám makro objektiv, ale jako ukázku můžu dát fotky, které jsem fotil starým objektivem za 1500,-