Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Co je u vás zásadní pro výběr fotoaparátu?

Petr S. (328)|31.5.2009 18:43
Co je u vás zásadní pro výběr fotoaparátu?

  • Rozlišení snímacího čipu
  • Rozsah optického zoomu
  • Širokoúhlý objektiv
  • Inteligentní funkce (SmartAuto, Inteligentní detekce tváře, SmartAlbum atd.)
  • Optická stabilizace obrazu
  • Pořizovací cena
  • Design a barva
  • Jiné
Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Digimanie v pravém sloupci.
Karlos5573 (269)|31.5.2009 19:59
Kvalita provedení, parametry těla zrcadlovky. Objektiv si vždycky mohu koupit jaký budu chtít (když jsou peníze). Nějaké zbytečnosti detekce obličeje atd.. zanedbatelná věc.
Filcka (300)|31.5.2009 20:21
Pořád čekám, až někdo začne vyrábět nejaký pořádný foťák v růžové barvě. Pak si ho koupím a budu machrovat před náctkama :D :D :D Zatím to nejadějněji vypadá u Leicy a Pentaxu, ale tuším že se plácají furt někde u bílé, zelené a nějaké kovové metalízy. :D :D :D

Pro mně osobně je rozhodující poměr výkon/cena, to ostatní jsou zbytečnosti. ;)
busy (782)|31.5.2009 20:25
Rozlisenie = dolezite (take, aby vzhladom na velkost cipu boli dostatocne velke pixely)
Rozsah zoomu = klucove (co najdlhsi dlhy koniec)
Sirokouhly = menej dolezite (malokedy to vyuzijem)
Inteligentne funkcie = absolutna zbytocnost
Opticky stabilizator = klucove (absolutna nutnost !)
Cena = dolezite (penazi nikdy nie je dost)
Farba = menej dolezite (ale inak mam rad ciernu)
Ine: video = menej dolezite (ale obcas sa hodi)
Ine: velkost = dolezite (aby sa dal nosit v kapse)
Ine: svetelnost = dolezite (nech nemusim pouzivat vysoke ISO)
busy (782)|31.5.2009 20:28
[quote=Filcka;2478]Pořád čekám, až někdo začne vyrábět nejaký pořádný foťák v růžové barvě.[/quote]

Svojej 1/2 som kupil krasny ruzovucky mju 840 !
A keby sa FZ28 robil ruzovy, urcite si ho kupim tiez :)

[quote=Filcka;2478]Pro mně osobně je rozhodující poměr výkon/cena, to ostatní jsou zbytečnosti. ;)[/quote]

Skus ten vykon blizsie specifikovat. Pre niekoho moze byt vykon mnozstvo roznych funkcii, pre ineho uroven sumu pri vyssich ISO...
Petr S. (328)|31.5.2009 20:36
[quote=Filcka;2478]Pořád čekám, až někdo začne vyrábět nejaký pořádný foťák v růžové barvě. [/quote]

Určitě jsem už nějaký růžovoučký fotoaparát do databáze produktů zadával. Mám pocit, že to byl nějaký Samsung :)
Filcka (300)|31.5.2009 20:52
[quote=busy;2480]
Skus ten vykon blizsie specifikovat. Pre niekoho moze byt vykon mnozstvo roznych funkcii, pre ineho uroven sumu pri vyssich ISO...[/quote]

Voděodolné tělo (ja říká známý - to můžeš i pochc*t a ho*** se tomu stane :D), CMOS senzor s nízkou urovní šumu a kvalitním obazovým výstupem (14,5 MPix na APS-C), víc jsem fakt neřešil. To že mám ve foťáku aplikaci na vyvolávání RAWu a hafo digitální efektů je pro mně jako zhnilého člověka, který nemá čas sedět u PC velmi příjemný bonus... :cool: jen to tělo nemuselo být černé jak bota, ale co už... :D
dkas (154)|1.6.2009 11:02
Pro mě je klíčová obrazová kvalita. Jak je řečeno, objektiv si můžu klidně koupit, ale zase aby to něco fotilo i se setovym taky neni k zahození ;)
nikto (4)|2.6.2009 09:19
Na tuto otazku sa neda odpovedat jednoducho. Ale zhrnul by som to nasledovnych bodov (dufam, ze som na nieco nezabudol :-)
1. maximalne 6 Mpx pri kompakte a 6 az 10 Mpx pri zrkadle je pre mna postacujuce.
2. velkost snimaca (uhlopriecka), narvat 15Mpx na snimac, ktory ma uhlopriecku mensiu ako 10mm je DRZOST!!!
3. svetelnost, kvalita objektivu a rozsah.
4. vydrz baterie.
5. plne manualny rezim, kolajnicka na blesk a dalsie fičúrky.
Doma pouzivam Nikon Coolpix 8800 a D40 a som spokojny. Len skoda, ze 8800 nezacina na sirsom rozsahu, napr. 28 a na D40 musim dokupit objektiv s vacsim rozsahom, nieco ako 18 - 105... :shut
Spáč (1)|5.6.2009 07:11
Hlavne podľa účelu na čo chcem tú či onú vec použiť. A platí to pre všetko. Ak až mám pre danú potrebu vybraný model, zohľadnujem prevedenie a spoľahlivosť.
Milan Šurkala (3381)|6.6.2009 12:22
Na toto se neodpovídá lehce, ale mělo by to být něco mezi Fuji F200EXR, Panasonic LX3, Canon G10, Samsung NX System, Panasonic FZ28, Samsung WB550. Z každého něco :-)
Ideálně malé rozměry kapesního fotoaparátu (jako LX3), hmotnost tak do 300 gramů (LX3, F200EXR), širokoúlé počáteční ohnisko 28 mm nebo ještě lépe 24 mm (LX3, WB550), zoom není příliš důležitý, ale čím více, tím pochopitelně lépe, bohatě by stačilo těch 200 mm max. (WB550), velký čip aspoň těch 1/1,8" (LX3, G10, F200EXR), rozlišení do 10 MPx (LX3), případně více, ale jen když čip bude opravdu velký, optická nebo mechanická stabiliace.
Jak to tak vidím, téměř na všecko je příznivá odpověď u LX3, to je fotoaparát pro mě. Hodně mě však zajímá Samsung NX System. Pokud z toho vytřískají rozumnou kvalitu a s objektivem to bude mít rozměry jako normální ultrazoom (FZ28), tak bych si to i koupil :-)