Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Zrcadlovka a mráz

Dzany80 (126)|11.12.2014 17:08
Ahoj všem, odjíždím na pár měsíců do Alp a samozřejmě si beru s sebou zrcadlovku. Vím, že přechody mráz vs vyhřáté místnosti zrcadlovce nedělají dobře. Samozřejmě chci fotit a chci se vás zeptat, jak předejít škodě na fotoaparátu. Dočetl jsem se, že je potreba při přechodu do tepla ponechat fotoaparát v brašně na delší dobu, než se v podstatě srovnají teploty.
Poprosím o další možné triky, které by předešly skodě na fotoaparátu?

Děkuji.
bystřické (54)|13.12.2014 18:40
fotil jsem jednou na Pradědu několik hodin při -22 st. stačila mi na to jedna baterka,nebyl vůbec žádný problém pak jsem vešel do hospody a fotoaparát se mi začal rosit,rychle jsem schoval do brašny a několik hodin jsem ho tam nechal aby se teplota srovnala ,vše v pohodě
Komo (840)|14.12.2014 08:16
Staci chvila vonku v zime a po naslednom prechode do teplej miestnosti sa to hned zacne rosit. Raz som na to zabudol a musel som potom cistit snimac od zaschnutych kvapiek vody. Inak setko v pohode. Ziadny iny trik , okrem schovavania do batohu , zrejme neexistuje. Podla moznosti ten batoh este niecim zabalim, prikryjem. Horsie je to s mojim starym kompaktom. Ten uz putoval v inych rukach kde kade po severe a uzivatel o schovavani nemal ani paru. Vsetko funguje, akurat su tie flaky na snimaci, zrejme z orosenia.

---------- Doplněno v 08:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:14 ----------

Staci chvila vonku v zime a po naslednom prechode do teplej miestnosti sa to hned zacne rosit. Raz som na to zabudol a musel som potom cistit snimac od zaschnutych kvapiek vody. Inak setko v pohode. Ziadny iny trik , okrem schovavania do batohu , zrejme neexistuje. Podla moznosti ten batoh este niecim zabalim, prikryjem. Horsie je to s mojim starym kompaktom. Ten uz putoval v inych rukach kde kade po severe a uzivatel o schovavani nemal ani paru. Vsetko funguje, akurat su tie flaky na snimaci, zrejme z orosenia.
z-b (89)|1.10.2016 19:53
Ideální je dát foťák do pytlíku vymačkat vzduch, zatáhnout gumičkou a teprve poté do brašny. Zas tak moc práce to nedá. Jistota je kulomet :-)