Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: kalibrační sonda EYE-ONE display 2 (problém)

Nováček
    Registrace
    May 2011

Dobrý den, potřebuji někoho znalého, kdo dělá se softem od X-RITE a jejich sondami.

Koupil jsem levně tuhle sondu a zřejmě má problém se snímačem... (jeden vadný?)

Při spuštění kalibračního softu v režimu advanced, nastavím kontrast, nastavím jas a poté mám nastavit harwarově RGB kanály na monitoru...
    Jenže zde je problém, přijde mě to že zelený kanál reaguje slabě na světlo... viz foto, zelená je na nule i když monitor přepálím zelenou na max.

Když monitor vynuluji, případně provedu pouze EASY kalibraci bez nastavení kontrastů apod.. kalibrace se provede a zelená křivka ICC končí o kus výše než červená a modrá a monitor táhne otřesně do zelené..

Na zahraničních fórech jsem našel dost případů že tahle sonda odešla a firma x-rite se k pozáručním opravám staví prý dost špatně. Prý po záruce už stejně neměří správně a oprava by stála více než nová..
    To je jejich ofic. vyjádření.
    Dá se to opravit? Co je zespodu na sondě pod těmi filtry? Foto-diody/tranzistory? Co je na tom vlastně tak drahého?

Jinak při koupi jsem projel sondu s tím jejich DIAG programem, obrazovka na sondu zablikala a po 5ti minutách vše PASS..
    Jenže prý to reaguje pouze částečně a ne na intenzitu jednotlivých kanálů.

Je to do koše?
    Neudělal jsem něco špatně - nemá sonda nějakou vnitřní kalibraci např přes tu funkci ambient light? Že bych ji tím třeba zblbnul?
    Děkuji za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2015
    Fotografií
    2

Zdravím, jak to dopadlo? Zrovna se tady s tím taky peru. Mám koupenou starší sondu eye-one display 2 a ty barvy se mi moc nezdají.

Nováček
    Registrace
    May 2011

Sondu jsem vrátil původnímu majiteli, ale děsně mě to mrzí. Za 8 kileček. Díval jsem se na ebay a je tam toho do litru plno, tak asi seženu jinou..
    Tady u nás jsou taky ale chtějí za starou 2,5 až 3,5 litru :-))

Podobná témata

1. Monitor + optická sonda
    Od prandur v sekci Volná témata
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-08-2014, 09:02
  2. Problém Sony NEX 6
    Od Kessy v sekci Kompakty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-06-2013, 15:14
  3. Problém s harddiskem
    Od MoniS v sekci Volná témata