Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výměnné objektivy: Levný kratší objektiv na EOS 400D

Neregistrovaný (0)|11.2.2015 22:54
Tazatel: Zakk

Znění dotazu: Zdravím.
Mám tělo Canon eos 400d a objektiv canon lens EF 38-76mm. Potřeboval bych nějaký širší objektiv , protože s tímhle se mi např. větší budovy nevejdou do záběru.
Chtěl bych nějaký bazarový kvalitativně srovnatelný s tím co mám, nejlépe za pár šupů :D.
Zaujal mě třeba tento http://aukro.cz/canon-ef-s-18-55-mm-f-3-5-5-6-ii-i5069852050.html, ale nevím jestli je dobrý.

Mohl by mi někdo objasnit, jaký je rozdíl mezi tímto EF-S 18-55 DC III nebo třeba tímhle http://foto.bazos.cz/inzerat/42424012/Canon-EFS-18-55mm-original-cenareal-stav-viz-foto.php. Vím, že řada IS má stabilizátor a co jsem se dočetl, tak jsou i trochu povedenější, ale mezi těmi bez stabilizátoru se nějak neorijetuju, jaké jsou mezi nimi rozdíli a který je lepší ?

Fotovýbava, které se dotaz týká: Canon EOS 400D
Rellik (1136)|12.2.2015 14:51
U těchto krátkých ohnisek je stabilizace v drtivé většině případnů k ničemu. Jinak kdysi dávno když jsem měl ještě Canon, tak jsem měl taky tento objektiv (18-55 DC II). Nefotilo to špatně. Na fotky, které jsem tehdy dělal to bylo bych řekl, že dobré. :)
Pak jsem ještě měl starý kinofilmový kousek 28-80mm a ten šlapal parádně http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-28-80mm-f-3.5-5.6-II-Lens-Review.aspx
Na té 400D budou dobré oba dva ;)
Zakk1 (0)|12.2.2015 15:09
Takže myslíš, že to vyjde skoro nastejno, jaká generace (toho bez stabilizace) to je ?
Rellik (1136)|12.2.2015 18:44
Nevím co teď konkrétně myslíš. Ale jestli ten 28-80, tak to už opravdu nevím který jsem to měl... Jinak ještě můžeš pohledat sigmu 28-80 Případně nějakou podobnou "stařešinu" http://dv-foto.cz/page/default/Test%20objektiv%C5%AF%20SIGMA konkrétně ta 28-80 fotí velmi, velmi slušně a celekm dost ji využívám. Za těch pár stovek je fakt dost dobrá... (Musíš si ale najít verzi pro canon). Ta sigma 18-125 z odkazu taky není špatná, jen trochu trpí na odlesky. Ale kdo neustále fotí v protisvětle žejo... :)
zakk1 (0)|12.2.2015 18:56
Myslel jsem rozdíl mezi těmi EFS 18-55. Mezi EFS 18-55 II a EFS 18-55 DC III ... případně IS II
S 28-80 bych si oproti mému 38-76 moc nepomohl.
Rellik (1136)|12.2.2015 19:13
[QUOTE=;36678]S 28-80 bych si oproti mému 38-76 moc nepomohl[/QUOTE]
DOvolím si říct, že 28 a 38mm je rozdíla jako srovnávat Prahu Brno...
28mm přidá oproti 38mm cca 4x více obrazu...

Když zprůměruju své fotky podle ohniska objektivu, tak jsem na cca 25mm Takže těch 28mm je už úplně v pohodě jak exteriér, tak na interiér...

Ono je rozdíl třeba i 16 a 17mm ohnisko... Myslím, že těch 28mm je takový slušný průměr pro většinu fotografií.

Co se týká generací objektivů, tak by měl být vždy lepší ten s vyšším číslem. Nicméně toto číslo může značit jen o něco rychlejší ostření. V lepším případě lepší obrazovou kvalitu. Což u 400D stejně nepůjde poznat (myslím tu kvalitu)... ;)
Neregistrovaný (0)|12.2.2015 19:46
To je opravdu větší rozdíl než jsem předpokládal. Myslel jsem, že když je 18mm přibližně polovina, tak se toho do obrazu vejde 2x tolik... :D
Přesto si myslím, že by pro mě byl výhodnější ten 18mm. Když už chci kupovat druhý objektiv, tak chci, aby tam byl větší rozdíl.. (ten objektiv, který mám bych mohl pořád využít). Navíc 18mm je spodní hranice a přiblížit můžu vždycky (v nejhorším případně oříznout) , ale víc odstoupit vždycky nejde. Na focení lidí mi přijde ideální ten objektiv co mám, širší chci hlavně kvůli tomu, když fotím budovy na dovolené atd.. ( tam se bojím, že by těch 28mm nestačilo). A taky těch 18mm vidím daleko víc použitých za malou cenu.

Myslíš, že když vezmu kteroukoliv generaci, tak neudělám chybu ?
A ještě bych se chtěl ujistit.. bude lepší i na pořizování makro snímků ? ( než ten 38mm ,co mám), u mého píšou minimální vzdálenost makra 0,58m a u toho 18mm objektivu píšou 0,28m, takže to předpokládám.

Díky za rady :)
Rellik (1136)|12.2.2015 20:22
Tady je ještě rozdíl oproti těm 18mm
Makro u těchto objektivů moc nepředpokládej. To co je psáno je spíš minimální zaostřovací vzdálenost. Což se sice dá pokládat za nějaké makro, ale není to makro... Na makro jsou speciální objektivy, případně objektivy co mají podporu makro snímků - viz můj odkaz na test objektivů...
Na makro je možná už lepší nějaký mobil s lepším fotoaparátem - (Samsung Xcover 2)
Neregistrovaný (0)|12.2.2015 20:36
Dobře, makro řešit nebudu. Nicméně menší zaostřovací vzdálenost se stejně může hodit.
S makrem u telefonů mám docela dobrou zkušenost ( teď mám Sony Z3c ).

Asi do toho 18mm půjdu.
Je tedy prakticky jedno, kterou generaci vezmu ?
:)
Rellik (1136)|12.2.2015 20:41
[QUOTE=;36683]Je tedy prakticky jedno, kterou generaci vezmu ? [/QUOTE] U současného aprátu je to nejspíš jedno. Pokud ovšem počítáš v budoucnu s přechodem na nějaký novější model, tak bych vybíral z těch novějších generací...;)
Neregistrovaný (0)|14.2.2015 00:29
Kdybych přece jen chtěl to makro, poslouží mi tohle dobře xxx ?
Rellik (1136)|14.2.2015 08:08
Dá se říct, že jo.. Ono to vlastně oddaluje objektiv od čipu, čímž musíš jít blíže k focenému objektu, takže jo makro to bude umět. Jen myslím, že výsledku jaký je presentován na té včele s tím nedosáhneš. Taky tam není napsané zda to umí přenést elektronické informace z objektivu do těla. Za tuto cenu bych řekl, že ani ne. Takže to bude omezené pouze na manuální režim + manuální ostření...
Neregistrovaný (0)|14.2.2015 19:16
Pokud by to nemělo ty kontakty na převedení el. informací, mohl bych potom vůbec hýbat s clonou ?
Rellik (1136)|14.2.2015 19:40
No právě že ne... Pokud tedy ten objektiv nemá vlastní clonový kroužek, což pochybuju, že má...

EDIT: tak jsem znovu přečetl info o té redukci na aukru. Cituji: "redukci našroubujete na filtrový závit objektivu" - tzn. že se jedná vlastně o reverzní kroužek, kdy je objektiv obráceně k tělu... http://www.photomacrography.net/forum/userpix/1405_EFS1855_1.jpg Což 100% nepřenáší žádné elektronické informace...

To bych raději doporučil mezikroužkyco jsem o nich psal a ododalují objektiv od těla - http://www.ebay.co.uk/itm/TTL-Auto-Focus-AF-Macro-Extension-Tube-Ring-for-EF-EF-S-Canon-lenses-Red-UK-BL-/291267543540?pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item43d0e601f4 - tyto mají i přenosové kontakty, takže jejich použití by bylo jako s klasicky nasazeným objektivem...
Neregistrovaný (0)|14.2.2015 19:57
Mě to právě nedávalo smysl, proč tam píšou, že se to má namontovat na filtrový závit..

Taky si myslím, že ty oddalující by byly lepší, nevíš o nějakých, co prodávají v ČR ?
Rellik (1136)|14.2.2015 20:17
No tak pokud je chceš 3x dražší, tak se prodávají i u našich obchodníků - http://moros.cz/krytky/923-automaticke-makro-mezikrouzky-pro-canon.html
Pak se dají sehnat i levné mezikroužky http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop-cz/eshop/23-1-MAKRO-objektivy/0/5/22-Canon-EOS-Makro-Mezikrouzky-ELEMENTRIX které ovšem nepřenáší elektrické signály mezi tělem a objektivem - dobré pro staré plně manuální objektivy s clonovým kroužkem, jinak v podstatě k ničemu...

Jestli máš problém kupovat přes EBAY můžu ti to zprostředkovat (za cenu balíčku co přepošlu já + tu cenu co je na ebay). ;)
Neregistrovaný (0)|14.2.2015 21:54
Díky moc za ochotu... nejdřív bych se zkusil optat známých, co nakupují na ebay a kdyby to nevyšlo, tak bych se obrátil na tebe :)

... ještě mě napadlo.. máme doma plně manuální objektiv a teleobjektiv pro nikon ( nikon nikkor 35-70mm, sigma 70-210mm UC II) existuje nějaká redukce, jak bych je mohl nasadit na můj Canon ?
Mohl bych si pak k ním přikoupit obyčejný mezikroužek, protože mají manuální ostření i clonu a i normálně bych chtěl ten teleobjektiv moct používat.
Rellik (1136)|15.2.2015 08:08
Ano touto redukcí by měly ty nikon objektivy jít nasadit na canon. Navím má tato redukce čip s fiktivními údaji o objektivu (50mm, F1,8), což pak umožňuje používat téměř všechny režimy fotoaparátu...
Neregistrovaný (0)|16.2.2015 22:47
Na aukru teď taky prodávají Canon EFS 17-85 USM IS, je lepší než EFS 18-55 IS(II, STM) ? ?

Nelíbí se mi, že má o 10cm delší min. zaostřovací vzdálenost a taky si říkám jestli nebude horší, kvůli tomu že má větší rozsah ohnisek..
Ale zase se ten větší zoom může dost hodit. A taky je to asi už trochu dražší model..