Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakt do přírody i do města pro začátečníka do 6000,-

papaya17 (1)|28.2.2015 12:55
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ve výběru kompaktu. Jsem fotograf amatér - momentálně mám fotoaparát Samsung WB150f, ale s kvalitou fotek nejsem moc spokojený, neboť zejména barvy na fotce jsou docela dost odlišné od reality. Navíc v létě jedeme do Norska, tak bych si rád přivezl krásné a věrně zachycené záběry. Zkrátka rád bych něco lepšího. Takže nějaké info:

KDE a CO budu fotit: V 95% případů budu fotit výhradně v exteriéru, nejčastěji v přírodě - národní parky, zvířata, hory. Rád také fotím letadla na obloze, z toho důvodu bych upřednostnil fotoaparát s větším zoomem, ale i na tu vzdálenost by fotka neměla být roztřepaná. Jelikož hodně cestuji, často budu fotit i města, nejen přírodu.

KDY budu fotit: Převážně přes den, foťák by ovšem měl zvládnout odpovídající fotku i večer za horších světelných podmínek.

CENA: Rád bych se vlezl do 6000, mám však pocit, že po Vás chci hodně muziky za málo peněz.

CO SE MI LÍBÍ: Líbí se mi fotoaparáty s větším tělem, aby se lépe držely. Zatím mezi mé favority patří Nikon Coolpix 830.

Děkuji všem, kteří ztratí minutu času a zkusí poradit. Hezký den přeje Pavel.
kultus (1295)|28.2.2015 13:17
Tak tak, hodne muziky za malo penez hlavne na ten vecer a do sera. Do spatnych svet.podminek potrebujes jednoznacne lepsi snimac a svetelny objektiv, prip. to poresit stativem. Ale ten asi nebudes do norska tahat...L820 nebyl az tak spatny jak by se na prvni pohled zdalo, nevim jestli na tom bude L830 stejne, ma novy objektiv s vetsim rozsahem. Podival bych se jeste na canon SX50, z toho lezli taky slusne vysledky i navzdory papirovym parametrum. Navic ma o chlup lepsi snimac, RAW, hledacek a delsi zoom (podivej se na netu po fotkach mesice nebo letadel z SX50). A je drazsi teda. Co se trochu pohrat jeste s tim samsungem a nejak ho doladit jestli to jde, nebude problem jen s vyvazenim bile? Nejsem si jist jestli si o tech 6000,- polepsis v tech.kvalite fotek. Podle fotek na http://digineff.cz/art/recenze/samsung-wb150f-recenze.html mi kvalita prijde uchazejici (az na ten sum v obloze). Klidne nahod par ukazek tech spatnych barev v plnem rozliseni mozna se s tim bude dat neco jednoduse udelat v PP.