Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: pro začátečníka starší CANON EOS 300D

Neregistrovaný (0)|12.11.2014 15:00
Tazatel: Šárka H.

Znění dotazu: Dobrý den, mám možnost koupit starší zrcadlovku CANON EOS 300D. Zajímalo by mě jak by jste ohodnotili tento fotoaparát (cena) Je ještě vhodný v této době kupovat a dají se pořídit pěkné fotky dětí v pohybu?

děkuji za radu Hoferková
Holota1 (15)|12.11.2014 16:06
Dobrý den, bazarová cena o trochu novějšího modelu 350D se pohybuje mezi 2000-3000 Kč, takže tady bych viděl tržní cenu podobně nebo o něco níže.. co se týče schopností, tak nejsem schopný poradit, ale já bych si takto starou zrcadlovku nekupoval.
Sakini (1174)|12.11.2014 22:50
To už opravdu ne, snad tak za tisícovku do sbírky, přece jen to byl v historii DSLR docela zásadní model, ale ta technika už je stará jak čínská zeď (myslím věkovitost foťáku jako takového, deset let je deset let) a nespoléhal bych se na jeho další životnost. Navíc to sice dodnes není vyloženě špatné, umí co je třeba, ale když se to vezme výkonově tak to není na nějaké divočiny - citlivost se moc zvedat nedá, takže jak není jasné světlo tak to na zachycení pohybu nebude, ani to není nějaký extra rychlík. Touhle cestou bych se nevydával. Dnes minimálně tak EOS 500D, když už to musí být Canon (radši rovnou 550D, nebo 40D).
bystřické (54)|13.11.2014 08:09
je to sice už stařéček,ale fotit se stím samozřejmě dá,jenže,pokud chceš fotit nějakou rychlejší scénu,budeš potřebovat nějaké trochu lepší sklo,světelné a rychlé.
já jsem si přikoupil ke svému FF ještě C400D,což je stejný foťáček jako ta 300D,vykuchal jsem z něho červený filtr na své pokusy(proto ukázková foto je jaká je),vzal jsem ho jednou na akci
protože se mi nechtělo brát FF,osadil jsem ho sklem z FF,statické snímky při dobrém světle,naprosto v pohodě při nízkém ISO,fotky v pohybu,tam už jsem problém pociťoval,je to starší technika
a má své omezení,snad ti to trochu pomůže v rozhodování
enduro-60.jpg enduro-55a.jpg