Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ukládání dat na externí disk

kubusf (49)|18.11.2014 06:11
Už jste také potřebovali "vyprázdnit" na dovolené kartu a nechce se Vám nosit sebou celý comp? Nebo pořizovat další a další karty do foťáku? Kdysi na Digimánii byl zveřejněný článek o externím disku, kam se dá karta krásně vysypat a jet nanovo. viz: https://www.digimanie.cz/externi-disk-se-cteckou-pametovych-karet/308 . Napadlo mě se kouknout, jak že je to dneska. A hele: jde to taky.... a podle mě už i ta cena by se dala docela skousnout. http://www.cnews.cz/wd-ma-externi-disk-s-wi-fi-cteckou-karet-fotky-nahrajete-i-bez-pc
Používáte někdo něco podobného?
Begy_cz (537)|18.11.2014 08:04
postupem času se mě podařilo nastřádat hrst SD karet, takže přesypávání karet na disk neřeším.
Jentak z hlavy mám něco přes 100Gb kapacity

tuším se to tu už někde řešilo. Ve foťáku mám dvě 16Gb karty a naplnit byť jen jednu už dá celkem práci. A upřímě řečeno radši sebou potáhnu dvě karty navíc než disk + kabely a napájecí adaptér....
kultus (1295)|18.11.2014 08:57
budete se asi smat, ale ja si k mobilu poridil microUSB->SD/microSD adapter za $1, takze na dovolene neni problem rychle a bez WIFI presypat obsah karty primo do interniho uloziste telefonu, kde mam mista dost ;) mne to s tim diskem taky prijde uz ujety, staci ze na dovcu musim tahat fotak s nabijeckou, mobil s nabijeckou a jeste nejakou obludu s adapterem...to uz fakt ne.
nephilim (353)|18.11.2014 13:16
Kdysi jsem měl takový externí HDD, ale jak stoupaly velikosti fotek a klesaly ceny paměťových karet, tak jsem si raději nakoupil více karet. V současnosti mám ve foťáku založené dvě 64GB a v záloze 2x32GB a 2x16GB, plus nějaké "zbytky" o kapacitách od 2GB do 8GB. Upřímně, mám spíš opačný problém, a sice, karty střídat, abych je opotřebovával rovnoměrně.
Pavel Matějka (394)|18.11.2014 14:23
Proč by se měly karty opotřebovávat rovnoměrně? Aby odešly všechny najednou? :cool:
kubusf (49)|21.11.2014 12:26
Jo... 2x 16 Gb se normálně naplní fakt těžko. Já jsem občas venku víc dnů a fotím sekvenčně a do RAW... a to to pak leze. Ale při dnešních kapacitách karet to stejně ani tak není o jejich nedostatečném obsahu. Osobně mám radši kapacitně menší a víc, než dvě maxikarty...těch 16Gb myslím je pro mě tak max... Stejně když, příjdu domů tak to vyndám z foťáku a snažím se nové focení použít jiné nachystané...už kvůli přehledu...
Jasně že karta dobře uložená v brašně je lehčí, než disk ( baterku to má myslím svou vevnitř - tak adaptér se tahat nemusí ), jen mi pořád ty SD karty přijdou takové subtilní. Prostě mám dojem, že data uklizený na disku by mohly být ve větším bezpečí, než na odložené kartě. Mně sice ještě žádná nechcípla, ale jednou to jistě přijde :-))) Príma je možnost kopírovat - zálohovat to přímo při focení z SD1 na SD2, když to foťák umí - tak nějaká ta jistota tam je. Tam by se myslím užila i ta maxikarta. :-) Těch možností a přístupů je jistě vícero a každý to děláme jak nám to vyhovuje. Jen mě zaujalo, že se takový disk objevil znovu po létech v nabídce.
Begy_cz (537)|21.11.2014 12:35
16Gb mám protože cenový rozdíl mezi 8 a 16 nestojí za řeč. Navíc sehnat dnes 8Gb kartu začíná být pomalu fuška :D
kubusf (49)|21.11.2014 13:20
chi....to máš prawdu...asi v tom bude ten "vývoj" ... :-D . Já mám třeba flešku a ta má 1Gb...a stačí mi Jen si připadám dost divně, když kdejaká klíčenka má dneska čtyřiašedesát... :-D
Dost se taky obávám, že až ty 8ky dojdou tak jednou dám do foťáku kartu a na displeji naskočí to -E- ...obdobně to totiž dělá moje autorádio, když mu nabídnu 16Gb SD kartu s Mp trojkama.....že bych si měl koupit nový.... ;-)))
Což mně vede k otázce: Zkoušel někdo do 7000ky dát i něco většího než 64Gb? Jak velkou to vlastně umí?
Begy_cz (537)|21.11.2014 14:49
dle specifikace Nikonu:
Ukládání dat – média Paměťové karty SD (Secure Digital), SDHC a SDXC - takže by to mělo umět i přes 256Gb

osobně bych spíš uvítal podporu UHS, aby to stíhalo zapisovat při sériovým snímání

více info híííír: http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d7000