Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: Canon 750D/760D, 70D alebo 7D cena 33000 - 51000kc

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Citace Původně odesláno od bystřické Zobrazit příspěvek
    Používám FF.sigmu 35/1,4 ART,C 24-70/2,8 II ,C600 RT,dvě baterky do těla,většinou mi stačí jedna,12 baterek do blesku co kdyby,rezervní kartu,kapesník na mnohdy orosené čelo,stím si plně vystačím,veškerá ostatní výbava je jen na oslňování mladých holek,jakej jsem king a zbytečná zátěž.
    Tak to jo Ideální kombinace. S tím už by to šlo. Možná bych si vzal ještě rezervní foťák s nějakým delším ohniskem (např. APS-C + 85mm apod.), kdybych se nechtěl tahat se 70-200mm f/2.8, Ale mně se právě líbí víc portréty focené na delší ohnisko.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

70-200/2,8 tahám jen na fesťáky,kdy je před pódiem narváno,na svadby ne,to radši udělám pár kroků blíž

Nováček
    Registrace
    Dec 2014
    Fotografií
    3

Mám to také tak.70-200/2,8 jen na koncerty a podobné akce a jinak CZ 35/2,8 a CZ 55/1,8.S A7R suprové kombinace...

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Profíkovi bych entry-level APS-C DSLR nedoporučil. Má to plno problémů. Největší je asi mizerně malý hledáček, u nových modelů 750D a 760D ještě menší než u modelů starších, a už to byla bída, pokračujem pouze jedním slotem pro paměťovou kartou, horší AF systém, V případě Canonu chybějící DualPixel technologie, která se na video hodí dost, Na akci málo FPS při focení, a 30FPS pro video je chvílema také s odřenýma ušima (podle scény), zkrátka tudy cesta pro profíka prostě nevede. Nejde to! Nikdo Ti to tu nemůže odkývat, a pokud máš aspoň půl mozku, tak si takovou šlamastiku nemůžeš na sebe připravit.

Začni u EOS 7D II, jinak jsi oběma nohama v děsnym průšvihu! Z toho hledáčku levného stroje na oko pořádně nezaostříš, Ostřící systém Ti moc nepomůže, Jedna vadná paměťová karta a máš po srandě, no zkrátka na profi práci všecko špatně. Blesk také doporučím originál, když je to na práci, a naopak na video sklo stačí o kousek horší, klidně STM seťák. Je to dobrý objektiv, to rozlišení tam je, a při natáčení má téměř absolutně tiché ostření.

Jinak obecně 760D je jistě skvělý stroj. Snímač je už teď ve vyšších citlivostech docela prokazatelně lepší, na těch nižších se neví. Na nic bych nečekal, tohle není tělo, na které bys měl čekat.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

To Crashpc
    Muzu se zeptat kolik svateb si odfotil a s cim ?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Svatbu žádnou. Kšefty jsem zkoušel, a nemyslím, že by v tom byl velký rozdíl. Když to pokakáš, není problém pro prosperující firmičku se i soudit o škody. Byly jiný obory, kde jsem zařval asi tak za 100+K abych zjistil, o čem je kšeft obecně. Před tím neutečeš tak jak před rozzuřeným manželským párem, pokud Tě neumlátěj namístě :-)
    Máš něco konkrétního technického namysli, nebo si myslíš, že nemůžu napsat nic o foťáku, protože jsem nefotil svatby? Souvislost mi uniká.
    Jestli ses chytil nedoporučení APS-C DSRL, tak to byla špatná formulace. Myslel jsem entry level. Tvoje 70D se tam nepočítá, 7DII taky ne, a pokud jde o práci, milionkrát radši bych doporučil i starou 7D proti 760D.
    760D jsem v ruce neměl, ale všechny starší modely Canonu v Entry level ano - 350D,400D(měl jsem),1000D,1100D,1200D,600D(půjčeno),700D,100D( vlastněno ) - a už bych to nechtěl ani za nic. Nedá se s tím seriózně dělat.

Nováček
    Registrace
    Mar 2015

Dakujem za rady,
    pozriem nejake tutoriali na Lightroom 5 a Zoner a nejaky si vyberiem a kupim , urcite fotit do RAWu

Vie niekto este poradit?
    ** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
    ** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co mi pomoze pri uceni.
    ** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

Zoner se dá legálně občas sehnat zadarmo. Je velmi dostatečný, a jde s ním udělat veškerou základní retuš. Lightroom mi přijde o kousek lepší s alogaritmy odšumu a doostřování, ale jinak je to prašť jako uhoď. Lightroom jsem zadarmo ještě nikde neviděl :-)

Co se rady týká - záleží, jak se pokazila. Vzít by to měli, a přinejhorším by měli nějak dokázat, že byla poškozená nepovolenou manipulací. To že tam je ML ještě nic neznamená.
    Literaturu doporučuji nějakého fotografa co fotí. Nabiflovat se můžeš po google kde co dobrého, ale absolutně to nestačí. A pokud chceš fotit profesionálně, uč se zároveň s tím i pravidla kšeftu. To je dnes bohužel skoro důležitější, než obor sám.
    Kvalita obrazu, ať už statického, nebo videa, má mnoho aspektů. 70D a 7DII mají mnohem lepší řešení AF, a proto bych je upřednostnil. Rozlišení snímače na kvalitu mít nebude pražádnou, pokud není velmi specifické, a fotoaparát nemá udělaný downsampling v přesném poměru, třeba 4:1. Bude záležet na konkrétním modelu stroje.

Nováček
    Registrace
    Mar 2015

750D a 760D ma ten isty autofocus ako 70D, a 7DII je podstatne dalej vo vlastnostiach tocenia videa vseliake dobre funkcie a vychytavky.
    Takze vsetko je to viac menej od objektiva co sa tyka kvality videa v takychto podmienkach.
    Radsej by som uvital knihu od niekoho kto to ju uz cital a vie ze je dobra ako nahodne vyberat.

Ak by este niekto vedel poradit v mojich otazkach alebo este niecom, dakujem za radu

Obyvatel Digimanie
    Registrace
    May 2006

750D a 760D rozhodně nemá plný DPAF jako 70D a 7D II.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2014

kvalita přichází s praxí,nikoliv s technikou,ikdyž ta má velký vliv na výsledku

Nováček
    Registrace
    Dec 2014
    Fotografií
    3

Mám nedobytný pocit,že tazatel má opravdu touhu zakončit svůj život tím,že ho někdo zavraždí😀.Dříve jsem svatby fotil.Nyní jen sledují z povzdálí a jsem rád,že jsem jen jako divák....Přítel mé dcery se zabývá videem a točením těch událostí,které máš chuť dělat i ty.Ten čas věnovaný přípravě,realizaci a nakonec zpracování je neskutečný.A pokud chceš uspět,být jiný než ostatní v tom dobrém smyslu slova tak ti teda držím palce.Bez urážky - myslím si,že jsi hooodně naivní a o focení víš jen to,kde se mačká na kompaktů spoušť a jak se stáhnou fotky do kompu.....A to fakt nestačí.Takto na mne působí tvé dotazy.
    Až se za pár roků trochu vypracuješ a získáš zkušenosti,jdi do toho.Nechci tě podceňovat,ale stůj nohama na zemi.Držím palce.
    PS: nestihneš fotit a zároveň natáčet video.Musíte být aspoň 2,lépe 3.Čímž se ti zmenšuje zisk.....Pokud nebudeš jen sám jako fotograf,nebo kameraman.... Koukni na forpix.cz

Nováček Avatar uživatele BJ SKID
    Registrace
    Jan 2013
    Fotografií
    520

Pokud hledáš i foták co neco vydrží, tak z mojí zkušenosti 7D je nesmrtelná

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Canon EOS 450D alebo Nikon D70 ??
    Od ChoráVrana v sekci Zrcadlovky