Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 36

Téma: Tamron 17-50/2,8

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Begy_cz
    Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

taknějak se dopracovávám k rozhodnutí nahradit 18-105 něčím jiným.
    Z finančních důvodů asi vyhraje právě Tamron 17-50/2,8 ale mám malý dotaz. Je nějaký větší rozdíl v kresbě a rychlosti ostření u verze s vlastním ostřícím motorkem a bez?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

A to myslíš ten s vlastním motorem stabilizovaný nebo bez VC? Verze bez vlastního motoru opticky není nějak extra odlišná, ostření je průměrně rychlé (díky dost krátkému chodu v rozsahu nezdržuje), ale čeho bych se bál je mechanický stav vzhledem k stáří toho nejstaršího modelu. Přece jen ty Tamrony jsou "proslulé" nižší kvalitou materiálů, a ta nejstarší verze už každopádně bude mít dost za sebou. Když už, rozhodoval bych se mezi verzemi s vlastním pohonem - nestabilizovaná je trochu ostřejší, VC má zase novější a tišší motor, a stabilizace se hodí (i když ta Tamroňácká docela kope).
    Zajímavá otázka je jaké máš finanční možnosti, jestli by to nebylo spíš na rozhodování Tamron 17-50 vs Sigma 17-50/2.8, ta je výrazně schopnější.

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

stabilizaci asi vypouštím, u těhle ohnisek není nijak zvlášť důležitá.
    Rychlost bych porovnával oproti tomu 18-105 což není zrovna žádný rychlík.
    a finanční strop... koukal jsem po bazarovkách do cca 6500Kč (takže kvalitnější Sigma je mimo můj limit)

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Tak je to jasné, Tamron 17-50 bez stabilizace s vlastním motorem, ten se bazarově pohybuje okolo šesti, ostří hlučně ale rychle (rychleji než 18-105) - "bezmotorák" nebude ani rychlejší ani opticky lepší (měl by být dokonce stejný), a velmi pravděpodobně bude v horším technickém stavu, přitom bazarová cena se moc neliší.

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

mnom takhle, já si s tím Tamronem bez stabilizace skusil pár cvaků v Megapixelu. Rychlejší určitě je a že by byl hlučnej mě nijak nepřišlo (tedy nevšiml jsem - takže to asi nebude nic hroznýho)
    Nikdy jsem v ruce neměl ten starší plně mechanický, takže se v podstatě pídím po informacích. Ale jestli říkáš že byly chabrus, tak je asi vypustím z hledáčku. Mám nabídku na jeden bazarový za 4000Kč (ale byl by to "zajíc v pytli" páč si ho nejdřív nemůžu prohlídnout a skusit)

Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Pokud sis toho zvuku nevšiml, tím líp pro tebe ;-)

To by byla jediná varianta, narazit na kus vzácně zachovalý, v dobré kondici, a moct si ho vyzkoušet - to se ale sejde opravdu vzácně. Rychlost ostření je hodně podobná, on ten náhon z těla není špatná věc, a konstrukčně je to jednodušší, ale prostě to není prémiový objektiv který by držel a držel. Takže pokud si ho nemůžeš proklepnout a být si 110% jistý že ještě vydrží, tak ty dva tisíce rozdílu za riziko nestojí, aby se ti za chvilku rozsypal.

Občasný diskutér Avatar uživatele Antivir123
    Registrace
    Jan 2014
    Fotografií
    117

Za mě se v cca75% "obrazového pole" vyrovná pevným sklům. Mezi zoomy má dobrou odolnost proti odleskům a zatím nikomu nevadilo bzucení, i když je pravda že po nasazení samoostriciho objektivu zavladne hrobove ticho (pokud se vám podaří spojku AF odpojit napul tak si fotak pekne protočí )

AD: Odolnost...Igelit...a bez problému. Ani clona nezamrzla

Uvidím jak bude držet.

Ja problémy s FF/BF nemám, ale je to prý problémový objektiv.

Můj na 17/2.8 .. není to dokonalé ale řekl bych že to jde

Na širším konci jde zoomovat lehce ale od 35 drží jak čert.

https://flic.kr/p/pzYNo2

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Sigma 17-50 F2,8 - https://www.flickr.com/photos/116371...7645645620004/ Asi bych pár výplat ještě pošetřil a šel do té sigmy Taky jsem původně zvažoval něco staršího, ale po dlouhé době přemýšlění jsem šel do jistoty... A to nejeden starší objekiv používám. Nicméně po zhodnocení, že tohle bude nejvíce využívaný objektiv zvolil jsem nový kus... Je krásně ostrý po celém rosahu ohniska už na cloně 2,8.
    17mm/F2,8 - https://www.flickr.com/photos/116371...57640526183594 ... No záleží na tobě jak se nakonec rozhodneš...

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

hmmm....
    Tamron bez stabilizace - +-10000Kč
    Sigma se stabilizací +-11400Kč

mám tušení že pokud nový - tak je volba asi jasná.

Teď jen podumám jestli skousnu splátky - nebo za hotový nějaký bazarový.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Pokud máš nějakého dobrého prodejce, tak ti dá slevu pokud si o ni řekneš... Já tak minulý měsíc koupil Tamrona 70-300 a jako slevu jsem k němu dostal za 1kč UV filtr B+W v hodnotě 1250,-
    Pokud budeš brát splátky tak velmi výhodné je zaplatit maximum co máš (6000,-) a zbytek doplatit na 3x - nezaplatíš tak nic navíc... Kupoval jsem tak tělo D7100 Musíš ale pohledat, která společnost to nabízí. Myslím, že to byl "domácí kredit"...

EDIT: http://eshop.fotolab.cz/objektivy/si...SM+%28Nikon%29

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

zkouknul jsem nějaký video na youtube a teď mě zarazila jedna nectnost u tý sigmy kterou dost nenávidim. Při ostření se fyzicky otáčí ostřící prstenec a v AF režimu jím nejde ručně otáčet.
    Tohle jsem strašně nenáviděl na předchozích zoomech který mě prošly rukama.

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od Begy_cz Zobrazit příspěvek
    zkouknul jsem nějaký video na youtube a teď mě zarazila jedna nectnost u tý sigmy kterou dost nenávidim. Při ostření se fyzicky otáčí ostřící prstenec a v AF režimu jím nejde ručně otáčet.
    Tohle jsem strašně nenáviděl na předchozích zoomech který mě prošly rukama.
    Tak jsem to teď právě zkusil a máš recht. Při ostření se ostřící kroužek opravdu otáčí... Kdybys to nenapsal, tak bych si toho ani nevšiml, jelikož spíš koukám do hledáčku než na objektiv Nicméně je taky fakt, že při automatickém zaostření není možné ruční doostření... Nicméně mi to osobně nevadí, jelikož jsem to stejně nikdy nepoužil na žádném objektivu, který to umožňuje... No nicméně každý máme jinou chuť...

A myslíš, že ten tamron je na tom jinak? - od 3:20

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

mnom tak Sigma je doma, ale mám takovou prekérku.
    Pořád se mě nezdálo jak to ostří, tak jsem si začal hrát s jemným doladěním focusu a ejhle...
    Foťák mám položený na baru a ostřím na knížku přes celý pokoj (cca 5m). Pokud je nasatvení na 0 je fotka rozmazaná jako prase, čím víc ubírám do mínusu - tím se fotka plynule zlepšuje. Jenže teď jsem už na -20 a to je strop. V podstatě nevím jestli jsem na požadované hodnotě nebo by to chtělo ještě víc...
    Co teď? - reklamovat?

Registrace
    Sep 2013
    Fotografií
    48

tady náhled
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ostreni_.jpg 
Zobrazení: 173 
Velikost: 2.54 MB 
ID: 1501  

Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Jaké máš zapnuto ostření? S, C nebo A? Co stabilizace? U statického snímku doporučuju nastavit režim ostření na S a vypnout stabilizaci (zejména pak pokud je foťák položen napevno)... Pokud i tak budou výsledky špatné, tak bych asi řešil reklamaci Případně seřízení objektivu s fotoaparátem... Nicméně ty fotky vypadají teda celkem drsně. To by mě asi naštvalo...

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Objektiv Tamron
    Od Monina v sekci Objektivy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-10-2014, 04:57
  2. 24-70 Tamron vs. Nikkor
    Od Evok v sekci Objektivy
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-09-2014, 15:22
  3. TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR VC Di II LD