Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Křivá rovina ostření?

jmartis (23)|6.6.2009 19:25
Je normální že je vždycky pravá strana fotek trochu víc rozmazaná než levá, i když střed je zaostřen?
Karlos5573 (269)|6.6.2009 19:38
To není křivá rovina ale chyba objektivu. Prostě za ty prachy není dokonalý.
jmartis (23)|7.6.2009 10:28
Asi jo, já mám vždycky smůlu na takovýhle "neduhy" který se ani nedaj moc reklamovat...
FotoZemek (77)|7.6.2009 15:40
A nemáš nastavené ostření na levou stranu????
jmartis (23)|7.6.2009 15:56
ne to opravdu nemám, nevím ani kde bych to na kompaktu nastavil :) ono to ostří uprostřed a vlevo je trochu rozmazaný jen úplný kraj ale vpravo je víc rozmazaná třetina fotky
jmartis (23)|8.6.2009 11:33
V příloze je fotka s problémem (viz pravou část fotky), myslíte že je to normální?
dkas (154)|8.6.2009 12:51
[QUOTE=jmartis;2563]V příloze je fotka s problémem (viz pravou část fotky), myslíte že je to normální?[/QUOTE]

No, myslím, že to normální není :( Zkus nějak dosáhnout toho, aby ti to zaostřilo na pravou stranu (třeba dát něco výraznýho na světlej podklad) a uvidíš. Pokud to bude takovýhle hnus, zkusil bych to reklamovat...
Karlos5573 (269)|8.6.2009 13:49
Prdel je, že já na notebooku nic nevidím :-D
Filcka (300)|8.6.2009 20:32
[QUOTE=jmartis;2563]V příloze je fotka s problémem (viz pravou část fotky), myslíte že je to normální?[/QUOTE]

Bblěji to vyfotit nešlo??? Měl si centrovat na ten obrazec vlevo, aby byl uprostřed snímku a daly se líp porovnat symetricky uložené vzorky na koberci, ale toto není nejvhodnější vzorek. Je to málo kontrastní k zhodnocení neostrosti (hnědá vs hnědší) Kromě opravdu prasácké vinětace vidím jen lehkou neostrost "kytičky" ve středu na okraji zcela vpravo, nicméně mázlý je i okraj vlevo i když o něco méně, ovšem zcela typicky je viditelná i mizerná kresba v rozích fotografie. Podle mně to je vinětace nekvalitního objektivu.... Jestli to je nebo není normální zjistíš srovnáním se stejným přístrojem, ale když vidím info v exifu - je to prostě kompakt od Canonu...a moc bych se nedivil, kdyby takle nefotily všechny... :D :D :D Jediné co ti můžu poradit, prolézt česká/slovenská a popř. zahraniční fóra a získat od někoho, kdo má stejný foťák, fotku udělanou na srovnatelné ohniskové vzdálenosti, pak budeš vědět, jestli to je (podle mně ne) na reklamaci nebo je to "charakteristická vlastnost" objektivu (holt canon... ;) ) Prostě jsi koupil blbě, to se občas stává...
Milan Šurkala (3381)|8.6.2009 21:15
No chtělo by to ještě další fotky (třeba sídliště, na oknech a panelech to jde dobře vidět :-)) To, že rohy jsou více rozmazané, je naprosto běžné, nicméně tady jde vidět, jak není nejostřejší prostředek, ale oblast nalevo, kdežto pravá část je na tom hůře. Jinak fotky z Canonu A1000IS najdeš v této recenzi https://www.digimanie.cz/recenze-canon-powershot-a1000-is-ve-stinu-predchudce/2526-6. Testovaný kus, který jsem měl já, toto nedělal. Nicméně teď mám na test jeden kompakt, který má podobný problém.
Filcka (300)|8.6.2009 22:00
[QUOTE=Milan Šurkala;2569] To, že rohy jsou více rozmazané, je naprosto běžné...[/QUOTE]

Běžné? Takhle rozpatlat rohy neumí ani foťak v mém PDA...:p
Milan Šurkala (3381)|8.6.2009 22:47
[QUOTE=Filcka;2570]Běžné? Takhle rozpatlat rohy neumí ani foťak v mém PDA...:p[/QUOTE]

Neříkám takhle :-) Konstatuji, že patlání rohu (více či méně) je u fotoaparátů běžné. Ne že je běžný tento výsledek, který vytváří výše zmiňovaný Canon A1000 IS.
Lobobery (8)|13.6.2009 01:56
Já to na tý fotce vidim dost a ta pravá strana je mázlá fakt o dost výraznějš. Ale bejt to symetricky, tak to stejně reklamuju, protože ty okraje jsou otřesný jak jsou zpatlaný!