Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Blesk Meike MK-930 pro nikon

Nováček
    Registrace
    May 2013

Dobrý večer, chci si koupit k Nikonu D3100 ext. blesk. Zatím používám čínskej CY-20, prozatím mi to stačilo, ale začíná mě značně omezovat nemožnost natáčení hlavy. Uvažuji o koupi tohoto : http://www.kiwifotos.cz/blesky/1475-...930-nikon.html
    Nevíte o něm někdo něco? Nebo nejlépe, nemáte s ním někdo zkušenosti?
    Nebo se mám radši kouknout p nějakém jiném?
    Díky za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

je to byč manuální blesk - tedy bez TTL. Upřímě... bez TTL nemá dnes blesk smysl kupovat.
    Kamarád má Meike MK950 a myslim že dobrý. Osobně mám http://www.digimanie.cz/forum/showth...Blesky-Yongnuo ale asi půjde do světa a pořídím Yongnuo YN565EX/EXII

Nováček
    Registrace
    May 2013

Aha, mě totiž zmátlo že píšou "pro nikon" tak jsem myslel že má TTL.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Begy_cz: preco by to nemalo zmysel ? Aj s manualom sa da urobit vela parady...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

to je jako s automatickým ostřením... fotit s manuálním jde taky - ale asi se všichni shodneme že to není zrovna efektivní nebo pohodlný.

Manuální blesk si dokážu dobře představit ve studiu kdy fotím za stále stejných podmínek

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

Jasne, otazka je vyuzite... pri produktovej foto, alebo v studiu na to je cas sa s tym hrat. Fotit party foto na diskoteke je zase ina kava...

Nováček
    Registrace
    May 2013

Tak já ho budu mít jen na použití doma, takže nastavení dá se říct pořád stejné. zkusil jsem ho objednat a uvidíme. Horší než ten CY-20 určitě nebude. Díky za rady

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2014
    Fotografií
    5

No to stejne nastavenie asi nebude, nakolko svetelne podmienky sa ti pri kazdom foteni budu menit (svetlo z okna, lampa, osvetlenie izby). A TTL mozes pouzit len ak je blesk v sankach fotaku, nie? Akonahle ho chces dialkovo odpalovat, potrebujes odpalovac s podporou TTL ak sa nemylim... ak ano opravte ma pls.

Podobná témata

1. Nikon d3100 a externí blesk nissin di 866
    Od Katies v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-08-2012, 13:24
  2. Nikon D3000 a externy blesk
    Od kapoaz v sekci Blesky a osvětlení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 23-03-2010, 16:13