Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Canon 70D nebo 760D

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

Zdravím zdejší osazenstvo,

mám zájem koupit si zrcadlovku, dosavadní digital-entry zkušenost mám s 600D, kterou jsem si půjčil od kamaráda a opět se vrací zájem fotit, a jelikož se to ve dvou lépe táhne, už jsme i domluvení, až bude tělo a sklo tak začnou i výlety za fotkama bez bab . Žádné profi výkony se konat nebudou, žádné svatby nebo focení reklamy. Prostě pro vlastní archív a pocit, že to jsem nafotil kvalitní foto já. Dříve mně bavilo fotit historickou architekturu a techniku (zde jsme zvědav u 70D na HDR režim), krajinky jen když byla nálada a samozřejmě i dovolenky, srazy apod., proto objektiv budu do začátku řešit nejspíše Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM, a pro delší sklo šáhnu kamarádovi do kabele :P. Ale pořád vahám zda jít do 70D nebo vyčkat kvalitní recenze na 760D a potom rozhodovat. (O 750D zájem nemám, stavový displej na svršku preferuji pro focení z častého podhledu.) Videa jsem nikdy moc netočil, beru je spíše jako bonus.

Jako plus beru u 760D vyšší MPx, ale co přinese hybridní CMOS a digic6 netuší snad ani poslední svatý. Porovnání těchto dvou těl sem viděl nespočet. Noční foto budu fotit vyjímečně, ale když už tak dost

Limit mám cca 35tis, a mohl by se vměstnat i stativ.

Díky moc za reakce a případné nasměrování

Trady

PS: nevíte jak se jmenuje aplikace pro android na ovládaní foťáku přes wifi?? :P díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Na ovládání foťáku přes Wifinu používám aplikaci "EOS Remote" (vydavatel je Canon). Výběr mezi Canon 70D vs Canon 760D fakt nevím . I kdyby se 760D povedla, tak to bude stejně rozhodování, že něco bude lepší u 70D a něco u 760D.
    Určitě ti chválím výběr DSLR se stavovým displayem, bez toho si už to taky nedovedu představit. Nové objektivy Canon s STM jsou taky bez problémů - relativně levné a kvalitní. Pořídil jsem si levný pancake Canon 40mm f/2.8 a fotí slušně i na full-framu.
    Z Canonu 6D dělá celkem lehkou a přenosnou zrcadlovku :
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: SAM_1232.JPG 
Zobrazení: 217 
Velikost: 238.8 KB 
ID: 1522  

Nováček
    Registrace
    Sep 2013

Díky za info ohledně aplikace, každopádně FF s L skly je jinač drahá forma zábavy ale výsledek určo stojí za to

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Znám od kamarádů i finančně horší koníčky - motorky nebo co stojí takové závodní kolo... apod. Jinak si to přesně vystihnul . On ten rozdíl není nějak závratný, ale stejně mám radši FF proti APS-C i přes tu cenu. Je to zábava. Hlavní výhodu zatím vidím v lepší kresbě a taky samozřejmě absence šumu na vyšší ISO. Konečně foťák co rozumně fotí i v noci z ruky .

Podobná témata

1. Canon 750D/760D, 70D alebo 7D cena 33000 - 51000kc
    Od miloss5050 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 08-10-2015, 20:31
  2. Canon G15 nebo Olympus XZ2 nebo Nikon 7700 ?
    Od horizont v sekci Kompakty
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 07-11-2013, 19:32
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-08-2012, 14:19
  4. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-08-2011, 20:51
  5. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 26-08-2011, 07:27