Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Kompakt do 10tis

Neregistrovaný (0)|11.1.2015 19:48
Tazatel: Vasek

Znění dotazu: Dobrý den,
rád bych vyměnil již stavající historický cca 10let starý kompakt Canon Ixus 30 za něco nového. Požaduji kompakt a to z důvodů že 80% fotí žena a zbytek já. Bohužel se nemůžu rozhodnout a potřebuji poradit od někoho kdo má zkušenosti. Fotak bude používán na rodinné foto a video. Preferuji co nejlepší obraz v plně automatickém režimu (žena žádné nastavování nezvládne takže potřebuji opravdu foták blbuvzdorny). Rozhoduji se asi mezi těmito, ale rád si nechám doporučit i něco jiného.
Vyplatí se připlatit si za kompakt v té vyšší cenové relaci( 10tis) nebo je rozdíl minimální?

Olympus XZ-10 (zde se obávám právě plné autoamtiky a kvality v tomto modu)

SONY WX-220 (kvalita?)

SONY DSC-RX100 I (kvalita?)

Nikon P340 (kvalita ? design mě moc nesedí)

Zrcadovku nechci pouze z duvodu váhy (žena se s tím nechce tahat). Předpokládám že foťák budu mít zas na cca 5-10let a proto pokud se kvalita opravdu lišší dost si radši připlatím.

Děkuji za názory.
Komo (840)|11.1.2015 20:20
Riesi sa to tu stale, staci si trocha prelistovat forum. Ale v pohode. Vsetci ti asi budu doporucovat RX 100.
V2 (0)|11.1.2015 21:17
Pročetl jsem tady toho opravdu dost, ale nenašel jsem jasnou odpověď, že pro úplného amatéra (ženu) je ideální například ona RX 100. Proto jsem založil dotaz.
Je opravdu tak velký rozdíl pro běžné domácí focení např. mezi SONY WX-220 a DSC-RX100 vs. XZ-10
Komo (840)|11.1.2015 23:20
https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/3577-Kompakt-do-11000-Kc-mozno-viac?p=36069#post36069 Ja prakticku skusenost s RX 100 nemam, ale vraj foti dobre aj na plnu automatiku. Zjednodusene povedane, cim vacsi snimac a mensie clonove cislo, tym lepsie fotky. Je to prelomovy model v kategorii kompaktov vdaka velkemu jednopalcovemu cipu, a jeho kvalitu ocenuju aj profesionali( v ramci kategorie kompaktov). Aj ked je to uz starsi model, stale ma co ponuknut a nepatri do stareho zeleza. Prebalo sa to naposledy tu: