Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Software: problém s raw/nef

Neregistrovaný (0)|21.3.2015 13:16
Tazatel: standa

Znění dotazu: Zdravím,
Mám nový D7200 a chtěl jsem upravovat fotky v raw v zoner 17 ,ale nemohu i když mám nejnovější dng converter 8.8 tak mi to hlásí,že formát není podporován :(
Nevím co s tím.
Rellik (1136)|21.3.2015 17:34
No nejslíš budeš muset počkat, až zoner vydá aktualizaci databáze podporovaných fotoaparátů. Do té doby můžeš vyzkoušet třeba RawTherapee ;)
vormen (81)|21.3.2015 17:55
to nechápu, proč raw v zoneru? ten moc kvalitní není a zabije to potenciál foťáku. ten capture nx-d od Nikonu je nejlepší možnost konverze, tam si fotky polaď, převeď na tif a pak už ten zoner.
Rellik (1136)|21.3.2015 18:09
[QUOTE=vormen;37167]capture nx-d od Nikonu je nejlepší možnost konverze[/QUOTE] Nejsem toho názoru. A na dalším webu se zle dočíst věty "Nikon ViewNX pro úpravu RAWů vyhli obloukem. " http://www.nikonclub.cz/clanek/postproces-podruhe-volne-pokracovani#.VQ2k5ETDSCM Taky jsem jednou zkoušel zmíněný program a je fakt že stojí za to co je jeho cena - za nic...
vormen (81)|21.3.2015 19:33
Já jsem prošel snad všechny programy pro převod nefu, free i placený. A programy co jsou od Nikonu jsou prostě pro konverzi nejlepší. převezmou si všechno nastavení z těla a ikdyž všechny nikon fičury na oblbnutí obrazu vypnu a jen vyvolám do jpg, dostanu fotku mnohem detailnější a kvalitnější než z ostatních programů. Abych se v LR dostal na tu úroveň obrazu, která leze hned po vyvolání z nikon sw, musím udělat řadu úprav, v Zoneru se na,tu úroveň nedostanu vůbec. Chce to hodně hodin prosedět u těch programů a vyzkoušet, porovnat.
Rellik (1136)|21.3.2015 19:39
[QUOTE=vormen;37170]Já jsem prošel snad všechny programy pro převod nefu, free i placený. A programy co jsou od Nikonu jsou prostě pro konverzi nejlepší. převezmou si všechno nastavení z těla a ikdyž všechny nikon fičury na oblbnutí obrazu vypnu a jen vyvolám do jpg, dostanu fotku mnohem detailnější a kvalitnější než z ostatních programů. Abych se v LR dostal na tu úroveň obrazu, která leze hned po vyvolání z nikon sw, musím udělat řadu úprav, v Zoneru se na,tu úroveň nedostanu vůbec. Chce to hodně hodin prosedět u těch programů a vyzkoušet, porovnat.[/QUOTE]

Ano z nikon SW to vyjede nejlíp, protože ten raw vyvolá stylem stejným jako bys rovnou fotil do jpg. Je tam jen pár nepodstatných věcí navíc. Pošli mi kdžtyk nějaký raw z té D7200 a já to vyzkouším v některém mém programu (jak placeném, tak v těch co jsou zdarma)..
romana51 (311)|23.3.2015 08:43
Dnes jsem si po upozornění Digimanie, že Společnost Adobe uvedla novou verzi konvertorů Camera Raw 8.8 a DNG Converter 8.8 prográmek stáhl a i když kameru Panasonic FZ1000 (RAW ukládá jako RW2) jsem nenašel mezi podporovanými, tak to přes Photoshop CS6 funguje. Zoner 17 mi RAWy otvírá také a to jak RW2, tak převedené do .dng. Protože jsem s RAWy dosud nepracoval (nemám FZ1000 dlouho), nevím který program je lepší. :thumb
Vsázím na Photoshop CS6, ale uvidím, až bude čas vyzkouším. :D
kultus (1295)|23.3.2015 09:04
PS6 nee...LR je IMHO lepsi-intuitivnejsi, CSko je na jine veci. A co se tyce kvality odsumu, pry je jeden z nejlepsich DxO Prime, ale mne celkove ten program moc nesedl...
Begy_cz (537)|23.3.2015 12:45
7200 je novinka stará max pár týdnů, takže podpora pro ní logicky moc nebude. Zatím to budeš muset imho přetrpět na origo Nikon.
Můj odhad poddpory v LR, ZPS atd je možná tak koncem prázdnin.