Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon 750D/760D, 70D alebo 7D cena 33000 - 51000kc

miloss5050 (7)|16.3.2015 21:38
Zdravim,

poprosil by som radu ohladom kupy zrkadlovky.

Co budem robit:
fotenie portretov, svadby, stuzkove a natacania videa - skor ako studio.

Mam vyhliadnutych 3 kandidatov (ceny rovnake):
Canon 750D / 760D, Canon 70D, Canon 7D

Najviac sa mi pozdava 750D / 760D najnovsi, najlepsi senzor, vo vela veciach ako 70D. Dost ma zaujimal zaznam LightWeight videa co ma o 2,5 nasobne mensiu velkost, len som nikde nevedel najst porovnanie tohto videa s Standard modom. Aky rozdiel je medzi 750D a 760D co sa tyka umiestnenia gombikov a vyuzitia toho displaya na 760D - nevidno to aj na tom velkom displayi? Ci sa mi oplati priplatit 50 euro do 760D miesto 750D.

Na video bude top asi 7Dcko RAW vie tocit v 70-80MB/s co 750D/70D dokaze maximalne 40MB/s. Uplne nadhera co dokaze RAW, tie detaily

Objektiv sa mi pozdava Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM , ci sa oplati ist do Sigma 50mm f/1.4? Rozdiel som moc nevidel a casom by som radsej nasetril na poriadny objektiv. Zaujima ma najme ostrost - detaily vo videu.

Aky zoom objektiv sa odporuca na fotenie svadby, stuzkovej ? Cena okolo 200-400 euro (dokupoval by som casom, priorita je s pevnym sklom a telo zrkadlovky)

Blesk:
http://www.aliexpress.com/item/Yongnuo-YN-560-II-Flash-Speedlite-for-Canon-Nikon-Pentax-Olympus-DSLR-Cameras-YN-560II-YN/671514687.html

Co by ste mi poradili v tomto strope?
Co bude najlepsie na fotenie?
Co bude najlepsie na video?

Ma niekto skusenosti s MagicLanternom? Znicilo to niekomu zrkadlovku, ak by sa mi pokazila preslo by mi to na zaruku? Urcite by som ho chcel dat do kamery, u nikonu som nenasiel moznost tocit video v RAW formate - preto nikon som ani nepozeral.
http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=6215.0

Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
pre porovnanie:
canon 5d mark II
canon 70D

Aku literaturu knihy by ste mi odporucili?

Strop by som vedel maximalne do 81000kc, ale nechcem otrieskat vsetko co mam nasporene na osobnom ucte, ideal by to bol okolo 33000-51000kc, a ked mi to pojde budem dokupovat lepsie objektivy atd, na firmu to vyjde potom lacnejsie ako ked by som to platil z osobneho.

Velmi pekne dakujem za kazdu radu :)
Dan7 (411)|17.3.2015 18:01
Možná na většinu z nás až příliš rozsáhlé téma. Ve videu se vůbec neorientuji. No kdybych měl fotit podobné věci profesionálně, tak bych rovnou šel do full-frame kamery. Zrovna u portrétů a svateb to bude lepší řešení. Ale o dost dražší. U svateb navíc by se určitě hodil i druhý záložní foťák. Momentálně vlastním zrovna Canon 6D a tak budu psát o Canonech, ale podobná by byla cesta u Nikonu a Sony. Určitě by základní zoom byl u full-frame v rozmezí 24-70mm f/2.8 (např. stabilizovaný Tamron nebo Canon 24-70mm). Tím by se dala nafotit velká část svatby. Jako druhý by to byl nějaký stabilizovaný telezoom 70-200mm f/2.8. Tyto dva by bylo nutné/vhodné doplnit o dobrá světelná portrétní skla např. Sigma 35mm f/1.4 ART nebo Sigma 50mm f/1.4 ART, Canon 50mm f/1.4, Canon 85mm f/1.8 (ideálně 1.2), Canon 135mm f/2 apod.
A to jsou jenom objektivy a foťáky. Pak jsou tu blesky ...
miloss5050 (7)|17.3.2015 19:43
Vsak toto :/ na niektore otazky sam dlho hladam odpovede a neviem najst

6Dcko je dobre na fotky to hej, ale na video ma taku uroven ako Canon 60D, 70D, 700D, 750D proste toci RAWko len v 40MB/S co mi poskytne to iste telo za polovicnu cenu, 7Dcko som uz vylucil zevraj ten sum na stuzkovych / svadbach v horsich svetelnych podmienkach by bol naprd.

dobru ponuku som nasiel na 750D + 18-55mm IS II (skoro cena 760d) + sigma 35MM f1.4, som zaciatocnik tak na tom sa da dobre naucit, ako prve potom predam 18-55 a kupim kvalitnejsi 24-70mm f/2.8 , s tym by sa dalo uz dobre pracovat a potom setrit na Canon 5D Mark IV a potom dokupit kvalitny 50mm na portrety a dalsie objektivy co mi budu vyhovovat na to co budem robit, asi kazdy sa naucil sam na svojej praci najlepsie co mu najviac vyhovuje. Mozno ten 70-200mm F2.8...
Moze byt? Alebo niekto by to inak poskladal pri tomto strope? Ako zaciatocnik a potom dokupovat na to vyuzitie.

Blesk zatial tento http://www.aliexpress.com/item/Yongnuo-YN-560-II-Flash-Speedlite-for-Canon-Nikon-Pentax-Olympus-DSLR-Cameras-YN-560II-YN/671514687.html a potom http://www.aliexpress.com/item/YONGNUO-TTL-Speedlite-YN-568EX-II-YN568EX-II-for-Canon-5D-5DII-7D-6D-70D-700D/1027141114.html (tento odporucalo dost profesionalov na youtube ze dobry blesk za lacny peniaz) by som dalsie chcel dokupit od tej firmy, stoja malo ale vedia vela muziky co som pozeral oproti 400-600 eurovym bleskom, co by som chcel viacej 2-3 blesky urcite do studia, videl som dobre videa ako si studio zariadit s viacerymi bleskami sa daju potom kreativne fotky robit :)

Ak by este niekto vedel poradit ohladom tychto otazok:
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co mi pomoze pri uceni.
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
Dan7 (411)|17.3.2015 20:10
A máš už nějaké zkušenosti s focením? Hlavně to chce hodně fotit a fotit. Ze začátku zase tolik na foťáku nezáleží, ale už to musí mít pokročilejší funkce - RAW atd. Tak jako Canon 750D+18-55mm IS+Sigma 30mm nebo 35mm f/1.4 už je pro učení dobrá kombinace. Pozor na to, že určité objektivy určené pro APS-C (to je právě i např. ta Sigma 30mm f/1.4 ART) nejdou použít na full-frame zrcadlovkách. Opačně to jde, ale 24-70mm f/2.8 na full-frame není to samé jako na APS-C.
Pokud to někdo myslí s focením vážně, tak je lepší rovnou skočit do vyšší třídy. Určitě je lepší to než nějaké začátečnické zrcadlovky kolem 10000-15000 Kč. Přinejhorším se to pak prodá. Co jsem pochopil, tak Canon 760D je s tím stavovým displayem. Ten by mně na zrcadlovce asi docela chyběl, protože zadní display skoro vůbec nepoužívám. Yongnuo dělá celkem schopné blesky. S tím problém nebude.
Literaturu moc neznám. Celkem si vystačím s internetem, kde se dá najít o focení všechno možné.
Neuge (12)|17.3.2015 20:17
Videa netočím, objektivy neznám. Chtěl bych jen podotknout, že dokud nebude nový snímač z Canon 750D/760D kýmkoliv podrobně otestovaný, určitě bych nepočítal s tím, že je automaticky lepší než třeba ten ze 70D.

EDIT:
Ohledně Magic Lantern - na 600D jej má několik let a úplně bez problému. Známý se 650D to stejné.
Měj jsem jej i na 5D. Když pak odešel, první otázka v servise byla, zdali tam nemám custom firmware. Nakonec byl problém někde jinde, evidentně s tím ale potíže být můžou. Na druhou stranu to u té 5D byl neoficiální release od fanoušků, protože aparát ještě neměl živý náhled a oficiálním vývojářům asi nestálo za to firmware na něj portovat. Tak třeba jsou problémové jen podobné neoficiální verze, těžko říct.
Dan7 (411)|17.3.2015 20:31
To máš pravdu. Určitě je lepší počkat jak budou vypadat 750D/760D v recenzích a jestli nebude stejně v globálu lepší 70D.
Canon 7D už překonal novější model Canon 7D Mark II. Je to výborný, ale dost specifický fotoaparát zaměřený na rychlost tj. zejména sportovní a wildlife fotografii.
miloss5050 (7)|17.3.2015 20:46
Par krat som fotil nie na svojom, ale to len na automate :D, bavilo ma to niektore foto vysli dost dobre, preto som si povedal ze to skusim, mam nasetrene tak uvidim, preto chcem nejaku literaturu, kupit nieco na zaciatok a potom dokupovat lepsie objektivy a setrit na 5D mark IV. Fotit budem vela :D fest sa na to tesim, mam vela starej dovolenky, tak zoberiem a budem citat knihy, fotit, spravim si atelier dokupim nejake dalsie blesky co som pozeral na youtube tak nadherne fotky sa daju spravit za pomoci 2-3 bleskov v ciernobielom prevedeni uplne ze WOW.

Tak s tou sigmou 30mm f1.4 si dobre poradil, to ma nikdo neupozornil, dakujem :), na fotenie by bol top ten 6D pripadne 7D mark II co v RAWku bude top ale ideal co chcem do buducna je 5D mark IV co mi spoji oba do jedneho, a teraz by som chcel nieco s vyklopnym displayom a dobre aj na video, nie len na fotky a vela zaberov vies spravit kvoli tomu vyklopnemu displayu zaujimavejsim napriklad fotenie z hora alebo z dola co inac by bolo dost zlozite to dobre odfotit, bud potom predam alebo necham ako druhe telo.

Canon 750D / 760D by mali prist 31.3.2015 (+-5 pracovnych dni) tak asi hned zoberiem, recenzie by zas boli o mesiac a dost sa na to tesim, myslim ze to nebude hroza, canon ich dost ospevoval ake nove veci to ma tak uvidime.

Ak by este niekto vedel poradit v tychto otazkach pripadne nejakou zmenou / radou dakujem :)
Ak by este niekto vedel poradit ohladom tychto otazok:
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co mi pomoze pri uceni.
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
pas!k (173)|18.3.2015 07:41
Sice vime proc to chcete poridit ale me z toho tematu neni uplne jasne zda s focenim mate nejake zkusenosti .. technika je jedna vec ..ale praxe druha .. nemene dulezita .. Skocit rovnyma nohama do foceni svateb je podle me profesni sebevrazda..

+ presne jak pise dan .. idealni bude ff telo ale svatbu odfotite i s 600d a na vysledku se daleko vice podepsie pouzita optika .. a jak bylo zmineno kdyz poridite kvalitni zakladak plus tele jste na 100 000,- (bez tela)

A posledni vec .. nejvic se naucite samotnym focenim .. pokud neznas zaklady bez na nejaky kurz to je asi nejrychlejsi cesta .. z clanku a knizek sice vyctes totez ale neni to stejny jak kdyz ti to nekdo ukaze na tvem pristroji kde si to sam v praxi odkzousis ... a pred tim nez nekomu slibis fotky ze svatby si to parkat nekde zkus jako vedlejsi fotograf .. spatnou reputaci si pak budes tezce napravovat .. osobne jsem toho nazoru ze se to ani nijak rychle naucit neda .. jen sviceni bleksem je kapitola sama o sobe ktera ti zabere tolik casu nez se ji naucis ze si neodkazu predstavit ze koupis techniku a zacnes proste nabizet foceni svateb .. to bych pak chtel videt ten vysledek!
Dan7 (411)|18.3.2015 08:39
No ona by to bez zkušeností nebyla ani tak profesní sebevražda, ale normální sebevražda kombinovaná s vraždou :). Titulek v novinách "Novomanželé umlátili fotografa stativem poté, co jim předal svatební fotografie" :-O
Fotit svatbu bych se vydával zpočátku jen jako asistent nějakého fotografa.
miloss5050 (7)|18.3.2015 08:45
urcite sa do toho hned nepustim pokial si nebudem isty, par kamaratov mam co sa o fotografiu zaujimaju isto o tom pokecame poskusame, knihu si urcite chcem precitat a vediet o tom vsetko a potom vela vela fotenia a az potom si zacnem tym privirabat. Sestrinu svadbu som fotil, bavilo ma to niektore foto boli dost super, mamin priatel je byvali uceny fotograf, kamarati sa tiez o to zaujimaju, urcite si poradim ja len potrebujem este radu ohladom tych troch otazok :). Dakujem za rady :)
santilub (10)|18.3.2015 08:54
Smekám klobouk před tou odvahou.....Jít fotit takovéto události po tom,co si vyberu starou dovolenou a přečtu pár knížek,no nevím.Asi nevis,do čeho jdeš.Jak psal kolega nade mnou,profesní,rychlá a spolehlivá sebevražda + pokazená svatba.A to si lidi řeknou.Tím tě nechci zrazovat,je to jen konstatování.
Na jednu stranu chceš investovat dost peněz do techniky,ale pak přemýšlíš o blesku ani nevím,jak se to píše.Zrovna blesk bych bral origo.Není větší sranda,než když ti vypoví slużbu uprostřed akce,nebo blýskne pokaždé jinak.Kolega si přesně tuto situaci zažil a byl zpocený až na pr...Do atelieru asi ano,ale jinak na akci origo a co nejvýkonnější.Silný blesk zeslabit jde,ale ze slabého silný neuděláš....
miloss5050 (7)|18.3.2015 09:18
urcite sa do toho hned nepustim pokial si nebudem isty --- precital si si? Svadbu jednu som fotil, sam fotograf co to robil roky povedal ze som to robil celkom vpohode, urcite mi da rady, ukaze atd...

to je dobra rada ohladom blesku :), urcite neskor kupim potom origo alebo budem mat druhy zalozny pri sebe

aj som zabudol aky software pouzivate pri uprave fotografii? Mne sa pozdaval photoshop illustrator :), monitor mam dobry IPS a pocitac mam mega vykonny na tom by som upravil aj RAW video :D, do IT techniky sa dobre rozumiem
santilub (10)|18.3.2015 09:42
Sorry,ale ukaž fotky,které jsi nafotil i jinému fotografovi,který svatby fotí,ať ti řekne svůj názor.
Pokud budeš fotit na čem záleží foť do RAWu.Dá se v něm,v případě potřeby,hodně zachránit.V jpg toho moc nenaděláš.Já už ani jpg nepoužívám.
Na zpracování používám Lightroom 5 a Zoner a jsem max spokojený.Licence kolem 3500 Kč,Zoner asi 1500.Tebou zmiňovaný ilustrátor bohužel neznám.....
bystřické (54)|18.3.2015 09:49
Jo,pane,tomu říkám odvaha,nakoupit si vybavení a vyrazit rovnou na svadbu :-) můžeš to přepnout na "A" a určitě to novomanželé ocení,když budeš mít zaostřeno na roh stolu,sv.pugét nebo kraj okna.Svadba je hodně náročná,musíš umět bleskově reagovat na danou situaci,poradit si ze světlem,stínem,vždy být krok napřed a nenarušovat obřad,co nestihneš,nemáš,co pokazíš,nejde již zopakovat.
Používám FF.sigmu 35/1,4 ART,C 24-70/2,8 II ,C600 RT,dvě baterky do těla,většinou mi stačí jedna,12 baterek do blesku co kdyby,rezervní kartu,kapesník na mnohdy orosené čelo,stím si plně vystačím,veškerá ostatní výbava je jen na oslňování mladých holek,jakej jsem king a zbytečná zátěž.
pas!k (173)|18.3.2015 09:58
Jako idea je to urcite fajn .. nicmene resite moc veci zaraz .. postrpodukce je dalsi kapitola kterou se proste nenaucite za tyden .. ani za rok mozna ... Normalni proces je nakup techniky (pro zacatek ne top vybaveni) Postupne si osvojit foceni .. dle potreby rozsirovat techniku .. seznamit se zekladanima upravama .. pak se poustet do ostrejsich .. Ty fotky ktere vidite u profi svatebnich fotografu nelezou z fotaku .. ten clovek presne vi jak to nasvitit .. vyfotit .. a ma v hlave kompozici .. a nasledne to cele upravi do vysledne podoby .. ktera ma s puvodnim rawem lecdky pramalo spolecneho :) Svatby nejsou rozhodne lehke tema .. (pokazde fotite jinde .. jine svetelne podminky .. ruzne naroky zakazniku .. atd) Navic .. abyste sehnal nejakou klientelu .. kazdy bude chtit videt vase prace .. reference ... atd .. ta vybava vas ze zacatku bude mozna limitovat nejmin ...
Dan7 (411)|18.3.2015 10:54
[QUOTE=bystřické;37109]Používám FF.sigmu 35/1,4 ART,C 24-70/2,8 II ,C600 RT,dvě baterky do těla,většinou mi stačí jedna,12 baterek do blesku co kdyby,rezervní kartu,kapesník na mnohdy orosené čelo,stím si plně vystačím,veškerá ostatní výbava je jen na oslňování mladých holek,jakej jsem king a zbytečná zátěž.[/QUOTE]

Tak to jo :thumb Ideální kombinace. S tím už by to šlo. Možná bych si vzal ještě rezervní foťák s nějakým delším ohniskem (např. APS-C + 85mm apod.), kdybych se nechtěl tahat se 70-200mm f/2.8, Ale mně se právě líbí víc portréty focené na delší ohnisko.
bystřické (54)|18.3.2015 13:24
70-200/2,8 tahám jen na fesťáky,kdy je před pódiem narváno,na svadby ne,to radši udělám pár kroků blíž
santilub (10)|18.3.2015 14:17
Mám to také tak.70-200/2,8 jen na koncerty a podobné akce a jinak CZ 35/2,8 a CZ 55/1,8.S A7R suprové kombinace...
crashpc (541)|18.3.2015 16:35
Profíkovi bych entry-level APS-C DSLR nedoporučil. Má to plno problémů. Největší je asi mizerně malý hledáček, u nových modelů 750D a 760D ještě menší než u modelů starších, a už to byla bída, pokračujem pouze jedním slotem pro paměťovou kartou, horší AF systém, V případě Canonu chybějící DualPixel technologie, která se na video hodí dost, Na akci málo FPS při focení, a 30FPS pro video je chvílema také s odřenýma ušima (podle scény), zkrátka tudy cesta pro profíka prostě nevede. Nejde to! Nikdo Ti to tu nemůže odkývat, a pokud máš aspoň půl mozku, tak si takovou šlamastiku nemůžeš na sebe připravit.

Začni u EOS 7D II, jinak jsi oběma nohama v děsnym průšvihu! Z toho hledáčku levného stroje na oko pořádně nezaostříš, Ostřící systém Ti moc nepomůže, Jedna vadná paměťová karta a máš po srandě, no zkrátka na profi práci všecko špatně. Blesk také doporučím originál, když je to na práci, a naopak na video sklo stačí o kousek horší, klidně STM seťák. Je to dobrý objektiv, to rozlišení tam je, a při natáčení má téměř absolutně tiché ostření.

Jinak obecně 760D je jistě skvělý stroj. Snímač je už teď ve vyšších citlivostech docela prokazatelně lepší, na těch nižších se neví. Na nic bych nečekal, tohle není tělo, na které bys měl čekat.
pas!k (173)|18.3.2015 20:01
To Crashpc
Muzu se zeptat kolik svateb si odfotil a s cim ? :)
crashpc (541)|18.3.2015 20:27
Svatbu žádnou. Kšefty jsem zkoušel, a nemyslím, že by v tom byl velký rozdíl. Když to pokakáš, není problém pro prosperující firmičku se i soudit o škody. Byly jiný obory, kde jsem zařval asi tak za 100+K abych zjistil, o čem je kšeft obecně. Před tím neutečeš tak jak před rozzuřeným manželským párem, pokud Tě neumlátěj namístě :-)
Máš něco konkrétního technického namysli, nebo si myslíš, že nemůžu napsat nic o foťáku, protože jsem nefotil svatby? Souvislost mi uniká.
Jestli ses chytil nedoporučení APS-C DSRL, tak to byla špatná formulace. Myslel jsem entry level. Tvoje 70D se tam nepočítá, 7DII taky ne, a pokud jde o práci, milionkrát radši bych doporučil i starou 7D proti 760D.
760D jsem v ruce neměl, ale všechny starší modely Canonu v Entry level ano - 350D,400D(měl jsem),1000D,1100D,1200D,600D(půjčeno),700D,100D( vlastněno ) - a už bych to nechtěl ani za nic. Nedá se s tím seriózně dělat.
miloss5050 (7)|18.3.2015 20:45
Dakujem za rady,
pozriem nejake tutoriali na Lightroom 5 a Zoner a nejaky si vyberiem a kupim :), urcite fotit do RAWu

Vie niekto este poradit?
** Otazka ohladom skusenosti s MagicLanternom a ci ked by sa mi pokazila zrkadlovka ci mi to zoberu na reklamaciu, hlavne to ma zaujima.
** Aku literaturu knihy by ste mi odporucili? PODSTATNE, potrebujem sa co najviac naucit, nieco zazivneho moze byt aj v anglictine, zo skusenosti co mi pomoze pri uceni.
** Mam taku teoreticku otazku. Ked by sme porovnavali Canon 750D/760D, Canon 70D a Canon 7D v toceni videa na takom istom objektive - Sigma 30mm F1.4 v studiu - dobra svetelnost, na stative, kazdy zaznamenava video +- 235 MB/min, tak vysledne video by bolo porovnatelne alebo bol by v tom rozdiel aj podla senzoru zrkadlovky? Kvalita videa sa najviac zvacsuje kvalitnejsim objektivom ze?
crashpc (541)|18.3.2015 20:54
Zoner se dá legálně občas sehnat zadarmo. Je velmi dostatečný, a jde s ním udělat veškerou základní retuš. Lightroom mi přijde o kousek lepší s alogaritmy odšumu a doostřování, ale jinak je to prašť jako uhoď. Lightroom jsem zadarmo ještě nikde neviděl :-)

Co se rady týká - záleží, jak se pokazila. Vzít by to měli, a přinejhorším by měli nějak dokázat, že byla poškozená nepovolenou manipulací. To že tam je ML ještě nic neznamená.
Literaturu doporučuji nějakého fotografa co fotí. Nabiflovat se můžeš po google kde co dobrého, ale absolutně to nestačí. A pokud chceš fotit profesionálně, uč se zároveň s tím i pravidla kšeftu. To je dnes bohužel skoro důležitější, než obor sám.
Kvalita obrazu, ať už statického, nebo videa, má mnoho aspektů. 70D a 7DII mají mnohem lepší řešení AF, a proto bych je upřednostnil. Rozlišení snímače na kvalitu mít nebude pražádnou, pokud není velmi specifické, a fotoaparát nemá udělaný downsampling v přesném poměru, třeba 4:1. Bude záležet na konkrétním modelu stroje.
miloss5050 (7)|18.3.2015 21:07
750D a 760D ma ten isty autofocus ako 70D, a 7DII je podstatne dalej vo vlastnostiach tocenia videa vseliake dobre funkcie a vychytavky.
Takze vsetko je to viac menej od objektiva co sa tyka kvality videa v takychto podmienkach.
Radsej by som uvital knihu od niekoho kto to ju uz cital a vie ze je dobra ako nahodne vyberat.

Ak by este niekto vedel poradit v mojich otazkach alebo este niecom, dakujem za radu :)
crashpc (541)|18.3.2015 21:12
750D a 760D rozhodně nemá plný DPAF jako 70D a 7D II.
bystřické (54)|18.3.2015 23:50
kvalita přichází s praxí,nikoliv s technikou,ikdyž ta má velký vliv na výsledku
santilub (10)|19.3.2015 14:38
Mám nedobytný pocit,že tazatel má opravdu touhu zakončit svůj život tím,že ho někdo zavraždí😀.Dříve jsem svatby fotil.Nyní jen sledují z povzdálí a jsem rád,že jsem jen jako divák....Přítel mé dcery se zabývá videem a točením těch událostí,které máš chuť dělat i ty.Ten čas věnovaný přípravě,realizaci a nakonec zpracování je neskutečný.A pokud chceš uspět,být jiný než ostatní v tom dobrém smyslu slova tak ti teda držím palce.Bez urážky - myslím si,že jsi hooodně naivní a o focení víš jen to,kde se mačká na kompaktů spoušť a jak se stáhnou fotky do kompu.....A to fakt nestačí.Takto na mne působí tvé dotazy.
Až se za pár roků trochu vypracuješ a získáš zkušenosti,jdi do toho.Nechci tě podceňovat,ale stůj nohama na zemi.Držím palce.
PS: nestihneš fotit a zároveň natáčet video.Musíte být aspoň 2,lépe 3.Čímž se ti zmenšuje zisk.....Pokud nebudeš jen sám jako fotograf,nebo kameraman.... Koukni na forpix.cz
BJ SKID (3)|8.10.2015 21:31
Pokud hledáš i foták co neco vydrží, tak z mojí zkušenosti 7D je nesmrtelná