Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Brasna na kolo?

Juice84man (5)|14.6.2009 16:51
Dobry den.
Resim docela zapeklity problem. Rad jezdim na kole, ale jeste radsi fotim. Rad bych toto nejak spojil dohromady, ale mam problem s brasnou na kolo. Nikde jsem totiz nenasel zadny specializovany vyrobek pro tento ucel. Ted to resim dost improvizovane brasnou s mapovnikem na riditka, jenze ta nejni stavena na tak velkou vahu a prozerava se mi jeji latka v miste, kde se do ni opira plastova deska, ktera drzi v brasne uchyty na riditka. Na prilozene fotografii je to trosku videt. Je to foceno mobilem, tak prosim omluvte kvalitu. :(
Nevite tedy nekdo o nejakem podobnem reseni na riditka, ale pevnejsim? Ono i polstrovani uvnitr je v podstate nulove a v pripade nehody by to fotak neprezil. Do tohodle se mi vejde Zrcadlo s objektivem, dalsi objektiv a blesk. Chtel bych minimalne stejny prostor.
Filcka (300)|14.6.2009 20:25
[QUOTE=Juice84man;2641] Rad jezdim na kole, ale jeste radsi fotim. [/URL][/QUOTE]

Foťák jednoznačně do batohu na záda, brašna na řidítkách bere všechny nárazy z řidítek reskeptive předního kolo, ochrana foťáku je prakticky nulová. Až se ti to utrhne, budeš mít po ptákách a po foťáku...:thumbdown
RadekG (37)|15.6.2009 15:16
Přesně tak! Na kolo jedině s batohem! Taky to tak dělám a navíc jde k batohu připevnit stativ
Juice84man (5)|15.6.2009 23:33
Kolo je odpruzene a po terenu moc nejezdim. Jako obrovskou nevyhodu batohu vidim totalne propocena zada. Ale asi to tak nakonec dopadne. :(
Milan Šurkala (3381)|16.6.2009 00:36
No ja to resim batohem a v nem mam jeste fotografickou brasnu, ve ktere jsou fotaky (to aby se nepobily navzájem) :-) Zpocená záda? Nejezdím rychle, abych se nezpotil :-)
Filcka (300)|16.6.2009 19:03
[QUOTE=Juice84man;2670]Kolo je odpruzene a po terenu moc nejezdim. Jako obrovskou nevyhodu batohu vidim totalne propocena zada. Ale asi to tak nakonec dopadne. :([/QUOTE]

Propocená záda jsou s kvalitně odvětraným batohem blbost. Já vozím tenhle Vape Rucksack...

a je v pohodě. Foťák mám v pistolovém pouzdře se základním objektivem, další objektivy po stranách v olačkách od CaseLogic. Vidíš tu škvíru, kde se schovává ovečka? To je prostor mezi zády a batohem cca 5cm široký, kudy cirkuluje vzduch, záda se opírají jen o ty dva síťované popruhy, o bederní pás a nahoře mezi lopatkama o horní část batohu. Doufám, že je to jasné :p Batohy podobného střihu se stejnou plastovou kostrou (ten černý nesmysl, ke kterému směřují oranžové šipky) dělá i Axon a McKinley, nejspíš to pro různé značky šijou v jedné čínské fabrice... :D :D :D Víc zapařenou budeš mít zadel, pokud nemáš sedlo s dírou uprostřed... ;)
Juice84man (5)|17.6.2009 22:51
Jo, to je presne batoh, ktery vlastnim taky. Neco s tim vymyslim. Diky za tip. Ja ho mel dotedka jen na noseni do prace. :)
Karlos5573 (269)|18.6.2009 11:18
Filcka to je parádní batoh. Ještě jsem tohle neviděl asi koupím nový :)
Filcka (300)|18.6.2009 21:15
[QUOTE=Karlos5573;2698]Filcka to je parádní batoh. Ještě jsem tohle neviděl asi koupím nový :)[/QUOTE]

Mám ještě menší batoh taiwanské cyklistické značky Pack'n'Go (ten je starý už cca 10 let), místo plastové kostry má výstuž hliníkovým pavoukem, na zádech síťku, ale je malý, tak na vak s pitím, bundu a malou svačinku. Oba batohy mají vespod schovanou pláštěnku. Momentálně se mi ho nesce fotit... :D
dkas (154)|19.6.2009 16:05
Já si teda záda propotím vždycky a čímkoli :) A zase se snažím jezdit rychle, ono se pak člověk (aspoň já) potí, když na chvíli zastaví...