Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

CSC s nejkvalitnějším videem

Deee-aN (97)|12.12.2014 15:43
Dobrý den, doufám, že jsem ve správné sekci :).
Přemýšlím nad nahrazením Canonu EOS 5D Mk II něčím skladnějším. Zároveň bych s tím rád sfoukl i výměnu videokamery (Canon HV40).
Největším favoritem je Sony Alpha 7 (možná i verze II), na které bych mohl ze začátku využít některá současná skla (via Metabones). Také se mi líbí Fujifilm X-T1.
Pokud jde o kvalitu fotografií, myslím, že u CSC této kategorie není co řešit. Máte ale někdo zkušenosti právě s kvalitou videa? Nejen u těchto dvou.
Děkuji předem za reakce!
kolyy (1542)|12.12.2014 16:34
Fuji na video nie. Mám X-A1 (malý brat X-T1, ale malo by to byť podobné) a video ja naozaj iba núdzovka, a to nielen kvalitou, ale najmä osekanými možnosťami a ovládaním. Na video by mal byť dobrý Sony a Panasonic. GH4 je vraj špička, ale osobné skúsenosti nemám.
joeh (3352)|12.12.2014 19:28
Deee-aN - spomenul si Sony A7 II, to je všetko, ďalej hľadať nemusíš...
aragonn (55)|12.12.2014 19:33
Vlastnil jsem vsechny rady G od Panasonic a video bylo dobre u G3,ale od G5 je vynikajici u vsech nyni mam Gh3 14-140mm na video vynikajici, nebo novejsi Gh4 ma 4K ale je draha.S Panikem nebudes mit u videa problem
Sakini (1174)|13.12.2014 13:18
Pokud jde i o použití současných skel přes Metabones, tak A7 série bude nejvhodnější a právě A7 II by měla být trefa i díky účinné stabilizaci senzoru. X-T1 sice příští týden dostane plné ovládání videa, ale X-Trans se na natáčení nějak nehodí a video opravdu nemá nijak extra úroveň (plno aliasiangu a silné moiré). Panasonicy GH jsou opravdu nejlepší, ale série A7 je dotahuje možnostmi ovládání videa, kvalitou, a překonává schopnostmi v horším světle (pokud by šlo hodně o video, A7S je ultimátní).
Deee-aN (97)|13.12.2014 17:35
Díky všem za odpovědi :)
keto (3)|15.1.2015 18:48
Existuje jediná volba, za kterou jsem ochoten dát ruku do ohně. Panasonic GH4. Absolutní vrchol, který nemá konkurenci. Jsem jeho šťastný majitel a je to neskutečná bestie !:D.

---------- Doplněno v 18:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:45 ----------

Já bych pokud jde o A7 II, byl opatrnější, jediné v čem nemá konkurenci je low light. Tam teda no coment. Ale jinak je oproti GH4 předražená a neumí interně záznam 4K. K tomu je potřeba dokoupit nahrávadlo Atomos Shogun a ten je za 50 tisíc. Takže po sečtení je to hodně finančně nevýhodné oproti GH4. A pokud člověk nechce točit netopýry v jeskyni, je A7 zbytečná.