Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Digitální zrcadlovky: Nikon D3300 - jak vazny je problem "vibrace zrcátka a závěrky" ?

Neregistrovaný (0)|29.3.2015 09:42
Tazatel: Kuba

Znění dotazu: Dobry den, na zaklade recenze (https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-d3300-drobek-se-silnym-srdcem/5732-10) bych se chtel zeptat, jak vazny je zmineny problem s vibracemi zrcatka a zaverky.
Jinymi slovy: Je to duvodem k tomu nekoupit tento fotoaparat nebo to jako bezny uzivatel az tak nepocitim? Nejsem profik, chci levnou zrcadlovku, budu nejspis pouzivat jen zakladni objektivy, ale na kvalite fotky mi zalezi.
Konkretne mam v planu zakoupit sadu s objektivem AF-S DX NIKKOR 18-140mm.
Moc diky za radu!

Fotovýbava, které se dotaz týká: Nikon D3300 + AF-S DX NIKKOR 18-140mm
Pavel Matějka (394)|29.3.2015 10:46
Tohle je problém všech zrcadlovek, i když se (v průměru) víc projevuje u těch menších a lehčích. Dělají to i některé bezzrcadlovky. Není to nic, kvůli čemu by je lidé přestali používat - ruce fotografa obvykle "zajistí" vibrace o dost silnější. A na stativu, pokud na tom záleží, se používá předsklopení zrcátka.
Neregistrovaný (0)|29.3.2015 11:35
Jenze v recenzi p. Surkaly je na to kladen takovy duraz, ze se zda, ze u D3300 je tento problem vetsi nez je "bezne". Navic D3300 nema predsklopeni zrcatka, coz by ale stejne nejspis nepomohlo, protoze problem zpusobuje i zaverka... Kazdopadne diky za odpoved a budu rad za dalsi nazory!
Kuba
Milan Šurkala (3381)|29.3.2015 19:47
Ano, ten problém je výraznější než je obvyklé (ostatně moje NX11 to má taky, ale je to zlomek toho, co dělá D5300 a D3300, pozorovat to jde i na PENech od Olympusu). Na otázku "jak velký je to problém" je jen jedna odpověd. Tak velký, jak to sám budete cítit. Nikdo jiný než vy nemůže vědět, jak moc to bude právě vám vadit :-) V recenzi jsou ukázky, takže to můžete posoudit. Jak je vidět, mnoho lidí si to ani nevšimlo, dokonce ani v recenzích ne. Přitom jsem sondoval snad všechny zahraniční rezence, které jsou na netu a v mnoha z nich tento problém byl vidět a nikdo se nad tím nepozastavil.
Neregistrovaný (0)|30.3.2015 09:10
A mohu se jeste zeptat, zda je stejny problem take u D3200/D5200 nebo to prislo az s novymi modely D3300/D5300? Mate s tim nejakou zkusenost?
Dekuji, Kuba
Milan Šurkala (3381)|30.3.2015 12:24
Tam jsem si to do takové míry nevšiml, ale to také mohlo být způsobeno tím, že jsem tomu nevěnoval tolik pozornosti nebo podmínky v testech posunuly problém do sfér, kde se to dalo vysvětlit něčím jiným.
Neregistrovaný (0)|15.4.2015 04:29
Díky za odpovědi, nakonec jsem zakoupil D5200 v setu s objektivem 18-140. Tak doufám, že jsem zvolil dobře... :-)