Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon 70D nebo 760D

Trady (3)|25.3.2015 17:27
Zdravím zdejší osazenstvo,

mám zájem koupit si zrcadlovku, dosavadní digital-entry zkušenost mám s 600D, kterou jsem si půjčil od kamaráda a opět se vrací zájem fotit, a jelikož se to ve dvou lépe táhne, už jsme i domluvení, až bude tělo a sklo tak začnou i výlety za fotkama bez bab :) . Žádné profi výkony se konat nebudou, žádné svatby nebo focení reklamy. Prostě pro vlastní archív a pocit, že to jsem nafotil kvalitní foto já. Dříve mně bavilo fotit historickou architekturu a techniku (zde jsme zvědav u 70D na HDR režim), krajinky jen když byla nálada a samozřejmě i dovolenky, srazy apod., proto objektiv budu do začátku řešit nejspíše Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM, a pro delší sklo šáhnu kamarádovi do kabele :P. Ale pořád vahám zda jít do 70D nebo vyčkat kvalitní recenze na 760D a potom rozhodovat. (O 750D zájem nemám, stavový displej na svršku preferuji pro focení z častého podhledu.) Videa jsem nikdy moc netočil, beru je spíše jako bonus.

Jako plus beru u 760D vyšší MPx, ale co přinese hybridní CMOS a digic6 netuší snad ani poslední svatý. Porovnání těchto dvou těl sem viděl nespočet. Noční foto budu fotit vyjímečně, ale když už tak dost :)

Limit mám cca 35tis, a mohl by se vměstnat i stativ.

Díky moc za reakce a případné nasměrování ;)

Trady


PS: nevíte jak se jmenuje aplikace pro android na ovládaní foťáku přes wifi?? :P díky
Dan7 (411)|25.3.2015 18:13
Na ovládání foťáku přes Wifinu používám aplikaci "EOS Remote" (vydavatel je Canon). Výběr mezi Canon 70D vs Canon 760D fakt nevím :notsure. I kdyby se 760D povedla, tak to bude stejně rozhodování, že něco bude lepší u 70D a něco u 760D.
Určitě ti chválím výběr DSLR se stavovým displayem, bez toho si už to taky nedovedu představit. Nové objektivy Canon s STM jsou taky bez problémů - relativně levné a kvalitní. Pořídil jsem si levný pancake Canon 40mm f/2.8 a fotí slušně i na full-framu.
Z Canonu 6D dělá celkem lehkou a přenosnou zrcadlovku :):
SAM_1232.JPG
Trady (3)|25.3.2015 19:50
Díky za info ohledně aplikace, každopádně FF s L skly je jinač drahá forma zábavy :) ale výsledek určo stojí za to
Dan7 (411)|25.3.2015 20:35
Znám od kamarádů i finančně horší koníčky - motorky nebo co stojí takové závodní kolo... apod. Jinak si to přesně vystihnul :). On ten rozdíl není nějak závratný, ale stejně mám radši FF proti APS-C i přes tu cenu. Je to zábava. Hlavní výhodu zatím vidím v lepší kresbě a taky samozřejmě absence šumu na vyšší ISO. Konečně foťák co rozumně fotí i v noci z ruky :).