Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 137

Téma: Fujifilm X100T/S

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Dobrý den, chtěl jsem udělat nové téma přímo o tomto fotoaparátu, ať už o novince T nebo doprodávající verzi S. Uvažuji o pořízení, ale je to přeci jen moc drahé pořád, možná, že po novém roce cena Skové verze sleze na nějakou přijatelnější sumu. Máte někdo tento fotoaparát? Já mám jen strach z toho ohniska 35mm, většinou fotím 28mm, ale ten rozdíl snad není takový a i na krajinky se dá využít. Jinak pro výlety také vhodný, je skladnější než zrcadlovka. Děkuji za všechny podněty
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

S pevným 35mm Nikonem se na APS-C zrcadlovce dost často nevejdu. To bych měl obavu. Ale neměl by mít Fuji X100T objektiv 23mm f/2 ? Těch 35mm už má asi po přepočtu na APS-C.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Přesně tak to má, přepočteních 35, což je nečekaně univerzální a praktické ohnisko pokud jde o to mít jen to jedno - můžu říct po zkušenostech s původní X100 i eskem, i proto jsem si pořídil Fujinon 23/1.4. Navíc ten objektiv X100 je opravdu skvěle spasovaný se senzorem, takže výsledky jsou opravdu skvělé.

Jedním si však jsem bohužel prakticky jistý - esko dolů nepůjde, maximálně o drobné. Stačí se podívat kde se dodnes i po letech pohybuje původní X100. Zatím je cenový rozdíl mezi T a S opravdu malý, a téčko dává mnohem větší smysl kvůli množství vylepšení (už jen nahrazení té potrefené páčky u palce klasickým rolerem za to stojí). Je to prostě prémiové zboží které si drží cenu.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Ano, je to 35mm po prepocte. 35 mm ohniskom som zacinal fotit a prirastlo mi k srdcu. Je to taky univerzal, podla mna. Na take to najbeznejsie fotenie . Fotacik som mal kratko v rukach (T)a zaposobil. Na video to ale extra asi nebude. Skokova zmena expozicie a problemy s ostrenim , aspon u prveho modelu X100.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

T už má manuální kontrolu videa, účinnější ostření a o něco lepší kvalitu, ale samozřejmě ovládání nebylo pro video zohledněné - třeba clonový kroužek má kroky a plynule s ním při natáčení přecloňovat prostě nepůjde, i když foťák to umožňuje. Ale tohle prostě nemá být kamera :-)

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Tou plynulostou som nemyslel manualne preclonovanie, ale skokovu zmenu pri auto, poloautomatike. Ale ziadna tragedia to nie je a clovek mu to asi rad odpusti. Ked milujes.......

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Takže myslíte, že u tohoto kompaktu do 2-3 měsíců nepůjde cena pod 20 000 třeba, u toho Ska? :-/ Jinak když stojí 29 000 Sko, tak snad dává i větší smysl Tčko za 31 000. Chtělo by to zkusit si ho na prodejně, jak se to pohotově ovládá a tak

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Citace Původně odesláno od Komo Zobrazit příspěvek
    Tou plynulostou som nemyslel manualne preclonovanie, ale skokovu zmenu pri auto, poloautomatike.
    Tak to už nedělá ani esko, to byly prostě nemoci začátků, a u X100 to zrovna byl jeden z nejmenších problémů ;-)

Esko určitě nepůjde pod dvacet tisíc ani za rok, prostě k tomu není důvod, protože zájem trvá. Téčko dává určitě větší smysl, a to zlepšení má větší hodnotu než dva tři tisíce.

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

Tiez by som radsej isiel do Tecka. Ked som ho kratko skusal, zdalo sa mi , ze ta skokova zmena tam stale je,aj ked mensia ako u prvej verzie. Video z X100 prezentoval jeden pan na platne a bolo to dost nepekne(ta skokova zmena), podla mna. Aj tu u Eska je to trocha vidiet, ale zalezi samozrejme aj na scene. Porovnavam s Nexom, ten ma prechod pekne plynuly.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Tak špatné video mě netrápí, chtěl bych foťák, ne kameru, nemám to na video. Kdybych chtěl video, uvažoval bych nad kamerou. Líbí se mi moc ten výstup (hlavně barvy) z toho CMOS x-trans II čipu ...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Nebo ještě k těm ohniskům, je možnost díky conversion lenses si rozšířit ohnisko na 28mm nebo 50mm jako tele. Jen ta cena těchto doplňků ... :-/

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    1

28 by som ja ozelel. Skor by som ,ked tak, neskor dokupil tu tele, aby sa dalo viac pracovat s HO. Ved si vyskusaj na nejakom zoome, ci by si dokazal s ohniskom 35Eq zit.
    A velmi ma nedrazdi, lebo vsetko predam a kupim si ho aj ja.

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

No co, tak by ses přidal do klubu ;-) já jako zažitý padesátkář bych taky spíš koupil telekonvertní čočku, pro určité situace, přece jen portréty na 35 jsou takové trochu "umělecké" (protáhlé), osmadvacítka mi nikdy nepřirostla k srdci (to bych radši viděl 24).

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2014

Já jsem zase dlouho fotografoval kompaktem, co začínal na 28mm na přepočet. Ale ta 28mm stojí asi o 2500 víc než ta 50mm, takže pokud bych rozšiřoval, tak sáhnu na tu tele redukci. Jinak portrétky by mohly s ní jít vcelku dobře, F2,0 je slušná na aps-c

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

A nebo je možnost využít tuhle akci u Škody a později koupit i tu širokou...
    http://www.fotoskoda.cz/fujifilm-x100s/

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 18-08-2013, 19:44
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-06-2010, 22:50
  3. Panasonic ZX1 vs Fujifilm F70
    Od CARREAUM v sekci Kompakty
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-04-2010, 09:51