Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký kompakt nebo CSC do 20.000 Kč - dítě, šero, rychlost?

Kina (1)|15.12.2014 22:16
Ahoj, prosím o radu - ráda bych pořídila nějaký CSC nebo profi kompakt do 20.000 Kč, požadavky: focení malého dítěte doma (poměrně šero a dost se hýbe), dovolené atp. Chci přístroj, který bude malý, rychlý, sáhnu po něm a vyfotím. Tedy nějaký kde je sice možnost vše nastavit např. na dovolené, ale který mi doma při focení dítěte poslouží dobře i na automatický režim.

Určitě nevyžaduji hledáček, ani nijak excelentní video.

Koukala jsem na:
Sony Alpha A5100 - tady se mi líbí poměrně všechno až na podle mě poměrně složité ovládání (musí se do menu)
Samsung NX300 - nevím jak by fungoval v šeru, ale zase se mi líbí cena..
Olympus E-PL7 - menší snímač než ostatní
Sony RX 100 - tam se mi nelíbí moc ergonomie

A v neposlední řadě by měl být alespoň trochu příjemný do ruky a hezký :)

Předem děkuji za rady.
IvanGS (128)|16.12.2014 09:47
Vaše požadavky (malý, rychlý, sáhnu po něm a vyfotím, příjemný do ruky a hezký) jsou dost všeoibecně formulované. Doporučil bych zajít do obchodu a uvedené typy si vyzkoušet. Třeba u nás ve Fotolabu je mají obvykle nabité, popř. ochotně nabijí a připraví typy, o které mám zájem. Není problém si přinést vlastní paměťovou kartu, s několika foťáky cvaknout pár fotek, doma vyhodnotit a pak se rozhodnout.
Dan7 (411)|16.12.2014 17:22
Ještě jsem viděl dobré ohlasy na Sony Alpha A6000. Tam už bude ovládání v pohodě. Je sice dražší než A5100, ale už to není o tolik.